Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL) Long Distance, 16/04/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 22(M85,M90,W80) (length: 3.3km, climb: 85m, 8 controls)
Point calculations
674.61 + (161.75 x (4,202.97 - T)) / 1,390.71
Other courses: UKOL 1(M21) | UKOL 2(W21) | UKOL 3(M20,M18) | UKOL 4(W20,W18) | 5 | UKOL 6(M35,M40) | 7 | 8 | UKOL 9(M45) | UKOL 10(M50) | UKOL 11(M55) | UKOL 12(M60) | UKOL 13(M16,W35,W40) | UKOL 14(W45) | UKOL 15(M65) | UKOL 16(W50) | UKOL 17(M70,W55) | UKOL 18(W16,W60) | UKOL 19(M75,W65) | UKOL 20(W70) | UKOL 21(M80,W75) | UKOL 23(W85,W90) | 24 | 25 | 26 | 27 | 28

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Susan Roome SROC F 1952 00:40:05 884
2 Sally Collins BKO F 1951 00:44:42 852
3 Kath Etherden SELOC F 1951 00:47:21 833
4 Michael Gammon SO M 1932 00:48:18 826
5 Elsie Hargreaves KERNO F 1946 00:48:25 826
6 Wendy Crawford-Smith PFO F 1947 00:49:24 819
7 Alison Sloman HOC F 1936 00:52:28 797
8 Christine King BOK F 1949 00:52:35 796
9 Lynn Branford WIM F 1950 00:54:39 782
10 Susan Colbert SWOC F 1947 00:56:44 768
11 Barbara George NOR F 1934 00:56:54 766
12 Hazel Bickle WAOC F 1951 00:57:01 766
13 Diana Smith SOC F 1952 00:57:51 760
14 Frances Goldingay HH F 1949 00:58:18 757
15 Linda Whitehead EBOR F 1951 00:58:19 756
16 Roger Baker TVOC M 1932 01:02:01 731
17 Beryl Pring SAX F 1946 01:02:08 730
18 Ros West CHIG F 1948 01:03:41 719
19 Di Turner SO F 1951 01:07:05 695
20 Shirley Moss BL F 1943 01:08:07 688
21 Liz Yeadon SARUM F 1946 01:09:00 682
22 Anne-Marie Hillier BKO F 1952 01:09:36 678
23 Susan Marsden HH F 1944 01:11:05 667
24 Janet Todd EBOR F 1951 01:11:14 666
25 Sue Pearson SO F 1951 01:15:21 638
26 Carole Firth NATO F 1944 01:15:46 635
27 Dawn Watson EBOR F 1943 01:16:46 628
28 Sue Birkinshaw MDOC F 1937 01:16:55 627
29 Kirsteen Kershaw ESOC F 1947 01:17:02 626
30 Margaret Fountain EBOR F 1943 01:20:44 600
31 Susan Roberts HOC F 1949 01:30:35 531
32 Judith Bland WIM F 1939 01:43:30 441
33 Andrew Beldowski WSX M 1929 01:50:44 391
34 Ruby Campbell CHIG F 1937 01:57:21 345
35 Margaret Gregory MDOC F 1938 01:58:44 335
36 Trish Wallis SN F 1952 02:01:45 314
Showing results 1 - 36 of 36