Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 3, 26/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

11 (length: 3.6km, climb: 140m, 14 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 12 | 13 | 14 | 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Adam Thorpe EPOC M 2002 00:32:01
2 Oliver Tonge BOK M 2003 00:36:05
3 Felix Lunn OD M 2002 00:36:06
4 Liam Thiels HOC M 2002 00:36:10
5 Jim Bailey BOK M 2003 00:36:19
6 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:36:20 1254
7 Jack Forrest DEVON M 2002 00:36:53
8 Oliver Lunn OD M 2002 00:37:52
9 Daniel Campbell MOR M 2002 00:38:41
10 Harry Thomas MWOC M 2003 00:40:03
11 Alex Fielding HH M 2003 00:41:00
12 Joe Hudd WCOC M 2003 00:42:14
13 Oliver Flippance OD M 2002 00:42:43
14 Henrik Rudert SV IHW Alex Berlin M 2002 00:43:26
15 Joe Sunley WCOC M 2003 00:44:39
16 Oscar Healy SBOC M 2002 00:44:46
17 Harry Stagg BOK M 2002 00:44:59
18 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:47:18
19 William Matthews DEVON M 2002 00:48:21
20 Henry Teasdale WCOC M 2003 00:48:38
21 William Arnold SBOC M 2002 00:49:27
22 Sharron Richardson WRE F 1972 00:51:09 1124
23 Tommy Wright DEVON M 2002 00:54:55
24 Tim Sands BOK M 1949 00:55:50 1083
25 Rick Houghton SROC M 1961 00:55:50 1083
26 Elizabeth Kenyon MOR F 1970 00:57:22 1069
27 Hugo Taylor BAOC M 2001 00:58:36
28 Heidi Ross ESOC F 1999 00:59:28 1052
29 Christopher Hornby MOR M 2000 00:59:57 1048
30 Nicolas Barrett SN M 2003 01:00:17
31 Neil Watts SO M 1957 01:00:27 1044
32 Eoghan Whelan WATO M 2007 01:02:02
33 Stephanie Bryant DRONGO F 01:03:38
34 Finn Conerney WEGO M 1999 01:03:46
35 Anna Campbell MOR F 1999 01:04:55 1005
36 Ben Bishop LEI M 01:05:35
37 Vanessa Lawson NGOC M 01:06:26
38 Alana Wright CLOK F 1992 01:06:33 992
39 Ricardo Fernandes HALO M 1973 01:07:36 983
40 Oscar Ferris BL M 2003 01:08:09
41 John Chesters DEVON M 1951 01:08:39 973
42 PETER HOWE NWOC M 1960 01:08:41 973
43 Debbie Lamb SWOC F 1992 01:08:49 972
44 Jenny Martin CLOK F 1969 01:10:52 954
45 Tim Eden NOR M 1953 01:11:07 952
46 Elizabeth Campbell MOR F 1965 01:11:09 952
47 Delphine Suty BAOC F 1967 01:11:11 952
48 Dylan Skym MWOC M 2001 01:12:30
49 Melanie Vernon BAOC F 1981 01:13:08 934
50 Jane King SO F 1956 01:14:11 926
51 Sharon Carey IND M 01:14:30
52 Philip Kenyon MOR M 1965 01:14:37 922
53 Kim Eden NOR F 1957 01:15:55 911
54 Lisa Handcock ERYRI F 1973 01:16:13 908
55 Marie Oxley BAOC F 1983 01:16:24 907
56 Kim Sanderson NATO F 1975 01:17:28 898
57 Inga Beate Boe FANA IL F 1995 01:18:38
58 Graham Pearson QO M 01:24:46
59 Karen Peach MDOC F 1969 01:26:04 824
60 Sze Wai Tsang IND F 1994 01:27:40
61 Lindsey Freeman LOG M 01:27:44
62 Jennifer Atkinson ELO F 01:27:45
63 Gemma Ricketts IND M 01:29:19
64 Liam O'Reilly SBOC M 01:30:26
65 Jenn Hudd WCOC F 1966 01:32:23 770
66 Timothy Taylor BAOC M 1968 01:32:40
67 Helen Alcock AIRE F 01:34:26
68 Ann Mitchell SBOC F 1970 01:35:40 742
69 Bernhard Sprenger SV IHW Alex Berlin M 1970 01:36:28
70 Helen Taylor DEVON F 1959 01:37:23 728
71 Ruth Chesters DEVON F 1950 01:39:06 713
72 Karen Jones SO F 1967 01:41:47 691
73 Todd C. Rae SMOC M 1964 01:43:07 679
74 Deborah Mays WIM F 01:51:48
75 Derek Ricketts LEI M 1948 01:55:24 573
76 Anne Gager SROC F 1959 01:57:45 551
77 Barbara Page HH F 1968 01:59:39 535
78 Jonty Goodwin WCOC M 2003 02:00:16
79 Mike Felstead HOC M 1946 02:06:00 483
80 Andrea Sprenger SV IHW Alex Berlin F 1966 02:10:34
81 Anne Saunders NWO F 02:11:49
82 Amanda Barrett NOR F 1979 02:14:15 413
83 Pat Bedder NOR F 1944 02:15:04 406
84 Amy Ward WCH F 1986 02:19:49 361
85 Jennifer Matthews SBOC F 1988 02:20:01 360
86 David Tomkinson SELOC M 1942 02:41:15 181
87 Iris Fay IND F 02:47:44
- mp - Aled Skym MWOC M 1997 00:00:01
- mp - Zac Steventon-Barnes SUFFOC M 2002 00:00:01
- mp - Pat Cameron NGOC F 1947 00:00:01
- mp - Matthew Lawson NGOC M 00:00:01
- mp - Helen Parkinson FVO F 1968 00:00:01
- mp - Ashleigh Denman NGOC F 1967 00:00:01
- mp - Ivan Morel SWOC M 00:00:01
- mp - Jane Richardson WIM F 1967 00:00:01
Showing results 1 - 95 of 95