Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 4, 28/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

3 (length: 7km, climb: 120m, 12 controls)
Other courses: 1 | 2 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 mp - William Reynolds SBOC M 1998 00:00:01
2 mp - Christian Saxtoft BOK M 1962 00:00:01
3 mp - Neil Conway AIRE M 1968 00:00:01
4 mp - David Pal DEE M 1966 00:00:01
5 mp - Ruth Holmes SN F 1987 00:00:01
6 mp - Harry Jamieson DEVON M 1999 00:00:01
7 mp - Steve Webb AIRE M 1962 00:00:01
8 mp - Andrew Pitcher DFOK M 1964 00:00:01
9 mp - Simon Errington HH M 1963 00:00:01
10 mp - Simon Thompson HOC M 1965 00:00:01
11 Simon Hunter WCOC M 1968 00:46:32 1307
12 Juha Partanen RASTI-HYRY M 1964 00:46:37
13 Alasdair Pedley EPOC M 1999 00:49:25 1292
14 Robert Campbell WAOC M 1966 00:50:52 1285
15 Matthew Owen BOK M 1966 00:51:35 1281
16 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett M 1998 00:51:51
17 Juha-Pekka Harju TP M 1962 00:52:19
18 Jon Hateley DEE M 1963 00:52:31 1276
19 Richard Barrett BAOC M 1970 00:52:39 1274
20 Clive Hallett BOK M 1963 00:53:08 1272
21 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett M 1965 00:54:04
22 Richard Parkin DVO M 1968 00:54:29 1265
23 Ifor Powell BOK M 1968 00:55:18 1261
24 Paul Gebbett BOK M 1969 00:55:22 1261
25 Nigel Wright NN M 1971 00:55:33 1260
26 Andrew Campbell MOR M 1967 00:55:44 1259
27 Pippa Dakin SYO F 1998 00:56:32 1255
28 Dai Bedwell DVO M 1967 00:56:58 1253
29 Heather Roome SROC F 1983 00:57:42 1249
30 Alastair Thomas WCOC M 2000 00:57:54 1248
31 Kevin Fielding HH M 1968 00:58:14 1246
32 Phil Newall KERNO M 1962 00:58:18 1246
33 Caroline Craig NGOC F 1984 00:58:54 1243
34 Joanne Pickering WIM F 1988 00:58:58 1242
35 Robert Lee INT M 1962 01:00:11 1235
36 Liam Corner MDOC M 1970 01:00:40 1233
37 Peter Foster BOK M 1957 01:00:41 1233
38 Duncan Harris DEE M 1966 01:03:08 1219
39 Max Klasson OK Ravinen M 1998 01:03:23
40 Paul Caban INT M 1964 01:03:31 1215
41 Charles Mayes CLOK M 1966 01:03:45 1213
42 Rupert Hornby MOR M 1964 01:03:53 1212
43 Zbynek Cernin OLG Sauliamt M 1969 01:04:12
44 Charles Gook BADO M 1967 01:04:24 1210
45 Peter Ward NGOC M 1970 01:04:32 1209
46 Roger Thetford TVOC M 1962 01:05:01 1207
47 Mike Hooper LOC M 1971 01:05:28 1204
48 Jim Trueman MDOC M 1964 01:05:35 1204
49 Rupert Parkinson FVO M 1966 01:05:57 1202
50 David Williams HOC M 1962 01:06:26 1199
51 Rob Woods RAFO M 1969 01:07:04 1196
52 Robin Bishop TVOC M 1967 01:07:06 1196
53 Robert Smith DVO M 1963 01:08:28 1189
54 Derek Conerney WEGO M 1969 01:08:30
55 James Nisbet SMOC M 1999 01:08:35 1188
56 Emmit Andrews BOK M 1970 01:08:37 1188
57 Dafydd Thomas MWOC M 1999 01:09:09 1186
58 Angus Tyner SET M 1968 01:09:17
59 Pascal Figuiere GIVRY SO M 1966 01:09:48
60 Matthew Hartland WCH M 1998 01:09:50 1182
61 Juha Tilli Lynx M 1968 01:12:18
62 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:12:39 1168
63 Annabel Pickering WIM F 1987 01:13:13 1165
64 Ian Hughes WCH M 1963 01:13:14 1165
65 Gareth Yardley GRAMP M 1966 01:13:42 1162
66 Joe Thomas MWOC M 1998 01:15:29 1152
67 Ian Howells RAFO M 1963 01:16:02 1150
68 Delyth Darlington ERYRI F 1993 01:16:28 1147
69 John Methven BKO M 1970 01:16:54 1145
70 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 01:17:36 1142
71 Richard Sharp TVOC M 1964 01:18:09 1139
72 Dave Chaffey DVO M 1963 01:19:43 1129
73 James Cunnane TVOC M 1963 01:19:48 1128
74 Tom Snow DEVON M 1999 01:20:41 1124
75 Andrew Henderson WAOC M 1964 01:22:24 1114
76 David Wathey MDOC M 1965 01:22:48 1112
77 Ian Marshall AIRE M 1962 01:23:04 1111
78 Matthew Fellbaum EUOC M 1998 01:23:14 1110
79 Steve Collins RAFO M 1967 01:23:30 1109
80 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:23:47 1107
81 Jamie Rennie LEI M 1970 01:23:50 1107
82 Simon Bevan SOC M 1965 01:23:53 1107
83 Frances Wright MAROC F 1995 01:26:18 1093
84 Ian Buxton TVOC M 1965 01:26:48 1091
85 Chris Sanderson BAOC M 1962 01:27:14 1089
86 Greg Best NGOC M 1962 01:28:12 1083
87 Stuart Graham SOLWAY M 1968 01:28:33 1081
88 Allan Williams WCH M 1969 01:29:38 1074
89 Anna Bonafini SLOW F 1989 01:30:02 1072
90 Kitty Bray SN F 1989 01:30:40 1069
91 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:32:48 1058
92 Laura Parkes HH F 1992 01:33:52 1053
93 Clive Thomas MWOC M 1966 01:34:17 1051
94 Jonathan Rider BAOC M 1970 01:36:03
95 John Worth LEI M 1965 01:44:32 997
96 Edouard Salathe RAID O PARIS M 1966 01:45:28
97 Hector Salathe RAID O PARIS M 1999 01:45:41
98 Adrian Griffiths WRE M 1968 01:46:05 989
99 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:47:39 981
100 Tony Smith DEVON M 1951 01:48:34 975
101 Steve Edgar LEI M 1966 01:48:37 975
102 Guy Lidbury HAVOC M 1969 01:48:55 973
103 Tim Gent DEVON M 1968 01:49:00 973
104 Sam Peat LUUOC M 1998 01:51:47 958
105 Oliver O'Brien DEVON M 1999 01:54:25 945
106 Tom Habgood SBOC M 1970 01:55:32 938
107 Andreas Rudert SV IHW Alex Berlin M 1969 01:56:47
108 Gianluca Carbone A.A. Orienteering Ge M 1966 02:02:54
109 James Ian Hayward BOK M 1963 02:05:18 887
110 Mark Jesson PFO M 1966 02:08:33 870
111 Helen Miller EBOR F 1990 02:11:34 852
112 Barry Jones SO M 1967 02:18:09 819
113 Tung Nam Yuen IND M 1964 02:29:01
114 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 02:52:26 637
Showing results 1 - 114 of 114