Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL) Long Distance, 16/04/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

27 (length: 3.1km, climb: 55m, 16 controls)
Other courses: UKOL 1(M21) | UKOL 2(W21) | UKOL 3(M20,M18) | UKOL 4(W20,W18) | 5 | UKOL 6(M35,M40) | 7 | 8 | UKOL 9(M45) | UKOL 10(M50) | UKOL 11(M55) | UKOL 12(M60) | UKOL 13(M16,W35,W40) | UKOL 14(W45) | UKOL 15(M65) | UKOL 16(W50) | UKOL 17(M70,W55) | UKOL 18(W16,W60) | UKOL 19(M75,W65) | UKOL 20(W70) | UKOL 21(M80,W75) | UKOL 22(M85,M90,W80) | UKOL 23(W85,W90) | 24 | 25 | 26 | 28

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Freya Tryner SYO F 2007 00:22:05
2 Harry Bratcher-Howard WIM M 2007 00:23:51
3 Ben Perry DEVON M 2007 00:25:41
4 Hugo Bergenfur M 2005 00:26:00
5 Laurence Ward INT M 2007 00:26:43
6 Lyra Medlock WSX F 2007 00:27:17
7 Yolanda Hampshire Wright NN F 2007 00:28:21
8 Isaac Hunter WCOC M 2007 00:28:22
9 Elspeth Jolly HALO F 2005 00:28:52
10 Thomas Rollins SN M 2007 00:30:14
11 Max Best M 2001 00:30:14
12 Jennifer Stigsson W 2005 00:30:19
13 Grace French WIM F 2007 00:30:32
14 Anne Lise Nyengen W 1972 00:30:38
15 Flora Jolly HALO F 2006 00:30:47
16 Luke Simmonds LOC M 2005 00:31:00
17 Luke Mills-Hicks GO M 2007 00:31:16
18 Anna Jamieson SO F 2005 00:31:51
19 Isabel Winskill WCOC F 2006 00:33:03
20 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:33:19
21 Luke Temblett Wheatley SO M 2006 00:33:39
22 Jamie Connor FVO M 2007 00:34:23
23 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:35:11
24 Daire O'Brien M 2005 00:36:31
25 Charlotte Slade SN F 2008 00:37:10
26 Ben Ross INT M 2008 00:37:13
27 Carys Phoenix SYO F 2005 00:39:26
28 Kirsty Flint FVO F 2006 00:39:35
29 Mel Simmonds W 1977 00:40:38
30 Jessica Ward NGOC F 2006 00:41:10
31 Isabel O'Donovan W 1967 00:42:09
32 Eilidh Connor FVO F 2010 00:42:21
33 Cian Wickham M 2007 00:43:39
34 Megan Brown ESOC F 2008 00:44:08
35 George Rennie WCOC M 2008 00:46:45
36 Ariane Schuessler W 1967 00:47:05
37 William Jones M 2007 00:48:39
38 William Prior SAX M 2010 00:49:15
39 Rebecca Lovegrove SN F 2006 00:49:25
40 Alida Minty LOK F 2006 00:50:54
41 Stephen Cunnane TVOC M 2008 00:52:04
42 Hebe Darwin WAOC F 2007 00:52:37
43 Maeve O Sullivan W 2005 00:52:39
44 Linnea Lundstedt W 2010 00:53:25
45 Richard Askham SMOC M 2007 00:57:34
46 Matteo Rebora SLOW M 2007 00:58:55
47 Oscar Peel M 2009 01:01:31
48 Samantha Pyrah W 1972 01:01:39
49 Emily-Rose Coupe W 2001 01:06:16
50 Niamh Callery W 2005 01:08:05
51 Tom Joyce M 2005 02:13:23
- Sophie Edwards SN F 2007 00:31:26
- Ben Chapman SO M 2009 00:43:40
Showing results 1 - 53 of 53