Results

Achievements at
orienteering events

LOK Ultrasprint, 13/09/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at londonorienteering.co.uk/events/london-ultrasprint-2015/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Women's Prologue (length: 3.1km, climb: 85m, 76 controls)
Other courses: Men's Prologue


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Helen Gardner TVOC F 1986 00:18:48 1238
2 Sophie Kirk OD F 1992 00:18:59 1233
3 Anneke Hald Bjoergum Kristiansand OK 00:19:08
4 Marina Garcia ED ALCON 00:19:16
5 Lieke van Opstal KOVZ 00:20:47
6 Mary Fleming CHOC 00:21:27
7 Alexander Repstad Storemyr IL HAUKEN 00:22:01
8 Lyn West SOS F 1954 00:22:05 1150
9 Benedicte Hald Bjoergum Kristiansand OK 00:22:08
10 Ashleigh Howells RAFO F 2000 00:22:36
11 Laura Hindle FVO F 1998 00:22:46 1129
12 Karen French WIM F 1967 00:22:47 1129
13 Abigail Bateman SN F 1998 00:22:48 1129
14 Blanka Toth TIPO TKE 00:23:13
15 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:23:18 1115
16 Sarah Righetti TVOC F 1991 00:23:30 1110
17 Sophie Brown AIRE F 1971 00:23:31 1110
18 Tekle Emilija Gvildyte OK MEDEINA 00:23:34
19 Katinka Jussie Brurberg IF STURLA 00:23:51
20 Marianne Njaastein IL Tyrving 00:24:15
21 Stine Njaastein IL Tyrving 00:24:21
22 Sam Crawshaw SYO M 2004 00:24:25
23 Cath Williams WCH F 1973 00:24:44 1077
24 Helen Bickle WAOC F 1982 00:24:58 1070
25 Penny Bickle EBOR F 1980 00:25:01 1069
26 Baiba Ozola Mona 00:25:03
27 Helen Errington HH F 1961 00:25:07 1067
28 Melanie Hilton SLOW F 1975 00:25:13 1065
29 Zuzka Strakova DRONGO F 1992 00:25:13 1065
30 Elizabeth Gardner STAG F 1987 00:25:28 1058
31 Valerie Suter SLOW F 1976 00:25:29 1058
32 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:25:29 1058
33 Liz Phillips OD F 1964 00:25:49 1048
34 Amanda Roberts LOG F 1962 00:25:54 1046
35 Heather Findlay SLOW F 1978 00:25:58 1044
36 Kornelia Brurberg IF Sturla 00:26:05
37 Hanna Johanson Andebu IL 00:26:09
38 Barbara Toth TIPO TKE 00:26:20
39 Aidan McCullough 3ROC 00:26:27
40 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:26:30
41 Frank Townley SN M 2003 00:26:47
42 Sarah Binay COBS 00:26:51
43 Aimee Darley GO F 2003 00:26:58
44 Candice Leullier COBS 00:27:18
45 Sue Carter SLOW F 1967 00:27:23 1007
46 Ianka Petrova Evans POTOC F 1967 00:27:41 999
47 Fiona Petersen DRONGO F 1994 00:28:03 988
48 Agnes Eudier COBS 00:28:04
49 Kari Jussie Lønning IF STURLA 00:28:07
50 Pinar Basol IOG 00:28:29
51 Tanya Taylor LOG F 1970 00:28:36 972
52 Angela Darley GO F 1973 00:28:37 972
53 Ragnhild Hald Kristiansand OK 00:28:53
54 Karen Howells RAFO F 1971 00:29:03 961
55 Liga Berke Briksnis 00:29:05
56 Michaela Kolistanikova AUOC 00:29:16
57 Hazel Hindle MDOC F 1963 00:29:53 939
58 Janice Nisbet ESOC F 1953 00:30:00 935
59 Holly Stodgell WCH F 2003 00:30:00
60 Anne Lundmark Järfälla OK 00:30:21
61 Sarah Edwards IND 00:30:40
62 Lisa Blair SAX F 1976 00:31:22 897
63 Johanna Michl OUOC 00:31:26
64 Rachel Hopkins LOK F 1964 00:32:03 880
65 Carol Dredge WCH F 1956 00:32:10 877
66 Helen Chan HALO F 1975 00:32:50 860
67 Stephanie Poulain COBS 00:32:50
68 Naomi Drewitt DFOK F 1975 00:33:11 848
69 Dora Bognar SMOC F 1995 00:33:16 846
70 Trudy Crosby LOG F 1959 00:33:34 837
71 Siobhan Henn MDOC F 1983 00:34:01 825
72 Alexander Evans POTOC M 2004 00:34:15
73 Jane Campbell DEE F 1957 00:34:35 810
74 William Chandler LOK M 2003 00:34:36
75 Joseph Derrick SAX M 2004 00:34:40
76 Nicola Gardner FVO F 1955 00:34:56 801
77 Pauline Smithard DEE F 1955 00:35:05 797
78 Krisztina Czirbesz SMOC F 1974 00:35:06 797
79 Catherine Galvin LOK F 1962 00:35:19 791
80 Christine King BOK F 1949 00:35:22 790
81 Samantha Prior SAX F 1978 00:36:39 754
82 Susanne Maibach OL Norska 00:37:15
83 Heather Walton SLOW F 1962 00:37:34 729
84 Irene Petersen SLOW F 1965 00:37:42 725
85 Gill Ross EPOC F 1948 00:38:24 708
86 Vincent Townley SN M 2004 00:39:50
87 Karin Kirk OD F 1947 00:40:03 665
88 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 00:40:07
89 Ruth Rhodes SO F 1942 00:40:12 662
90 Gerda Müller SV MÖRLENBACH 00:40:40
91 Sarah Darley GO F 2005 00:40:43
92 Nora Lee 3ROC 00:40:51
93 Jenny Collyer SOS F 1945 00:40:54 643
94 Matthew Derrick SAX M 2004 00:41:39
95 Mona Hull ALMBY IK 00:42:12
96 Madeleine Dieudonne ASMBCO 00:42:57
97 Lydia Farzin-nia SLOW F 1987 00:43:13 579
98 Ilka Toth-Buschmann TIPO TKE 00:43:26
99 Timea Popovics IND 00:44:16
100 Elizabeth Urquhart OD F 1954 00:44:27 544
101 Veslemoy Tysso Varteig OL 00:45:31
102 Lucy Townley SN F 2007 00:47:32
103 Toby Prior SAX M 2005 00:48:59
104 Elisabeth Rød ANDEBU IL 00:49:24
105 Else-Margrethe Bredland SSOK 00:49:45
106 Susan Findlay-Robinson WCH F 1953 00:49:47 403
107 Martin Toth TIPO TKE 00:51:31
108 Virginia Catmur BNCO 00:52:53
109 Irene Crawshaw MDOC F 1944 00:54:53 264
110 Eli Klovning Andebu IL 00:55:19
111 Ursula Oxburgh WAOC F 1934 01:00:57 99
112 Inger Marie Johanson Andebu IL 01:02:04
113 Doris Blazy AC AURELIEN 01:02:51
114 Timi Czirbesz SMOC F 2002 01:04:08
115 Chantal Sliman BNCO 01:56:37
Showing results 1 - 115 of 115