Results

Achievements at
orienteering events

LOC weekend - Middle Distance, 02/04/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 3.57km, climb: 210m, 15 controls)
Other courses: Black | Brown | Green Women | Green Men | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alastair Thomas WCOC M 2000 00:29:24 1296
2 Daniel Spencer WCOC M 2000 00:30:19 1287
3 Harry Scott LOC M 2000 00:31:46 1272
4 Mark Saunders BOK M 1959 00:36:26 1223
5 Michael Billinghurst WCOC M 1960 00:36:59 1216
6 Janine Inman FVO F 1977 00:37:29 1212
7 Francis Smith-Ward LOC M 2001 00:38:02
8 Ian Ditchfield MV M 1956 00:38:16 1203
9 Jenny Peel SYO F 1968 00:38:23 1201
10 Cerys Manning MDOC F 1986 00:38:26 1201
11 Robert Daly GRAMP M 1957 00:39:33 1189
12 Stephen Keyes SN M 1961 00:39:45 1187
13 Helen Winskill WCOC F 1974 00:40:03 1185
14 Peter Jones AIRE M 1956 00:40:52 1177
15 Jenny Johnson SYO F 1978 00:40:52 1177
16 Dominic Dakin SYO M 2001 00:41:04
17 Peter Maliphant BOK M 1956 00:41:23 1171
18 Dave Kingham TVOC M 1956 00:42:06 1163
19 Paul Bradbury SYO M 1957 00:42:21 1161
20 Andrew Quickfall SROC M 1957 00:42:23 1161
21 Anne Straube OD F 1975 00:43:00 1156
22 Mike Pedley EPOC M 1960 00:43:06 1155
23 Alexander Mitchell HOC M 2002 00:43:13
24 William Thomas MWOC M 2001 00:43:48
25 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:43:54 1148
26 Joseph Goodwin WCOC M 2000 00:44:07 1145
27 Andy Jones SLOW M 1958 00:44:16 1142
28 Andy Emmerson OD M 1956 00:44:18 1142
29 Jonathan Gilbert NOR M 1959 00:45:41 1130
30 Ethan Tebbutt LEI M 2001 00:46:58
31 Paul Basher HOC M 1954 00:47:03 1115
32 Bruce Bryant OD M 1957 00:47:26 1111
33 Steve Ingleby DEE M 1953 00:47:36 1109
34 Ian Teasdale WCOC M 1960 00:48:00 1105
35 Lorna Eades INT F 1967 00:48:02 1105
36 Derek Fryer LOC M 1954 00:48:07 1103
37 Helen Chiswell DVO F 1977 00:48:33 1098
38 David Vincent DVO M 1961 00:48:36 1098
39 Martyn Roome SROC M 1952 00:48:47 1096
40 Fran Daley ESOC F 1975 00:48:47 1096
41 Ange Jackson WCOC F 1975 00:48:55 1095
42 Alex Finch SROC M 1959 00:49:11 1092
43 Will Harrison SUFFOC M 1961 00:49:29 1089
44 Richard Tiley LOC M 1958 00:49:38 1088
45 Dennis Hooton CLOK M 1961 00:49:41 1087
46 Crawford Lindsay ESOC M 1955 00:49:55 1085
47 Selwyn Wright LOC M 1955 00:50:44 1077
48 Andrew Yeates WCH M 1960 00:51:08 1072
49 Simon Filmore LOC M 1956 00:51:27 1069
50 Gary Mills TVOC M 1955 00:51:56 1064
51 Kevan Latham SELOC M 1956 00:51:58 1064
52 Ray Collins WCH M 1955 00:52:23 1060
53 Louis Morris WCOC M 00:52:58
54 Dave Bales POTOC M 1955 00:53:04 1054
55 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 00:53:18 1052
56 Dave Jones LOC M 1962 00:53:51 1045
57 Kerina Lake SBOC F 1978 00:53:52 1045
58 Diane Mayes CLOK F 1972 00:54:13 1042
59 Dave Marr OD M 1951 00:54:26 1040
60 John Franklin SYO M 1951 00:54:44 1036
61 Charlie Bleau MDOC M 1960 00:55:22 1030
62 Graham Capper LOC M 1958 00:55:23 1030
63 Ronan Cleary LOK M 1960 00:55:44 1027
64 Claire Clarke LOC F 1981 00:55:51 1026
65 Mary Ockenden SROC F 1959 00:56:25 1019
66 Joanne Taylor SROC F 1963 00:56:50 1016
67 Lois Jefferson LOC F 1997 00:57:42 1007
68 Graham Farley LOC M 1961 00:58:03 1004
69 James McCann MDOC M 2000 00:58:06 1004
70 Stephen Richards SELOC M 1953 00:58:38 999
71 David Thomas BOF M 1958 00:58:46 997
72 Roger Smith LOC M 1948 00:59:17 993
73 Cath Williams WCH F 1973 00:59:23 992
74 Pauline Tryner SYO F 1972 00:59:26 991
75 Dave Brown EBOR M 1957 01:00:16 982
76 Paul Williams LOC M 1955 01:00:19 982
77 Tim O'Donoghue SOLWAY M 1952 01:00:43 977
78 Stephen Round SELOC M 1951 01:00:52 976
79 Matthew Cochrane SROC M 1954 01:01:08 973
80 Neil Adams WCH M 1959 01:01:29 971
81 Richard Evans BL M 1953 01:02:01 965
82 Mark Dakin SYO M 1960 01:04:17 941
83 Rachael Harrison SUFFOC F 1996 01:04:17 941
84 Gillian Hanson HH F 1967 01:04:40 937
85 Richard Llewellyn NOC M 1954 01:05:11 932
86 Colin Swallow SN M 1957 01:05:19 931
87 Alistair Lovegrove SN M 1972 01:06:45 917
88 Anne Maguire AIRE F 1980 01:08:02 905
89 Iain Tebbutt LEI M 1967 01:09:29 890
90 Stephanie Moss SLOW F 1975 01:11:15 872
91 Matthew Clarke SUFFOC M 2001 01:13:28
92 David Rosen SROC M 1953 01:14:55 835
93 Mike Bray SN M 1955 01:22:40 758
94 William Dehany CLOK M 1953 01:24:50 736
95 Richard Goodwin WCOC M 1957 01:27:06 712
96 Claire Stamp WCH F 1980 01:30:33 677
97 Andrew Wood PFO M 1956 01:44:14 539
- Christine Goulding BL F 1963 00:49:56
- Bob Gibbs LOC M 1948 01:15:49
Showing results 1 - 99 of 99