Results

Achievements at
orienteering events

SOC Level C & SCOA League, 06/12/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.2km, climb: 140m)
Other courses: White | Yellow | Orange | Green | Brown | LightGreen | ShortGreen


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Laurence Townley SN M 1971 00:49:02 1234
2 Robert Sweatman SOC M 1961 00:50:24 1220
3 Colin Dickson BAOC M 1955 00:50:52 1215
4 Thomas Howell SN M 00:51:41
5 Nick Hale MAROC M 1958 00:52:02 1203
6 Bob Dredge WCOC M 1951 00:52:03 1203
7 Ross MacLagan SN M 1974 00:53:15 1191
8 peter jones SN M 1956 00:53:21 1190
9 Dave Kingham TVOC M 1956 00:53:51 1184
10 Ian Ditchfield MV M 1956 00:54:02 1183
11 Mike Goldthorpe SOC M 1958 00:54:06 1182
12 Julian Hartwell SOC M 1955 00:55:44 1167
13 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:56:34 1160
14 Christine Currie SOC F 1977 00:56:57 1155
15 Martin Wilson BKO M 1947 00:57:07 1154
16 John Simmons BOK M 1951 00:57:53 1148
17 Andy Jones SLOW M 1958 00:57:59 1147
18 Paul Fox SN M 1962 00:58:05 1146
19 Ian Moran SOC M 1958 00:58:17 1144
20 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 00:58:42 1140
21 Sam Anderson SN M 1992 00:58:47 1140
22 Ian Buxton TVOC M 1965 00:58:52 1139
23 Matthew Grant SN M 1973 00:58:59 1138
24 Paul Martin SN M 1967 01:00:01 1126
25 Dale Garwood IND M 01:00:25
26 Simon Moore BKO M 1960 01:00:38 1121
27 BRIAN JOHNSON WIM M 1951 01:01:25 1113
28 Ian Cooper BKO M 1943 01:01:55 1108
29 Phil Conway GO M 1963 01:02:19 1105
30 David Harper DEVON M 1954 01:02:20 1104
31 Karen Crawford BOK F 1969 01:02:46 1101
32 Tim Houlder WSX M 1957 01:03:07 1097
33 Jane Morgan SOC F 1960 01:03:32 1094
34 John Harrison BADO M 1947 01:03:52 1091
35 Mark White SARUM M 1958 01:04:14 1086
36 Noel Smith WIM M 1964 01:04:26 1084
37 Nick Nourse NWO M 1962 01:04:34 1083
38 Simon Bevan SOC M 1965 01:04:59 1079
39 Robin Smith SO M 1952 01:05:22 1076
40 Marcus White SOC M 1967 01:05:35 1074
41 Derick Mercer BKO M 1964 01:06:10 1069
42 Kevin Pickering WIM M 1953 01:07:31 1056
43 Alison Simmons BOK F 1955 01:07:33 1056
44 Eva-Maria Maierhofer WIM F 1989 01:07:54 1052
45 Ian Peirce SARUM M 1944 01:08:08 1050
46 Stephen Fletcher BKO M 1951 01:08:17 1048
47 Johan Henriksson OVOC M 01:08:43
48 Andrew Howard BOF M 1974 01:08:56 1043
49 Ian Wells SOC M 1959 01:09:43 1034
50 Joe House SO M 1954 01:09:45 1034
51 Martin Sellens SOS M 1952 01:10:32 1027
52 Doug Greenwood BKO M 1973 01:11:07 1022
53 Jon Steed BADO M 1963 01:12:19 1011
54 Andrea Rebora SLOW M 1969 01:12:23 1010
55 Russell Wynn IND M 01:12:50
56 Lisa Methven BKO F 1969 01:13:01 1004
57 Katie Sellens BOF F 1986 01:13:06 1004
58 Veronica Barette SOC F 1973 01:13:11 1003
59 Alan Wallis SN M 1956 01:13:21 1000
60 Alastair Moir SOC M 1954 01:15:05 985
61 Terry Smith SOC M 1950 01:15:06 985
62 Warren Kretzschmar OUOC M 1985 01:15:07 984
63 Graham Sutton MV M 1947 01:15:09 984
64 David Saunders HH M 1959 01:16:04 974
65 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 01:16:22 971
66 Gavin Robinson BAOC M 1967 01:16:31 970
67 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:17:15 962
68 David Isaacson WIM M 1963 01:18:06 954
69 Terry Sankey SOC M 1947 01:18:44 949
70 Philip Gristwood MV M 1949 01:19:07 945
71 Eddie Whittle BKO M 1969 01:19:08 945
72 Melanie Hawker WIM F 1965 01:19:17 943
73 Mike Bray SN M 1955 01:19:48 938
74 Glyn Williams WIGHTO M 1953 01:21:23 924
75 Colin Swallow SN M 1957 01:21:42 921
76 Stephen Peacock SN M 1951 01:22:19 915
77 Terence Hosking BKO M 1965 01:23:37 902
78 Ian Byrne SMOC M 1957 01:24:30 893
79 Ted McDonald BOK M 1943 01:26:37 873
80 Mike Elliot MV M 1951 01:27:26 866
81 Philip Fawkner-Corbett BOK M 1952 01:27:36 864
82 Stephen Hawker WIM M 1964 01:31:11 828
83 Laurie Rose WRE M 1953 01:33:16 808
84 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:35:09 792
85 Anne Tynegate BADO F 1961 01:44:58 696
86 Michael White MV M 1937 02:34:53 217
87 Rebacca Dal Bon IND F 02:58:04
- Mike Derbyshire POTOC M 1956 01:06:11
- Jim Wilson TVOC M 1956 01:08:11
- Tony Ludford BADO M 1944 01:11:42
Showing results 1 - 90 of 90