Results

Achievements at
orienteering events

Caddihoe Chase Day 2 (UKOL), 02/10/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wessex-oc.org/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Green (M55S, M70, W16, W35S, W40S, W55, W60) (length: 4.6km, 14 controls)
Other courses: UKOL Black (M21) | UKOL Brown (M35, M40) | UKOL Short Brown (M18, M20, M21S, M45, M50, W21) | UKOL Blue (M16, M35S, M40S, M55, M60, W18, W20, W35, W40) | UKOL Short Blue (M18S, M20S, M45S, M50S, M65, W21S, W45, W50) | UKOL Short Green (M60S, M65S, M75, M80, M85, W18S, W20S, W45S, W65, W70) | UKOL Very Short Green (M70S, M75S, M80S, W50S, W55S, W60S, W65S, W70S, W75, W80, W85, M85S) | UKOL Light Green (M14, M16B, W14, W16B) | UKOL Orange (M12, M14B, W12, W14B, Orange) | UKOL Yellow (M10, M12B, W10, W12B, Yellow) | UKOL White (M10B, W10B, White)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Harry Butt SARUM M 1996 00:39:40
2 David May SLOW M 1946 00:50:59
3 Laura Britton BOK F 1979 00:51:29
4 Jo Foster BOK F 1957 00:52:10
5 Jill Blount SO F 1960 00:52:47
6 Sarah Duckworth DVO F 2001 00:53:06
7 Robin Carter DEVON F 1960 00:53:24
8 Jane Lambert SO F 1960 00:53:36
9 Sarah Brown SLOW F 1952 00:54:20
10 Christine Jepson SO F 1958 00:54:25
11 Jackie Hallett BOK F 1957 00:54:59
12 Helen Errington HH F 1961 00:55:09
13 Diane Leakey SLOW F 1956 00:55:33
14 Jon Carberry SROC M 1959 00:55:38
15 Alison Simmons BOK F 1955 00:55:59
16 Tom Edelsten GO M 1943 00:56:37
17 Peter Wilson BKO M 1959 00:56:58
18 Sarah Horsler WIM F 2001 00:57:21
19 Christine Kiddier BL F 1952 00:57:24
20 Carol House SO F 1956 00:58:43
21 Rosie Wych QO F 1955 00:59:25
22 Janet Rosen HH F 1955 00:59:40
23 Alison Saunders HH F 1959 01:00:01
24 Helen Kelsey BOK F 1957 01:00:04
25 Richard Rae BKO M 1946 01:00:08
26 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:00:10
27 Janice Nisbet ESOC F 1953 01:00:47
28 Karen Jones SLOW F 1961 01:01:04
29 Irena Krasnuhina SMOC F 1990 01:01:48
30 Peter Morton KERNO M 1946 01:02:00
31 David Battison SARUM M 1946 01:02:02
32 J W PARFITT BOK M 1943 01:02:05
33 Tony Ludford BADO M 1944 01:02:13
34 Ruth Harris DEE F 1969 01:02:38
35 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:02:48
36 Ian Peirce SARUM M 1944 01:03:13
37 Jane Archer SN F 1954 01:03:23
38 Meg Somers DEVON F 2001 01:03:50
39 Alan Simpson DEVON M 1943 01:03:57
40 John Morris SO M 1945 01:04:08
41 John Fallows NGOC M 1958 01:05:09
42 Janet Cronk WAOC F 1957 01:05:19
43 Jim Prowting TVOC M 1946 01:05:42
44 Gro Ellegaard VANG-OL W 1961 01:06:19
45 Gwen Tanner BOK F 1960 01:08:19
46 Ken Stimson NWO M 1946 01:10:20
47 Gail Parker SLOW F 1958 01:10:53
48 Sarah Watkins SROC F 1974 01:11:53
49 Christine Robinson LOC F 1956 01:15:15
50 John Collyer SOS M 1945 01:15:25
51 Julie Astin WSX F 1953 01:17:51
52 Karen Mills-hicks GO F 1975 01:22:51
53 Heather Walton SLOW F 1962 01:23:40
54 Gill Sharp SN F 1958 01:26:50
55 Michael Molloy SPLOT M 1960 01:29:14
56 Brian Yates ESOC M 1944 02:02:35
57 Hannah Phillips NWO F 1986 02:07:05
- Martin Cross WIM M 1945 00:57:01
- Jane Campbell DEE F 1957 01:11:27
Showing results 1 - 59 of 59