Results

Achievements at
orienteering events

The Liverpool Big Weekend, 04/09/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

2 (length: 7.5km, climb: 105m, 29 controls)
Other courses: 1 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tessa Strain EUOC F 1987 48:18:00 1250
2 Stephen Lang MDOC M 1971 49:57:00 1235
3 Liam Corner MDOC M 1970 50:00:00 1235
4 Simon Martland EPOC M 1965 50:33:00 1227
5 Simon Hunter WCOC M 1968 50:45:00 1226
6 Duncan Harris DEE M 1966 50:58:00 1223
7 Brian Ward HALO M 1962 51:10:00 1222
8 Kevin Fielding HH M 1968 51:21:00 1220
9 Paul Luttman SO M 1972 53:55:00 1194
10 Rona Lindsay ESOC F 1994 54:07:00 1192
11 Jamie Rennie WCOC M 1970 54:42:00 1187
12 Edward Halliwell DEE M 1973 54:52:00 1185
13 Nick Howlett LOC M 1967 54:53:00 1185
14 Colin Lynch SYO M 1968 55:00:00 1184
15 Richard Parkin DVO M 1968 55:56:00 1175
16 James Ross BOF M 1963 56:16:00 1172
17 Alan Irving WCOC M 1967 57:17:00 1162
18 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 57:42:00 1159
19 Alan Hickling SAX M 1964 58:06:00 1155
20 MarkSammon M 1971 58:06:00
21 Mark Seddon SELOC M 1962 58:59:00 1147
22 Scott Bailey BOK M 1972 59:22:00 1143
23 Terry Johnstone ESOC M 1966 59:30:00 1142
24 David McCann MDOC M 1963 59:52:00 1138
25 Clive Richardson WRE M 1966 60:05:00 1136
26 Noel Schorah DEE M 1960 60:16:00 1134
27 Vicky Bailey EBOR F 1991 60:23:00 1131
28 Elspeth Ingleby SELOC F 1986 60:27:00 1131
29 Trevor Hoey FVO M 1964 60:47:00 1128
30 Ian Marshall AIRE M 1962 61:18:00 1123
31 Gordon Parker SLOW M 1963 64:04:00 1096
32 Helen Chiswell DVO F 1977 64:22:00 1093
33 Simon Gale DVO M 1970 64:23:00 1093
34 Pavel Lederer OK DOKSY M 1966 65:30:00
35 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 65:31:00 1081
36 Andrew Paterson CLYDE M 1967 65:37:00 1080
37 Adrian Thiemicke DEE M 1965 66:00:00 1077
38 Stu Levene HH M 1969 66:25:00 1072
39 Clive Giddis DEE M 1963 66:30:00 1071
40 Ian Wilson LEI M 1966 66:35:00 1070
41 Nick Martin CLOK M 1970 66:51:00 1068
42 James McCann MDOC M 2000 67:04:00 1066
43 Emily Brown BL F 1999 67:07:00 1065
44 Liz Heaton LEI F 1981 67:19:00 1064
45 Donaldas Kulevicius NOC M 1970 68:23:00 1054
46 Allan Williams WCH M 1969 68:24:00 1053
47 Lynne Thomas WCOC F 1970 69:28:00 1043
48 John Brewer SROC M 1964 69:41:00 1041
49 Rebecca Glen MDOC F 1975 69:57:00 1038
50 Catherine Bushnell POTOC F 1991 70:49:00 1030
51 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 72:23:00 1015
52 John Taylor SROC M 1949 73:58:00 1000
53 Enrada Cepele SROC F 1988 74:46:00 993
54 Nikolay Kolev TVOC M 1965 75:19:00 988
55 Jon Darley GO M 1966 75:40:00 984
56 Eric Heritage LEI M 1959 76:02:00 981
57 Dougie Nisbet NN M 1963 78:44:00 955
58 Rachel McTurk HAVOC F 1988 83:50:00 906
59 Evelyn Elmes DEE F 1998 83:53:00 906
60 Charlotte Willis AIRE F 1989 98:04:00 770
61 Clare Woods WAOC F 1988 105:48:00 697
62 Phillip White LOC M 1972 109:29:00 660
- Jon Hateley DEE M 1963 37:11:00
- Dil Wetherill WAOC M 1964 57:17:00
- Brenda Newsham IND W 1981 81:26:00
- Andrew Selby DVO M 1975 138:46:00
Showing results 1 - 66 of 66