Results

Achievements at
orienteering events

Southdowns Weekend 3/3. Rewell East (Arundel Estate). SE long Champs / SE League / SO Champs, 14/05/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southdowns-orienteers.org.uk/index/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.5km, climb: 135m, 13 controls)
Point calculations
938.10 + (108.40 x (4,173.54 - T)) / 765.59
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Troy Southall SO M 2004 00:43:41
2 Barry Jones SO M 1967 00:46:31 1134
3 Scarlet Heap SO F 2003 00:47:01
4 Nikolay Kolev TVOC M 1965 00:48:22 1118
5 Jill Blount SO F 1960 00:49:58 1105
6 Geoff Wright GO M 1945 00:53:32 1074
7 Jane Lambert SO F 1960 00:55:25 1058
8 Edward Cox SO M 1959 00:55:50 1055
9 Karen Mills-hicks GO F 1975 00:56:21 1050
10 Helen Errington HH F 1961 00:56:57 1045
11 Jane Campbell DEE F 1957 00:58:19 1034
12 Vesela CHOKOEVA TVOC F 1973 00:58:22 1033
13 Nikolay Yanev TVOC M 1973 00:59:17 1025
14 Doug Dickinson DVO M 1945 00:59:55 1020
15 Keith Henderson WIM M 1942 01:00:01 1019
16 Matthew Carter QO M 1976 01:01:02 1011
17 John Morris SO M 1945 01:01:21 1008
18 Kate Skinner WCOC F 1998 01:02:07 1001
19 Lynne Moore BKO F 1964 01:02:26 999
20 Amelia Bartlett SO F 2003 01:03:22
21 Ali Kempson TVOC F 1965 01:06:13 966
22 Roger Roberts SO M 1946 01:06:38 963
23 James Parker SO M 1945 01:07:39 954
24 Fiona Clough BKO F 1962 01:08:27 948
25 Keiko Conway GO F 1962 01:09:26 939
26 Diane Goodwin SWOC F 1961 01:09:26 939
27 Claire Leitch SO F 1965 01:10:03 934
28 Christine Robinson SLOW F 1956 01:10:08 933
29 Kathleen Southall SO F 1962 01:10:41 929
30 Julie Astin WSX F 1953 01:10:47 928
31 Andrew Ward SO M 1961 01:10:59 926
32 Penny Parker SO F 1964 01:11:58 918
33 Julie Collins DFOK F 1960 01:12:32 913
34 Ruth Rhodes SO F 1942 01:14:11 899
35 Jules Wheeler SO F 1978 01:14:59 892
36 Jane King SO F 1956 01:16:15 881
37 John Duffield HH M 1947 01:16:40 878
38 Jasmine Bennett SO F 1953 01:17:07 874
39 Keith Parkes DFOK M 1945 01:17:41 869
40 Ray Kingdom SO M 1958 01:18:02 866
41 Michaela da Cunha WYEVENT F 1965 01:18:46 860
42 Jim Graham BOF M 1951 01:22:17 830
43 Dave Cussens SO M 1952 01:23:49 817
44 David Funnell SO M 1964 01:24:22 812
45 Rachel Thomas SMOC F 1955 01:28:18 779
46 Michelle Ward NGOC F 1970 01:29:08 772
47 Martin Cook SMOC M 1956 01:29:34 768
48 Anna Fowler GO F 1999 01:30:11 763
49 Katharine Hill TVOC F 1986 01:30:52 757
50 Roger Pring SAX M 1945 01:30:57 756
51 Linda Hulley SO F 1956 01:31:42 750
52 Rowan Purkis SAX F 1954 01:36:43 707
53 Johanna Warner-Swann SO F 1970 01:36:57 705
54 Helen Rivers GO F 1954 01:38:49 690
55 Arthur Boyt KERNO M 1939 01:44:25 642
56 Rachael Sowerby W 1982 01:57:21
57 Christopher Hannaford SO M 1997 02:11:21 413
- Carol Edwards TVOC F 1957 00:54:40
- Barbara Lugton GO F 1957 01:13:24
- Marion Payne-Bird GO F 1958 01:15:09
- Leslie Hooper SO M 1942 01:24:46
Showing results 1 - 61 of 61