Results

Achievements at
orienteering events

LOC event (UKOL), 08/11/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results-all

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Short Green (M75,M80,M85,W65,W70) (length: 3km, climb: 125m, 11 controls)
Other courses: UKOL Black (M21) | UKOL Very Short Green (W75,W80,W85) | Light Green | Orange | Yellow | White | UKOL Brown (M35,M40) | UKOL Short Brown 1 (M18,M20,W21) | UKOL Short Brown 2 (M45,M50) | UKOL Blue 1 (M16,W35,W40) | UKOL Blue 2 (M55,M60) | UKOL Short Blue 1 (W18,W20) | UKOL Short Blue 2 (M65,W45,W50) | UKOL Green Men (M70) | UKOL Green Women (W16,W55,W60)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Roger Thomas WCOC M 1960 00:39:13 1101
2 Liz Godfree DVO F 1948 00:44:45 1045
3 Helen Gardner EBOR F 1950 00:46:55 1023
4 David Wathey MDOC M 1965 00:47:41 1015
5 Miriam Rosen SROC F 1949 00:48:04 1012
6 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 00:48:56 1003
7 Stan Johnston LOC M 1935 00:49:41 994
8 Kim Leslie WCOC F 1963 00:50:05 990
9 Carolyn Marr OD F 1947 00:50:08 989
10 Karen Quickfall SROC F 1963 00:50:38 985
11 Malcolm McIvor DEE M 1939 00:54:54 940
12 Richard Clark EBOR M 1946 00:55:52 931
13 Liisi Pietila IND W 1994 00:59:21
14 Helen Neild LOC F 1947 00:59:48 890
15 Duncan Shiell RR M 1948 01:00:07 886
16 Roy Stevenson SELOC M 1946 01:00:58 877
17 Jackie Barnes CLARO F 1946 01:03:25 854
18 Stephen Beresford MDOC M 1948 01:05:04 835
19 Andrew Gregory MDOC M 1935 01:07:06 814
20 Ann Smith LOC F 1948 01:07:35 808
21 Wendy Taylor CLOK F 1956 01:07:37 808
22 Lucie Kelly WAROC W 1980 01:07:44
23 Catherine Rooney RR F 1960 01:08:34 800
24 Ruth Harris DEE F 1969 01:09:34 790
25 Trish Carmichael TINTO F 1948 01:10:00 785
26 Louisa Kippin TVOC F 1969 01:11:13 771
27 Mike Atherton LOC M 1942 01:12:05 763
28 Ruth Rhodes SO F 1942 01:12:15 761
29 Natalie Donohue EUOC W 1994 01:14:28
30 Vanessa Brierley WCOC F 1968 01:15:36 727
31 Margaret Murphy DEE F 1947 01:16:50 713
32 Rebecca Lloyd EPOC F 1964 01:20:19 678
33 Douglas Edwards MDOC M 1947 01:20:49 674
34 Peter Knott SROC M 1936 01:22:08 661
35 Gillian Rowan-Wilde PFO F 1946 01:22:33 658
36 Jane Payne EPOC F 1952 01:27:02 612
37 Keiko Conway GO F 1962 01:30:04 579
38 Alan Heron SELOC M 1934 01:34:03 537
39 Jane McQuillen SOLWAY F 1943 01:35:06 526
40 Alan Heppenstall LOC M 1942 01:36:21 514
41 Barbara Tebbutt DRONGO F 1966 01:36:42 510
42 Corinne Roberts EPOC F 1946 01:39:53 480
43 Margaret Moody SUFFOC F 1964 01:41:10 466
44 Alison Doyle MDOC F 1949 01:53:46 335
- Garry Langston WCH M 1940 01:01:48
- Penny Hemsted HOC F 1941 01:29:38
Showing results 1 - 46 of 46