Results

Achievements at
orienteering events

Mole Valley 50th anniversary District event, 03/04/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.mvoc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.22km, climb: 250m, 21 controls)
Other courses: Brown | Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Fiona Bunn TVOC F 1999 00:52:39 1204
2 David Bunn TVOC M 2001 00:53:51
3 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:54:53 1185
4 Alexander Lines SO M 1995 00:55:55 1177
5 Colin Dickson BAOC M 1955 00:56:40 1170
6 Chris Hooker SO M 1961 00:57:16 1165
7 Liam Marsh SO M 1998 00:59:53 1144
8 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:00:11 1141
9 Andrew Evans DFOK M 1955 01:01:55 1127
10 Jon Coles MV M 1968 01:01:58 1126
11 Andrew Clark SO M 1962 01:03:03 1117
12 Sam Anderson SN M 1992 01:03:13 1116
13 Charlie Turner SLOW M 1953 01:03:15 1115
14 Steve Jarvis SO M 1963 01:03:22 1113
15 Christopher Pritchett WIGHTO M 1959 01:03:40 1111
16 Michael Bickle WAOC M 1948 01:03:52 1110
17 Alastair Doyle GO M 1954 01:04:26 1105
18 Jim Prowting TVOC M 1946 01:05:26 1095
19 Derick Mercer BKO M 1964 01:05:30 1095
20 Robin Wilson SO M 1959 01:05:45 1094
21 Mick Smith HH M 1948 01:06:22 1088
22 Martha Paton SN F 1991 01:06:46 1085
23 Stephen McKinley SN M 1964 01:06:47 1085
24 Thomas Balling IND M 1995 01:06:48
25 David Hodson HH M 1964 01:06:55 1083
26 Alan Williamson SO M 1949 01:07:02 1082
27 Woo Allen BAOC F 1965 01:07:04 1082
28 John van Rooyen SAX M 1949 01:07:25 1079
29 Mark Glaisher SAX M 1951 01:07:25 1079
30 Anna Chapman SO F 1973 01:07:28 1079
31 Robert Lines SO M 1965 01:09:29 1062
32 Andrew Graham SARUM M 1955 01:10:47 1052
33 Simon Dunkley SN M 1965 01:11:05 1048
34 Kate Brett BAOC F 1965 01:12:31 1036
35 Joe House SO M 1954 01:12:33 1036
36 Stephen Fletcher BKO M 1951 01:13:51 1026
37 Dawn Figg HH F 1969 01:14:41 1018
38 Julian Hartwell SOC M 1955 01:15:29 1012
39 Mark Vyvyan-Robinson SLOW M 1972 01:17:01 1000
40 Nikolay Kolev TVOC M 1965 01:17:28 997
41 John Tzanetis SN M 1967 01:18:14 991
42 Peter Dudman SO M 1951 01:18:39 987
43 Nicki Godbold BKO F 1990 01:18:42 987
44 Tom Edelsten GO M 1943 01:18:51 985
45 Michael Merritt SO M 1957 01:18:54 985
46 Jeremy Wilde GO M 1954 01:19:04 983
47 Barry Woodfine SAX M 1958 01:19:13 982
48 Peter Foulkes SLOW M 1964 01:19:33 978
49 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:20:00 975
50 Daniel Hodson HH M 1994 01:20:05 974
51 Antony Schofield MV M 1961 01:20:46 970
52 Sue Carter SLOW F 1967 01:20:53 969
53 Jane Lambert SO F 1960 01:21:08 966
54 Alan Wallis SN M 1956 01:21:35 962
55 Nicholas Betts SAX M 1964 01:21:39 961
56 Steve Brockbank LOC M 1948 01:23:50 942
57 Ian Roberts MV M 1966 01:24:14 939
58 Alexander Betts SAX M 1997 01:25:44 926
59 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 01:26:04 924
60 Colin Godbold BKO M 1957 01:26:06 923
61 Paul Greenough TVOC M 1948 01:26:28 921
62 David Marsh SO M 1963 01:27:32 912
63 David Roach SLOW M 1956 01:28:06 908
64 Kieran Marsh SO M 1997 01:29:26 897
65 Fiona Tam SLOW F 1989 01:29:35 896
66 Tom Fletcher IND M 1981 01:30:32
67 Barry Breed HH M 1946 01:31:07 882
68 Susan Crickmore SO F 1962 01:31:19 881
69 John Pickup MV M 1969 01:31:47 876
70 Penny Marsh SO F 1963 01:33:16 864
71 Alan Brett CHIG M 1974 01:33:38 860
72 Thomas Elgood CHIG M 1964 01:34:50 850
73 Bryan Moss GO M 1959 01:36:18 839
74 Helen Bickle WAOC F 1982 01:36:50 835
75 Terence Hosking BKO M 1965 01:37:00 834
76 Robert Smith RAFO M 1965 01:37:06 833
77 James Parker SO M 1945 01:39:17 813
78 Annie Andonova SOC F 1988 01:40:39 801
79 Paul Channing SOC M 1957 01:42:08 788
80 John Pittam SO M 1950 01:42:42 784
81 Harry Goldingay HH M 1949 01:42:44 784
82 David Lane SN M 1952 01:44:42 769
83 Catherine Galvin LOK F 1962 01:45:46 760
84 Barry Croft SLOW M 1975 01:48:54 734
85 Clive Hillier LOK M 1964 01:58:10 653
- Rod Harrington DFOK M 1966 01:16:30
- Eddie Whittle BKO M 1969 01:19:32
- Guy Lidbury HAVOC M 1969 01:24:23
- Joanna Hill IND W 1995 01:28:57
Showing results 1 - 89 of 89