Results

Achievements at
orienteering events

SAX Sunday Series & YBT Round, 09/03/2014

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.7km, climb: 150m, 16 controls)
Other courses: Blu | Brown | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alistair Masson INT M 1997 00:37:05 1305
2 Jack Leitch EUOC M 1998 00:40:15 1277
3 Nicholas Jarvis SO M 1996 00:41:28 1267
4 Samuel Fielding SHUOC M 1998 00:42:32 1256
5 Alex Bett SN M 1997 00:47:43 1203
6 Beth Hanson EUOC F 1996 00:48:11 1197
7 Katie Burridge SO F 1996 00:48:25 1196
8 David Frampton HH M 1970 00:51:31 1165
9 Steve Jarvis SO M 1963 00:51:38 1164
10 James Errington HH M 1997 00:56:24 1118
11 Robert Lines SO M 1965 00:57:23 1108
12 Steve Southall SO M 1955 00:59:43 1088
13 Paddy Boyle SO M 1974 01:00:37 1078
14 Megan Bett SN F 1998 01:03:00 1055
15 Andrew Ward SO M 1961 01:07:48 1009
16 Julie Lobley DFOK F 1965 01:08:13 1005
17 Joanne Hickling SAX F 1965 01:08:31 1002
18 Maria Pereverzina HH F 1996 01:08:48 1000
19 Jeremy Oldershaw SAX M 1938 01:09:05 997
20 Rory Percival HH M 1964 01:09:08 996
21 Bertie Harrington DFOK M 1998 01:09:49 990
22 Steve Peacock M 1954 01:11:34
23 Jasmine Bennett SO F 1953 01:11:50 971
24 Alexander Betts SAX M 1997 01:12:00 968
25 Gillian Hanson HH F 1967 01:12:30 963
26 Chris Simpson SO M 1945 01:12:43 961
27 Teresa Turner SLOW F 1948 01:13:28 953
28 Abigail Bateman SN F 1998 01:13:38 952
29 Philip Norris SAX M 1949 01:13:59 947
30 Dawn Figg HH F 1969 01:14:37 941
31 Isobel Harrington DFOK F 1963 01:14:39 941
32 Stephen Lee HH M 1966 01:15:13 935
33 Marcus Bateman SN M 1965 01:15:23 934
34 Margaret Brown SN F 1958 01:15:29 933
35 Sarah Howes SAX F 1959 01:17:26 912
36 Anthony Welch SO M 1972 01:17:30 912
37 Keith Parkes DFOK M 1945 01:17:54 909
38 Nicky Masson MV F 1964 01:18:27 903
39 Bridget Hooper SO F 1944 01:18:31 903
40 Claire Leitch SO F 1965 01:18:42 901
41 Rob Sibley SAX M 1953 01:18:59 898
42 Leslie Hooper SO M 1942 01:19:03 897
43 Jenny Gostick HH F 1965 01:19:51 889
44 Kathleen Southall SO F 1962 01:20:53 877
45 Penny Marsh SO F 1963 01:21:13 874
46 Lydia Farzin-nia SLOW F 1987 01:21:14 874
47 Julie Collins DFOK F 1960 01:21:24 872
48 Jonathan Gurd M 1998 01:24:51
49 Rowan Purkis LOC F 1954 01:25:20 836
50 Ian Goodwin SO M 1955 01:29:22 797
51 Nigel Saker SLOW M 1948 01:31:28 775
52 Michele Funnell SO F 1954 01:32:15 769
53 John Capeling SAX M 1942 01:33:00 762
54 Irina Timoshenko W 1993 01:33:04
55 Rachel Collins DFOK F 1993 01:33:56 753
56 Peter Woods M 1949 01:34:14
57 Christine Glew SLOW F 1953 01:35:08 741
58 Brian Dinsley SAX M 1936 01:35:59 733
59 Chris Taylor SO F 1950 01:36:34 727
60 Harry Goldingay HH M 1949 01:36:56 724
61 Clare Lines SO F 1965 01:37:23 720
62 Brian Farhall SO M 1943 01:38:08 713
63 Harry Goldingay HH M 1949 01:38:51 706
64 Linda Hulley SO F 1956 01:44:20 654
65 Heather Bayne HH F 1968 01:51:18 585
66 Susan Parker SO F 1940 01:53:45 561
67 Diane Goodwin SWOC F 1961 01:56:30 533
68 John Hardy LOK M 1941 01:57:14 527
69 Samantha Prior SAX F 1978 02:05:16 447
70 Karen Ashworth SO F 1967 02:08:25 418
71 Anita Kingdon SAX F 1954 02:14:03 364
- Brian Rodgers SO M 1948 01:16:36
- Patrick Maher SO M 1935 01:40:30
Showing results 1 - 73 of 73