Results

Achievements at
orienteering events

Yvette Baker Trophy Final, 07/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.waoc.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

YB Yellow (length: 2.31km, climb: 10m, 13 controls)
Other courses: Open Blue | Open Green | Open Light Green | Open White | YB Green | YB Light Green | YB Orange

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:13:27
2 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:15:38
3 Isaac Oliver SYO M 2007 00:15:41
4 Ella Baxter SYO F 2009 00:15:42
5 Oliver Bland PFO M 2006 00:15:42
6 Eoin Simpson LEI M 2009 00:16:03
7 Alice Pieters SYO F 2009 00:16:39
8 John Doyle SYO M 2007 00:16:49
9 Isabel Hawks HH F 2009 00:16:49
10 Hermione Boyle SO F 2005 00:16:56
11 Evan Jenkinson SYO M 2007 00:17:19
12 Freddie Guy SYO M 2010 00:17:25
13 Toby Townsend SYO M 2007 00:17:29
14 Henry Boyle SO M 2007 00:17:42
15 Emily Sparks-Welsh MDOC F 2007 00:17:45
16 William Preston SYO M 2009 00:17:57
17 Beth Sykes SYO F 2009 00:18:03
18 Abigail Prince SOS F 2008 00:18:11
19 Rory Nesbit HH M 2008 00:18:25
20 Max Straube-Roth OD M 2009 00:19:20
21 Annabelle Helme WAOC F 2006 00:19:21
22 Jonathan Jilks OD M 2005 00:19:21
23 Alice Soulsby HH F 2008 00:19:44
24 Oliver Craggs SYO M 2007 00:19:49
25 Penny Bell SYO F 2009 00:20:32
26 Kai Harrison SYO M 2008 00:20:56
27 Benjamin Brozik LEI M 2008 00:21:00
28 Megan Beynon MDOC F 2008 00:21:21
29 Adam Landels OD M 2009 00:21:23
30 Simreth Dhingra SO M 2007 00:21:46
31 tobias lewers SO M 2005 00:21:55
32 Sylvia Fagg SYO F 2008 00:22:14
33 Ben Tricklebank SYO M 2009 00:22:26
34 Charlotte Lovegrove SN F 2009 00:22:54
35 Stanley Preston M 2009 00:23:01
36 Rupert Powell OD M 2008 00:23:01
37 Isla Caudwell SYO F 2007 00:23:26
38 Cerys Glover LEI F 2010 00:23:56
39 George Hope SO M 2005 00:24:05
40 Amelie Patteson SOS F 2007 00:24:05
41 Olivia Spencer LEI F 2007 00:24:09
42 Kate Jarrett WAOC F 2009 00:24:17
43 Jack Baxter SYO M 2011 00:24:22
44 Thomas Walker SOS M 2006 00:24:35
45 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:24:55
46 Ginevra Tricklebank SYO F 1974 00:25:08
47 Emma Chapman SO F 2011 00:25:45
48 William Reavell WAOC M 2010 00:25:46
49 Alexander Helme WAOC M 2008 00:25:50
50 Harrison Iles SN M 2009 00:25:57
51 Rhys Caudwell SYO M 2008 00:26:08
52 Libby Thrabew SN F 2008 00:26:14
53 Robertas Paulius Stupelis HOC M 2009 00:26:58
54 Rhys Caie OD M 2007 00:28:09
55 Henry Jeffries OD M 2007 00:28:11
56 Thomas Brotchie HH-NC M 2009 00:28:14
57 Ellis Argiolas MV M 2008 00:29:49
58 Eddie & Charlotte Byrne HALO M 2008 00:32:12
59 Georgia Cook HALO F 2008 00:32:34
60 Nina + Alice Mitchell IND 00:32:56
61 Alice Mitchell IND F 2013 00:32:59
62 Gabriela Hoyle PFO F 2007 00:34:01
63 Henry Bland IND M 2009 00:34:09
64 Olivia White SYO F 2007 00:37:09
65 Edward Powell OD-NC M 2009 00:37:24
66 Skye Williams-Bray LEI F 2008 00:44:51
67 George Wormleighton SN M 2009 01:04:15
68 Aaron Barry LEI M 2008 01:13:58
69 Laura Livingstone MDOC F 2007 01:19:58
70 Charlie McCrae LEI M 2008 01:30:04
- Emma Barker and Emily HALO F 2006 00:19:09
- Jack Thrabew SN M 2008 00:19:23
- Fin Prince OD M 2008 00:27:41
- George Cotton SN M 2009 00:27:59
- Alex Butcher PFO M 2008 00:28:50
- Neve Butcher PFO F 2007 00:35:03
- Thomas Horne SN M 2009 01:32:20
Showing results 1 - 77 of 77