Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival Individual 2 (UKOL), 01/04/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sportident.co.uk/results/2018/JK2018/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 2 (W21) (length: 11.4km, climb: 350m, 26 controls)
Point calculations
1,235.78 + (49.53 x (5,704.17 - T)) / 925.49
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 3 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35,M40) | 7 | 8 | UKOL 9 (M45) | UKOL 10 (M50) | UKOL 11 (M55) | UKOL 12 (M60) | UKOL 13 (M16,W35,W40) | UKOL 14 (W45) | UKOL 15 (M65) | UKOL 16 (W50) | UKOL 17 (M70,W55) | UKOL 18 (W16,W60) | UKOL 19 (M75,W65) | UKOL 20 (W70) | UKOL 21 (M80,W75) | UKOL 22 (M85,W80) | UKOL 23 (W85) | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 26a

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Hollie Orr LOC F 1989 01:15:07 1300
2 Jessica Halliday BASOC F 1987 01:15:15 1299
3 Tessa Strain WAOC F 1987 01:15:53 1297
4 Megan Carter-Davies MWOC F 1996 01:17:29 1292
5 Jo Shepherd INVOC F 1992 01:19:57 1284
6 Alice Leake AIRE F 1991 01:20:08 1284
7 Sarah Jones ESOC F 1996 01:20:33 1282
8 Cecilie Andersen BOK F 1997 01:20:53 1281
9 Kirstin Maxwell RR F 1992 01:23:41 1272
10 Fay Walsh EUOC F 1997 01:24:04 1271
11 Lucy Butt SARUM F 1994 01:24:07 1271
12 Chloe Haines WAOC F 1991 01:26:38 1263
13 Aislinn Prendergast SYO F 1989 01:26:59 1262
14 Kim Baxter SYO F 1976 01:27:08 1261
15 Katie Reynolds SBOC F 1994 01:28:49 1256
16 Abi Weeds SLOW F 1977 01:29:44 1253
17 Laura Goy SYO F 1983 01:31:48 1246
18 Aoife McCavana UCDO W 1997 01:32:18
19 Florence Haines BOF F 1994 01:33:36 1240
20 Alice Rigby CLOK F 1997 01:34:35 1237
21 Jo Stevenson ESOC W 1978 01:35:30
22 Kirsten Strain AROS F 1986 01:35:41 1234
23 Bryony McLeod AIRE F 1993 01:36:16 1232
24 Kitty Bray SN F 1989 01:36:19 1232
25 Lizzie Browne LOC F 1986 01:36:49 1230
26 Anne Edwards TVOC F 1989 01:37:37 1228
27 Helen Ockenden CUOC F 1997 01:37:51 1227
28 Frances Wright MAROC F 1995 01:39:06 1223
29 Niamh Corbett CorkO W 1997 01:39:23
30 Roisin Long UCDO W 1997 01:40:39
31 Becky Raftery HH F 1984 01:40:57 1217
32 Mary Fleming SYO F 1993 01:41:38 1215
33 Anya Crocker SOC F 1985 01:43:30 1209
34 Rona Lindsay ESOC F 1994 01:46:15 1200
35 Harriet Lawson OD F 1995 01:47:36 1196
36 Siri Kollerud Lillomarka OL W 1997 01:47:37
37 Kayla Fairbairn NWOC W 1997 01:50:20
38 Alison Campbell BASOC F 1991 01:54:49 1172
39 Vicky Bailey EBOR F 1991 02:00:02 1156
40 Carolyn Hindle FVO F 1996 02:00:13 1155
41 Zuzka Strakova DRONGO F 1992 02:06:41 1134
42 Sue Carter SLOW F 1967 02:24:46 1076
Showing results 1 - 42 of 42