Results

Achievements at
orienteering events

HAVOC EAL and Yvette Baker Trophy Heat , 12/04/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.orienteering-havoc.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.1km, climb: 60m, 23 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Grn | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Guro Harstad WAOC F 1972 00:59:56 1194
2 Richard Bonnett BAOC M 1955 01:03:01 1173
3 Beth Hanson EUOC F 1996 01:04:09 1165
4 Jim Prowting TVOC M 1946 01:06:19 1150
5 Will Harrison SUFFOC M 1961 01:06:26 1149
6 Jonathan Gilbert NOR M 1959 01:08:48 1133
7 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:08:55 1133
8 Andrea Rebora SLOW M 1969 01:10:10 1124
9 Peter Warland SOS M 1965 01:11:00 1118
10 Mike Bennett HH M 1953 01:11:41 1113
11 Paul Beecher WAOC M 1979 01:11:44 1112
12 John Duffield HH M 1947 01:12:48 1106
13 Ella Gilbert NOR F 1998 01:13:30 1101
14 Paul Langston HH M 1953 01:13:54 1098
15 David Dixon HH M 1972 01:14:37 1092
16 Andrew Graham SARUM M 1955 01:16:06 1083
17 Michael Bickle WAOC M 1948 01:16:38 1079
18 Gillian Hanson HH F 1967 01:17:28 1073
19 Mike Garvin SLOW M 1970 01:17:44 1071
20 Helen Errington HH F 1961 01:18:13 1067
21 Jon Chandler LOK M 1967 01:20:12 1054
22 David Hodson HH M 1964 01:20:15 1053
23 Roger Moulding HH M 1946 01:21:01 1048
24 Peter Waldron NOR M 1956 01:22:28 1038
25 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:22:46 1036
26 Neil Gostick HH M 1962 01:22:49 1036
27 Nikolay Kolev TVOC M 1965 01:22:55 1035
28 Lizzie Rosewell SUFFOC F 1981 01:23:37 1030
29 Rinat Akhemtov F 01:23:46
30 Dawn Figg HH F 1969 01:25:17 1019
31 Bruce Marshall WAOC M 1952 01:26:13 1012
32 Philip Halford SUFFOC M 1954 01:26:15 1011
33 Edwin Banks SOS M 1952 01:28:41 994
34 David Lumby SOS M 1961 01:29:33 987
35 Rachel McTurk HAVOC F 1988 01:30:19 982
36 Keith Marsden HH M 1943 01:30:57 977
37 Graham Sutton MV M 1947 01:33:04 963
38 Colin West SOS M 1955 01:33:59 956
39 Freya Askham SMOC F 1974 01:34:55 949
40 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:34:57 949
41 Helen Bickle WAOC F 1982 01:36:46 936
42 Thomas Elgood CHIG M 1964 01:37:05 933
43 Barry Breed HH M 1946 01:37:05 933
44 Mark Thompson TVOC M 1955 01:38:42 922
45 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:44:07 885
46 Stewart Mills HAVOC M 1963 01:55:28 806
47 Darren Wayland M 01:56:32
48 Martin Sewell M 01:56:40
49 Jason Dunning WAOC M 1975 01:59:13 779
50 Stephen Cartwright SOS M 1958 02:04:06 746
51 Ian Byrne SMOC M 1957 02:04:29 743
52 Terry Hunter SUFFOC M 1954 02:05:53 733
53 Rod Mansel SUFFOC M 1959 02:14:30 672
54 Philip Hague WAOC M 1969 02:16:49 654
- Peter Woods WAOC M 1957 01:32:55
- Alun Roberts WAOC M 1956 01:38:01
Showing results 1 - 56 of 56