Results

Achievements at
orienteering events

DVO & EM League Event, 08/03/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.derwentvalleyorienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.4km, climb: 105m, 18 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Green | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:44:05 1223
2 Karl Marshall SYO M 1967 00:44:31 1217
3 Matthew Litchfield NOC M 1980 00:45:09 1208
4 Andrew Henderson WAOC M 1964 00:46:47 1189
5 Andrew Mackervoy DVO M 1965 00:47:19 1182
6 Ben Crane DVO M 1971 00:47:27 1180
7 Paul Hudson NOC M 1962 00:47:41 1177
8 Tanya Taylor LOG F 1970 00:47:49 1175
9 Dave Chaffey DVO M 1963 00:48:36 1165
10 Ella Gilbert NOR F 1998 00:49:16 1156
11 Jonathan Gilbert NOR M 1959 00:49:51 1149
12 Matt White LEI M 1967 00:50:30 1141
13 Ian Howells RAFO M 1963 00:50:48 1137
14 George Van Dam HALO M 2001 00:50:48
15 Sal Chaffey DVO F 1965 00:51:36 1127
16 Sally Calland DVO F 1975 00:51:50 1124
17 Paul Van Dam HALO M 1965 00:52:23 1116
18 Tony Udris SYO M 1969 00:52:48 1111
19 Jamie Sutherland LEI M 1970 00:54:04 1094
20 Robert Parkinson NOC M 1957 00:54:07 1093
21 Richard Leake LEI M 1966 00:54:09 1093
22 Alastair Paterson LEI M 1967 00:55:22 1077
23 Dave Bales POTOC M 1955 00:55:41 1073
24 David Booker NOC M 1954 00:55:43 1072
25 Paul Goodhead DVO M 1961 00:55:49 1071
26 Alex Smith HALO M 1968 00:56:07 1067
27 Catherine Hughes NOC F 1969 00:56:14 1065
28 Trish Lydon LEI F 1968 00:56:14 1065
29 Murray White DVO M 1966 00:57:24 1049
30 Kevin Sheridan NOC M 1972 00:57:46 1044
31 Glynn Smith LEI M 1945 00:59:25 1022
32 Mike Gardner DVO M 1958 00:59:26 1022
33 john williams MDOC M 1952 01:00:20 1011
34 Joanna Goodhead DVO F 1998 01:00:48 1004
35 Robert Haskins LEI M 1951 01:00:59 1002
36 Richard Needham DVO M 1963 01:01:10 999
37 Tracey Brookes LEI F 1965 01:02:45 978
38 Liz Heaton LOC F 1981 01:02:49 977
39 Jonathan Cundill DVO M 1964 01:03:04 973
40 Benjamin May SYO M 1983 01:03:04 973
41 Gerry Riley POTOC M 1958 01:03:09 972
42 Graeme Huggan BOF M 1957 01:03:28 968
43 Adrian Northcott DVO M 1963 01:03:29 967
44 Jonathan Payman DVO M 1989 01:04:07 960
45 Alan West LEI M 1958 01:04:12 959
46 Derek Gale DVO M 1944 01:04:28 955
47 David Sissons NOC M 1973 01:05:02 947
48 Robert Jackson NOC M 1961 01:05:48 937
49 Derek Herd LEI M 1968 01:05:48 937
50 Simon Davis DVO M 1962 01:08:19 904
51 Kim Buxton DVO F 1961 01:09:16 891
52 Ursula Williamson LEI F 1962 01:10:15 878
53 Rachel Davis DVO F 1965 01:10:49 872
54 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:13:20 838
55 Nicole Schmid LEI F 1989 01:13:25 838
56 Ian Gilliver MDOC M 1951 01:20:56 737
57 Louise Remmington F 01:36:30
Showing results 1 - 57 of 57