Results

Achievements at
orienteering events

Compass Sport Cup and Trophy Heat, 13/03/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.socweb.org/event/2016/03/13/compass-sport-cup-and-trophy-heat/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 11.1km, climb: 130m, 23 controls)
Other courses: White EOD | Yellow EOD | Orange Women | Light Green EOD | Short Green | Blue Women | Blue Men | Short Brown | Green Men | Green Women | Orange Men | Green M18 | Short Green W18


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jack Leitch EUOC M 1998 01:02:59 1309
2 Tim Must TVOC M 1968 01:05:33 1291
3 Ben Chesters DEVON M 1978 01:05:35 1291
4 Michael Crone SLOW M 1990 01:05:55 1288
5 Ludovic Maillard SLOW M 1988 01:06:26 1284
6 Doug Stimson NWO M 1982 01:06:34 1283
7 Tom Bray SOC M 1986 01:06:46 1282
8 Matthew Schepisi SLOW M 1983 01:07:05 1280
9 James Lyne SN M 1988 01:07:57 1274
10 Paul Pickering WIM M 1985 01:08:02 1273
11 Pavel Prochazka BKO M 1990 01:08:30 1269
12 Chris Williamson SYO M 1987 01:08:36 1269
13 Michael Balling SLOW M 1987 01:09:09 1265
14 Nigel Bunn TVOC M 1964 01:11:32 1248
15 Richard Collyer GO M 1974 01:12:32 1240
16 Alexander Moore BKO M 1992 01:13:24 1235
17 Robert Finch SOC M 1992 01:14:09 1230
18 Jack Kosky SO M 1993 01:16:15 1212
19 Mark Saunders TVOC M 1978 01:16:23 1210
20 Scott Collier KERNO M 1986 01:17:12 1204
21 Peter Suba WSX M 1974 01:18:08 1198
22 Rob Keel GO M 1981 01:21:02 1176
23 Neville Baker TVOC M 01:22:39 1165
24 Martin Broderick BADO M 1986 01:23:24 1160
25 Thomas Staunton WIM M 1985 01:26:10 1141
26 Ben Green TVOC M 1977 01:31:56 1098
27 Oliver O'Brien SLOW M 1980 01:32:02 1098
28 Alastair Berry WIM M 01:32:56 1092
29 Daniel Gilderthorp MV M 1982 01:33:25 1089
30 Charles Gook BADO M 1967 01:36:11 1068
31 James Crickmore WSX M 1993 01:36:46 1064
32 Robert Buckby NWO M 1987 01:36:51 1064
33 Adam Walker SARUM M 1995 01:36:58 1063
34 Alex Harris GO M 1976 01:37:44 1058
35 Tom Frost SN M 1967 01:38:54 1050
36 Euan Marsh SO M 1995 01:39:15 1047
37 Benjamin Brooker SO M 1979 01:39:32 1046
38 Richard Jackson DEVON M 1977 01:40:59 1035
39 Martin Kensett SN M 1966 01:52:35 953
40 Stephen Beal NWO M 1983 01:53:06 949
41 Antony Schofield MV M 1961 01:54:36 939
42 Ben Windsor DRONGO M 1990 02:05:45 859
- Ben Moorhouse STAG M 1980 01:50:10
- Peter Martin MV M 1961 02:06:48
Showing results 1 - 44 of 44