Results

Achievements at
orienteering events

British Orienteering Championships (UKOL), 19/05/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at scottish-orienteering.org/boc2018/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

28 (length: 3.025km, climb: 115m, 11 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18,M20) | UKOL 3 (W21) | UKOL 4 (W18,W20) | UKOL 6 (M35) | UKOL 7 (M40) | UKOL 9 (W35,W40) | UKOL 11 (M45) | UKOL 12 (M50) | UKOL 13 (M55) | UKOL 14 (M60) | UKOL 15 (W45) | UKOL 16 (M16) | UKOL 17 (M65) | UKOL 18 (W50) | UKOL 19 (W55) | UKOL 20 (W16) | UKOL 21 (M75,W65) | UKOL 22 (W70) | UKOL 23 (M80,W75) | UKOL 24 (M85,W80) | 26 | 27 | 29 | 30 | UKOL 31 (W60) | UKOL 32 (M70) | 33


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 James Hammond FVO M 2006 00:19:56
2 David Ivory INT M 2006 00:23:22
3 Jake O'Donnell DVO M 2006 00:24:11
4 Freya Tryner SYO F 2007 00:28:45
5 Conrad Reuber SYO M 2006 00:29:56
6 Lyra Medlock WSX F 2007 00:30:06
7 Angus Laird INVOC M 2006 00:30:45
8 Ranolph Whitehead MAROC M 2007 00:32:51
9 Hannah Mather LOG F 2006 00:34:15
10 Thomas Rollins SN M 2007 00:35:16
11 Daisy Rennie WCOC F 2006 00:36:41
12 Kate McLuckie MOR F 2007 00:36:44
13 Jamie Connor FVO M 2007 00:38:46
14 Ewan McCartney CLYDE M 2006 00:38:50
15 Laurence Ward INT M 2007 00:40:07
16 Megan Pekkarinen KFO F 2006 00:40:31
17 Benedict Sanderson NATO M 2006 00:41:11
18 Thomas Ross INT M 2005 00:41:26
19 Blair Garrett MAROC M 2006 00:41:49
20 Maja Robertson ESOC F 2006 00:42:00
21 Gregor Mailer ECKO M 2005 00:42:25
22 Jessica Bailey LOC F 2006 00:43:10
23 Lydia Blythe EUOC W 1998 00:44:24
24 James Thompson HOC M 2005 00:44:48
25 Lucy Hensman FVO F 2005 00:45:14
26 Luke Mills-Hicks GO M 2007 00:45:38
27 Theo Steventon-Barnes SUFFOC M 2006 00:46:15
28 Sarah Webb IND W 1978 00:48:00
29 Fergus Kenyon MOR M 2007 00:48:29
30 Kirsty Flint FVO F 2006 00:49:42
31 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:50:16
32 Susan Hensman FVO F 1974 00:50:40
33 Yann Newey MAROC M 2007 00:52:38
34 Amelia Thompson LOC F 2006 00:53:29
35 Yolanda Hampshire Wright NN F 2007 00:54:53
36 Isaac Hunter WCOC M 2007 01:02:43
37 matilda alger LOC F 2006 01:04:02
38 Connor Whitelaw GRAMP M 2005 01:04:19
39 Jane Bennett MAROC W 1973 01:06:16
40 Mette Cormack MAROC F 1975 01:11:20
41 Rebecca Lovegrove SN F 2006 01:21:46
42 Joel Atkinson ELO M 2006 01:31:57
43 Roberta Marshall NN F 1958 02:16:30
- Magdalena Dalecka POLAND W 1997 00:32:58
- Paula Jacobs W 1997 00:48:19
- Christine Williams SYO F 1956 01:28:09
- Noah Seath LOC M 2006 02:13:01
Showing results 1 - 47 of 47