Results

Achievements at
orienteering events

Midlands Championships (UKOL), 28/02/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.cix.co.uk/~neper/rht2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 2 (M18,M20,M35,M40,W21) (length: 12.9km, climb: 125m, 23 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 3 (M45,M50) | Course 4 | UKOL 4 (M55) | UKOL 5 (M16,M60) | Course 6 | UKOL 6 (W18,W20,W35,W40) | Course 7 | UKOL 7 (M65,W45,W50) | Course 8 | UKOL 8 (M70,W16,W55) | Course 9 | UKOL 9 (M75,W60) | Course 10 | UKOL 10 (W65,W70) | Course 11 | UKOL 11 (M80,W75) | Course 12 | UKOL 12 (M85,M90,W80) | UKOL 13 (W85,W90) | Course 14 | Course 15 | Course 16 | Course 17 | Course 18

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Aidan Rigby CLOK M 1998 01:08:24 1333
2 Nathan Lawson OD M 1997 01:08:55 1330
3 Håkon Raadal Bjørlo Halden M 1997 01:09:00
4 Alastair Thomas WCOC M 2000 01:10:31 1321
5 Alistair Thornton LUOC M 1996 01:12:34 1312
6 Matthew Fellbaum EUOC M 1998 01:13:22 1308
7 Harrison McCartney OD M 1998 01:15:22 1297
8 Alistair Masson EUOC M 1997 01:15:42 1295
9 Richard Guillaume BOF M 1981 01:15:56 1294
10 Eddie Narbett BOK M 1999 01:16:43 1290
11 Andrew Preston SYO M 1977 01:17:05 1288
12 Samuel Fielding HH M 1998 01:17:35 1285
13 Alasdair Pedley EPOC M 1999 01:18:00 1283
14 Geoffrey Ellis BOK M 1976 01:18:40 1279
15 Paul Couldridge SLOW M 1974 01:19:11 1277
16 Alex Carcas EUOC M 1998 01:19:57 1273
17 Emils Vainovskis COBOC M 1996 01:20:40 1268
18 Calvin Routledge BAOC M 1968 01:21:24 1265
19 Rowan Capper LOC M 1996 01:21:41 1263
20 Finn Lydon LEI M 1999 01:21:53 1262
21 Roger Goddard FVO M 1974 01:23:25 1254
22 Laurence Johnson SROC M 1998 01:25:06 1244
23 Kim Baxter SYO F 1976 01:25:07 1244
24 William Reynolds SBOC M 1998 01:25:18 1243
25 Lachlan Chavasse DEE M 1999 01:25:34 1242
26 Richard Barrett BAOC M 1970 01:27:29 1233
27 Tom Lines ECKO M 1999 01:27:38 1233
28 Nicholas Wilson LEI M 1999 01:29:01 1224
29 Glen Richardson NOR M 1978 01:29:28 1220
30 Joe Thomas MWOC M 1998 01:30:19 1216
31 Anne Edwards TVOC F 1989 01:30:30 1215
32 Tim Harrison SUFFOC M 1999 01:32:33 1203
33 Iain Stamp WCH M 1980 01:33:34 1198
34 Jonty Eaton-Hart DEVON M 1999 01:35:19 1188
35 Paul Pickering WIM M 1985 01:35:20 1188
36 Heather Roome SROC F 1983 01:35:29 1187
37 Andrew Sadler COBOC M 1989 01:35:37 1187
38 Francis Shillitoe NATO M 1974 01:35:52 1186
39 Liam Harrington LOG M 1988 01:36:49 1180
40 David Averill EPOC M 1964 01:36:54 1179
41 Adam Hampshire BOK M 1973 01:37:15 1178
42 Andrew McNally WCH M 1976 01:37:15 1178
43 Bryn Wilkinson SUFFOC M 1997 01:37:44 1175
44 James Nisbet SMOC M 1999 01:38:08 1173
45 Peter Suba WSX M 1974 01:38:30 1171
46 Jeff Powell Davies BL M 1980 01:38:47 1170
47 connor smith DEE M 1999 01:40:09 1162
48 Dafydd Thomas MWOC M 1999 01:40:10 1162
49 David Dunn RSOC M 1978 01:40:43 1160
50 Tom McComiskie BAOC M 1977 01:41:22 1157
51 Kin Kwan Kwok OD M 1995 01:41:24 1157
52 Kirsten Strain AROS F 1986 01:41:45 1155
53 Tom Barber LEI M 1998 01:42:30 1150
54 Rose Schorah NOC F 1987 01:42:36 1150
55 Mark Robson BAOC M 1982 01:42:50 1149
56 Scott Johnson NGOC M 1978 01:43:03 1147
57 Katrin Harding SLOW F 1993 01:45:10 1137
58 Matthew Hartland WCH M 1998 01:47:28 1124
59 Laura Goy SYO F 1983 01:47:35 1123
60 Euan Tebbutt LEI M 1998 01:48:09 1120
61 Will Heap SO M 1973 01:48:46 1116
62 Matthew Green NOC M 1994 01:50:23 1107
63 Nat Skidmore TVOC M 1984 01:51:22 1101
64 Jenny Williamson ERYRI F 1983 01:56:41 1074
65 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 01:58:09 1066
66 Roger Phillips LEI M 1976 01:59:57 1057
67 Martin Pigott POTOC M 1975 02:00:59 1052
68 James Howlett EBOR M 1999 02:02:27 1044
69 Alastair Flynn NOC M 1999 02:02:59 1041
70 Anders Johansson NGOC M 1973 02:15:06 979
71 Neil Carter SUFFOC M 1977 02:22:18 940
72 Ollie Gray BAOC M 1986 02:29:52
73 David Richardson IND M 1978 02:33:32
Showing results 1 - 73 of 73