Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 5 (the final day), 29/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

13 (length: 3.1km, climb: 95m, 12 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 14 | 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:29:51
2 Guy Owen BOK M 2005 00:31:34
3 Ruby Owen BOK F 2004 00:32:53
4 Tommy Heap SO M 2005 00:36:33
5 David Spencer MOR M 2004 00:36:56
6 Freddie Habgood SBOC M 2004 00:37:53
7 Jeffrey Nixon IND M 1987 00:37:54
8 Bobby Godley DEVON M 2004 00:38:18
9 Fraser Dixon DEVON M 2003 00:39:08
10 Kelly Lovegrove IND F 1991 00:40:03
11 Adele Robinson ASUB F 00:42:44
12 Ben O'Donnell DVO M 2004 00:43:02
13 Maya Hampshire Wright NN F 2004 00:43:18
14 Leila Schimpf CapOnord F 2004 00:45:52
15 Ragnhild Marie Boe FANA IL F 1998 00:47:40
16 Emile Zsak WAOC M 2003 00:48:56
17 Lisa Welsh BAOC F 1981 00:49:23
18 Peter Errington HH M 1999 00:49:24
19 Chantal Imboden OLG Bern F 2003 00:50:14
20 George Martin CLOK M 2005 00:50:30
21 Isaac Gorman M 00:50:57
22 Carys Sharp TVOC F 2005 00:51:21
23 Tegan Frampton HH F 2005 00:53:17
24 LĂ©andre Desailly CapOnord M 2004 00:54:54
25 Issy Sunley WCOC F 2005 00:55:26
26 Ashleigh Denman NGOC F 1967 00:55:33
27 Susan Hensman FVO F 00:56:11
28 Sarah Darley GO F 2005 00:56:47
29 Miles Cuff BAOC M 1984 00:57:02
30 Alison Hurford BOK F 1960 00:57:10
31 Helen Rennie WCOC F 1973 00:57:15
32 Di Turner SO F 1951 00:58:59
33 Katharina Sprenger SV IHW Alex Berlin F 2003 01:00:10
34 Dominic Wathey MDOC M 2005 01:00:13
35 Laura Barrett SN F 2005 01:00:34
36 Carys Lock SBOC F 2003 01:01:44
37 William Lake SBOC M 2005 01:04:39
38 Lucy Warland SOS F 2003 01:05:06
39 Ian Hendrie FVO M 1952 01:06:41
40 Caroline Donelan IND M 01:11:20
41 Nic O'Donnel DVO M 01:11:22
42 Gabrielle King Fingal Orienteers F 1963 01:12:42
43 Jonathan Cunnane TVOC M 2005 01:13:33
44 Faith Kenyon MOR F 2005 01:14:34
45 Karen Styles BAOC F 1974 01:16:57
46 Pat Bedder NOR M 01:17:24
47 Milly Habgood SBOC F 2004 01:19:03
48 George Hughes M 2002 01:19:57
49 Anna Wyatt BAOC F 1985 01:21:52
50 Andy Smith LOC F 1967 01:23:44
51 Lewis Glover BAOC M 1993 01:25:53
52 Tivon Tyner SET M 2005 01:29:14
53 Jenny Ross ESOC F 2001 01:29:50
54 Jane Hunter WCOC M 01:30:20
55 Luke Collins LVO M 2003 01:30:38
56 Joan Arnold SELOC F 1938 01:38:19
57 Megan Hurley BAOC F 1993 01:41:49
58 Trish Wallis SN F 1969 01:43:46
59 Richard Keighley WIM M 1945 01:57:37
60 Karen Ireland IND M 02:09:22
61 Brian Thomas IND M 02:13:56
62 Rosemary Thomas IND F 02:14:59
63 Alyson Denney OD F 1951 02:44:58
- mp - Ira Thompson BOK M 2003 00:00:01
- mp - James Tett IND M 1991 00:00:01
- mp - Inger Bjerga Varegg Fleridrett M 00:00:01
- mp - Catriona Minty LOK F 2001 00:00:01
Showing results 1 - 67 of 67