Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL6 - uses combined results of Day 2 & 3), 20/04/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2014/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Badge (M16)
Other courses: Badge (M10A) | M10B | Badge (M12A) | M12B | Badge (M14A) | M14B | M16B | UKOL Badge (M18) | M18L | M18S | UKOL Badge (M20) | M20L | M20S | UKOL Badge (M21) | Badge (M21L) | M21S | M21V | UKOL Badge (M35) | M35S | UKOL Badge (M40) | M40S | UKOL Badge (M45) | M45S | UKOL Badge (M50) | M50S | UKOL Badge (M55) | M55S | UKOL Badge (M60) | M60S | UKOL Badge (M65) | M65S | UKOL Badge (M70) | M70S | UKOL Badge (M75) | M75S | UKOL Badge (M80) | UKOL Badge (M85) | Badge (W10A) | W10B | Badge (W12A) | W12B | Badge (W14A) | W14B | UKOL Badge (W16) | W16B | UKOL Badge (W18) | W18L | W18S | UKOL Badge (W20) | W20L | W20S | UKOL Badge W21 (W21) | W21L | W21S | W21V | UKOL Badge (W35) | W35S | UKOL Badge (W40) | W40S | UKOL Badge (W45) | W45S | UKOL Badge (W50) | W50S | UKOL Badge (W55) | W55S | UKOL Badge (W60) | W60S | UKOL Badge (W65) | W65S | UKOL Badge (W70) | W70S | UKOL Badge (W75) | UKOL Badge (W80) | UKOL Badge (W85)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kasper Fosser Heming OL 01:23:24
2 Aidan Rigby CUOC M 1998 01:23:29
3 Alex Carcas INT M 1998 01:33:50
4 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad Skiklubb 01:36:12
5 Matthew Fellbaum EUOC M 1998 01:37:01
6 Ross McMurtrie MAROC M 1998 01:37:46
7 Sturla Frydenlund IF Sturla 01:38:34
8 Rune Østergaard søllerød OK 01:40:06
9 Erik Ahola Kangasala SK 01:41:02
10 August Asheim Birkeland Halden SK 01:43:02
11 Rasmus Nielsen søllerød OK 01:45:51
12 Finlay Todd INVOC M 1999 01:46:14
13 Tom Lines EUOC M 1999 01:47:21
14 Jack Leitch EUOC M 1998 01:47:48
15 Harrison McCartney JOK M 1998 01:47:48
16 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 01:48:32
17 Trygve Løvli Halden SK 01:49:03
18 Jørgen Baklid Konnerud IL 01:49:44
19 James Millar LVO M 1998 01:52:38
20 Matthew Hartland WCH M 1998 01:52:46
21 Rowan White INVOC M 1999 01:52:50
22 Samuel Galloway INT M 1998 01:54:13
23 Laurence Johnson SROC M 1998 01:54:49
24 Tim Harrison SUFFOC M 1999 01:55:49
25 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 01:56:16
26 Leif Blake Byasen IL 01:56:30
27 Eddie Narbett EUOC M 1999 01:57:18
28 Finn Lydon EUOC M 1999 01:58:04
29 Samuel Fielding EUOC M 1998 02:01:13
30 Tobias Karlsson Snättringe SK 02:06:47
31 Olav Schmitt Gran Halden SK 02:06:52
32 Luc Watrelot CREF Nord 02:07:30
33 Joe Thomas SYO M 1998 02:08:04
34 Alasdair Pedley EUOC M 1999 02:11:44
35 Louis Forshaw-Perring DVO M 1999 02:17:22
36 James Nisbet SMOC M 1999 02:18:12
37 William Reynolds SBOC M 1998 02:18:23
38 Euan Tebbutt CUOC M 1998 02:20:38
39 Dominic Clarke DEVON M 1998 02:26:28
40 Julien Deuxant FRSO 02:26:37
41 Vitus Woge Nielsen Søllerød OK 02:26:42
42 Conall Whelan Curragh Naas Orienteering Club 02:28:01
43 Nicholas Wilson DUOC M 1999 02:29:23
44 Ruaridh Mon-Williams AIRE M 1998 02:30:02
45 Sam Yates LOC M 1999 02:30:39
46 Daniel Thomas MWOC M 1998 02:35:51
47 Ewan McMillan MAROC M 1998 02:36:26
48 Matthew Leitch INT M 1998 02:41:28
49 George Tanner PFO M 1999 02:42:22
50 Matthew Smith LVO M 1998 02:42:54
51 Tom Barber LEI M 1998 02:43:44
52 Sam Peat LUUOC M 1998 02:44:49
53 Thomas Snow RNOC M 1999 02:50:43
54 Ruairi Long Irish Junior Squad 02:50:45
55 Grégoire Vandeghinst FRSO 02:51:25
56 Joe Uprichard DVO M 1999 02:59:19
57 Edward Lines SO M 1998 03:03:59
58 Dafydd Thomas MWOC M 1999 03:11:31
59 Miles Gilleard BOF M 1998 03:14:46
60 Guttorm Snemyr Holtet Indre Østfol Orienterings Klubb 03:14:52
61 Oliver O'Brien DEVON M 1999 03:15:09
62 Robert Pim Irish Junior Squad 03:17:11
63 Zac O'Sullivan-Hourihan Irish Junior Squad 03:18:24
64 Bertie Harrington DFOK M 1998 03:32:01
65 Liévin Crefcoeur FRSO 03:38:35
66 Josh Partridge SOS M 1999 03:46:47
67 Thomas M'Caw HH M 1999 03:47:43
68 Alexander Dalton TVOC M 1998 03:54:52
69 Shane Muggeridge M 1998 04:35:59
70 Daniel Figg HH M 1998 06:38:25
- Anders Huus Pedersen Søllerød OK 02:13:37
- William Louth WAOC M 1998 02:28:24
- Callum Hunter ECKO M 1999 02:30:11
- Arnt Joergen Vister Indre Ostfold OK 02:32:30
- Silas Schytte Olsen Søllerød OK 02:59:50
- Jonty Eaton-Hart EUOC M 1999 03:02:55
- James Howlett LUUOC M 1999 03:24:54
- Thor Find Andersen søllerød OK 04:51:23
- Cameryn Kelly Morrish Cork O 04:56:28
Showing results 1 - 79 of 79