Results

Achievements at
orienteering events

LOC weekend - Long Distance, 03/04/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue 2 (length: 4.22km, climb: 195m, 19 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown 1 | Short Brown 2 | Blue 1 | Blue 2 | Short Blue 1 | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Claire Ward INT F 1977 00:42:10 1233
2 David Roome SROC M 1982 00:46:59 1192
3 Liz Campbell MA F 1954 00:48:00 1184
4 Alice Bedwell BOK F 1960 00:50:42 1163
5 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:51:37 1157
6 Martyn Roome SROC M 1952 00:51:40 1157
7 Vicky Thornton FVO F 1961 00:55:08 1131
8 Richard Payne EPOC M 1950 00:55:13 1130
9 Paul Johnson SYO M 1951 00:56:12 1121
10 Charlotte Somers-Cocks LOC F 1960 00:56:18 1120
11 Christine Goulding BL F 1963 00:56:19 1120
12 Andy Sykes DVO M 1965 00:57:31 1111
13 Bruce Bryant OD M 1957 00:57:45 1109
14 Tony Thornley AIRE M 1948 00:57:52 1108
15 Deb Murrell SROC F 1966 00:58:40 1101
16 Mike Smithard DEE M 1949 00:59:20 1095
17 Bob Barnby WCOC M 1949 00:59:27 1095
18 Marsela McLeod INVOC F 1964 00:59:28 1095
19 Johanna Cleary LOC F 1964 01:00:41 1086
20 Tony Davies BOF M 1948 01:01:10 1081
21 BRIAN JOHNSON WIM M 1951 01:02:37 1070
22 Elizabeth Jackson DEE F 1963 01:02:38 1070
23 Robin Thomas BL M 1951 01:03:00 1067
24 Natasha Conway AIRE F 1971 01:03:35 1063
25 Mike Hind CLARO M 1951 01:03:36 1063
26 Barry Houghton HOC M 1947 01:04:43 1055
27 Julia Laverack WAROC F 1962 01:05:27 1048
28 Joanne Taylor SROC F 1963 01:05:27 1048
29 Norman Hall DEE M 1948 01:05:43 1047
30 Ronan Cleary LOK M 1960 01:06:18 1042
31 Mike Wimpenny DEVON M 1948 01:06:37 1040
32 Raymond Pickett SROC M 1950 01:07:00 1036
33 Geoffrey Hensman FVO M 1948 01:07:07 1036
34 Anne Burbidge WCOC F 1961 01:07:33 1032
35 Judith Wood PFO F 1962 01:08:47 1023
36 David Wathey MDOC M 1965 01:09:19 1019
37 Liz Phillips OD F 1964 01:09:26 1018
38 Peter Guillaume SYO M 1949 01:10:01 1014
39 Ali Kempson TVOC F 1965 01:10:15 1012
40 Ian Couch EPOC M 1947 01:11:05 1006
41 Catherine Dawson W 1956 01:11:09
42 Jane Exley WAROC W 1971 01:11:09
43 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:11:37 1002
44 Diane Jacks WRE F 1968 01:12:27 996
45 Ian Gamlen COBOC M 1966 01:12:34
46 Chris Rostron MDOC M 1947 01:12:47 994
47 Colin Best SYO M 1947 01:13:04 992
48 Ian Watson MDOC M 1947 01:13:06 991
49 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:13:27 989
50 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:13:36 988
51 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 01:13:53 985
52 Colin Swallow SN M 1957 01:14:10 983
53 Jill Emmerson OD F 1964 01:14:17 982
54 Ray Johnstone WCOC M 1951 01:14:24 981
55 Debby Warren NN F 1963 01:14:33 980
56 Norman French LOC M 1947 01:15:29 973
57 Elaine Sutton DEE F 1967 01:15:32 973
58 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 01:16:14 968
59 Tim Field LOC M 1964 01:16:23 966
60 Jane McCann MDOC F 1966 01:17:38 956
61 Lesley Ward SYO F 1969 01:20:14 935
62 Jacqueline Embrey DEE F 1958 01:21:37 924
63 Dave Jones LOC M 1962 01:22:09 920
64 Claire Bushnell WCH F 1962 01:22:25 918
65 Sian Calow SROC F 1961 01:24:13 906
66 Lindsey King AIRE F 1962 01:25:04 899
67 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:25:13 898
68 Alistair Lovegrove SN M 1972 01:25:25 897
69 Stephen Round SELOC M 1951 01:27:57 876
70 Stuart Swalwell DVO M 1950 01:28:24 872
71 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:31:15 850
72 Vanessa Brierley WCOC F 1968 01:31:21 849
73 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:31:38 847
74 Clare Claxton IND W 1961 01:33:32
75 Gillian Hanson SMOC F 1967 01:35:18 820
76 Juliet Bentley SROC F 1967 01:41:11 774
77 Helen Livesey LOC F 1964 01:41:17 773
78 Jean Payne DEE F 1953 01:55:31 660
- Alison Hardy LEI F 1966 01:06:03
- Philip Cooper WIM M 1947 01:26:16
- Eric Brown HOC M 1948 01:59:47
Showing results 1 - 81 of 81