Results

Achievements at
orienteering events

LOC event (UKOL), 08/11/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results-all

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Blue 2 (M55,M60) (length: 5.3km, climb: 260m, 14 controls)
Other courses: UKOL Black (M21) | UKOL Short Green (M75,M80,M85,W65,W70) | UKOL Very Short Green (W75,W80,W85) | Light Green | Orange | Yellow | White | UKOL Brown (M35,M40) | UKOL Short Brown 1 (M18,M20,W21) | UKOL Short Brown 2 (M45,M50) | UKOL Blue 1 (M16,W35,W40) | UKOL Short Blue 1 (W18,W20) | UKOL Short Blue 2 (M65,W45,W50) | UKOL Green Men (M70) | UKOL Green Women (W16,W55,W60)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 John Tullie RR M 1957 00:45:09 1295
2 Mark Saunders BOK M 1959 00:46:50 1282
3 Mike Johnson SROC M 1960 00:50:45 1251
4 Michael Billinghurst WCOC M 1960 00:51:07 1248
5 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:52:10 1242
6 Peter Haines AIRE M 1954 00:52:43 1238
7 John Embrey DEE M 1958 00:54:42 1222
8 Robert Daly GRAMP M 1957 00:55:31 1215
9 Mike Pedley EPOC M 1960 00:56:08 1210
10 James Crawford GO M 1955 00:58:22 1192
11 Philip Eeles SOC M 1955 00:58:51 1189
12 Steve Ingleby DEE M 1953 00:59:34 1183
13 Paul Johnson SYO M 1951 00:59:49 1181
14 Andy Lewsley BL M 1955 01:00:11 1178
15 Ian Ditchfield MV M 1956 01:00:43 1173
16 Andrew Quickfall SROC M 1957 01:01:33 1168
17 Alan Honey BOK M 1960 01:03:20 1154
18 Phil Conway GO M 1963 01:03:26 1154
19 Christopher Calow DEE M 1952 01:04:22 1148
20 Crawford Lindsay ESOC M 1955 01:04:39 1146
21 Alasdair Wilson Craw NATO M 1954 01:04:46 1145
22 Pete Owens DEE M 1960 01:04:52 1144
23 Jonathan Gilbert NOR M 1959 01:05:17 1141
24 Paul Bradbury SYO M 1957 01:06:24 1132
25 Chris Emerson WCOC M 1954 01:06:42 1130
26 Graham Capper LOC M 1958 01:08:24 1115
27 Mark Dakin SYO M 1960 01:08:26 1115
28 Derek Allison LOC M 1957 01:09:22 1108
29 Bob Dredge WCOC M 1951 01:10:21 1101
30 Mike Hind CLARO M 1951 01:10:23 1101
31 John Simmons BOK M 1951 01:11:27 1093
32 Mary Ockenden SROC F 1959 01:12:11 1086
33 Dave Marr OD M 1951 01:12:35 1084
34 Simon Filmore LOC M 1956 01:13:39 1076
35 Graham Farley LOC M 1961 01:13:42 1075
36 Derek Fryer LOC M 1954 01:14:51 1067
37 Andy Emmerson OD M 1956 01:16:09 1057
38 Richard Wilson LOC M 1953 01:18:47 1037
39 Richard Evans BL M 1953 01:20:37 1024
40 Andrew Payne DEE M 1951 01:21:04 1021
41 David Rosen SROC M 1953 01:21:27 1018
42 Tony Carlyle AIRE M 1951 01:25:02 990
43 Stephen Round SELOC M 1951 01:30:51 946
44 Selwyn Wright LOC M 1955 01:32:28 933
45 Janet Evans WCOC F 1961 01:35:52 907
46 Eddie Speak MDOC M 1954 01:36:59 899
47 Andy Ellis PFO M 1960 01:42:34 857
48 Richard Llewellyn NOC M 1954 01:46:43 822
49 Richard Goodwin WCOC M 1957 02:09:12 654
- Martyn Roome SROC M 1952 00:22:23
- Dave Bales POTOC M 1955 01:03:48
- Paul Van Dam HALO M 1965 01:29:04
Showing results 1 - 52 of 52