Results

Achievements at
orienteering events

SOC Level C & SCOL 4, 04/12/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.socweb.org/event/2016/12/04/level-c-and-scol-4/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.9km, climb: 45m, 12 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Blue | Brown


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alexander Lines SO M 1995 00:31:08 1170
2 Frank Townley SN M 2003 00:32:23
3 John Orton NWO M 1954 00:35:18 1127
4 Christopher Branford WIM M 1946 00:36:03 1119
5 Ian Cooper BKO M 1943 00:36:07 1118
6 Martin Goddard SARUM M 1958 00:37:54 1100
7 Andrew Graham BKO M 1955 00:40:53 1068
8 Roy Heselden BADO M 1947 00:40:54 1068
9 Geoff Wright GO M 1945 00:41:03 1066
10 Vesela CHOKOEVA TVOC F 1973 00:41:15 1064
11 Mike Christopher WIM M 1955 00:41:40 1060
12 Wendy Bullen WIM F 1968 00:41:47 1059
13 Annika Greenwood BKO F 1971 00:42:34 1051
14 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:42:50 1048
15 Alan Kersley BADO M 1957 00:43:25 1042
16 Ian Peirce SARUM M 1944 00:44:33 1029
17 Jane Archer SN F 1954 00:44:58 1025
18 Peter Wilson BKO M 1959 00:44:58 1025
19 Fiona Clough BKO F 1962 00:45:07 1024
20 Martin Lock GO M 1948 00:45:48 1017
21 Carol House SO F 1956 00:46:10 1013
22 Karen Jones SLOW F 1961 00:46:46 1007
23 Lynne Moore BKO F 1964 00:47:18 1001
24 Neil Watts SO M 1957 00:47:44 997
25 Ian Prosser BAOC M 1957 00:47:57 994
26 Jim Wilson TVOC M 1956 00:48:19 991
27 Pete Inness BKO M 1967 00:49:31 978
28 Julie Astin WSX F 1953 00:49:58 974
29 Tim Pugh GO M 1943 00:50:21 970
30 Tracey Penna BOF F 1965 00:50:54 964
31 Carol Prosser BAOC F 1961 00:51:06 962
32 David Oxenham SARUM M 1955 00:51:10 961
33 Toni Whittle BKO F 1970 00:51:38 957
34 Hilary Sellens SOS F 1955 00:51:43 956
35 Lucy Paton SN F 1961 00:51:51 954
36 Mike Complin BAOC M 1957 00:52:02 952
37 Clare Lines SO F 1965 00:52:15 950
38 Jan Belza SARUM M 1944 00:52:31 947
39 Alison Saunders HH F 1959 00:53:06 941
40 Alain Wilkes BKO M 1948 00:53:43 934
41 Jane Blackford BADO F 1969 00:54:37 925
42 Sue Williams WIGHTO F 1951 00:55:03 920
43 Dave Cussens SO M 1952 00:55:23 917
44 Roger Moore WIM M 1955 00:55:42 914
45 Mike Dawson WSX M 1950 00:56:20 907
46 Ted McDonald BOK M 1943 00:58:20 887
47 Lisa Methven BKO F 1969 00:58:50 881
48 Steve Pullen SOC M 1953 00:58:52 881
49 Gill Sharp SN F 1958 01:00:47 861
50 Jane King SO F 1956 01:02:34 842
51 Sally Thomas BOK F 1945 01:02:57 838
52 Helen Hodge WIM F 1962 01:03:03 837
53 Katy Stubbs BKO F 1956 01:03:52 829
54 Clare Fletcher BOK F 1942 01:04:08 826
55 David Battison SARUM M 1946 01:05:49 809
56 Gillian Mann BADO F 1956 01:13:17 731
57 John Marsh SO M 1967 01:13:44 726
58 Tracy Crickmore WSX F 1965 01:14:00 723
59 Paul Channing SOC M 1957 01:16:34 697
60 Viv Hodson HH F 1964 01:17:16 690
61 Ian Wilson SAX M 1950 01:21:58 640
62 Mel Golding BKO F 1971 01:24:00 619
63 Tim Gerrard SARUM M 01:28:41
64 Barry Sowerbutts SOC M 1954 01:32:38 529
65 Sarah Houlder WSX F 1959 01:33:52 516
66 Jacqui Briggs BKO F 1961 01:34:56 505
67 Caroline Christopher WIM F 1951 01:37:23 480
- Sarah Newman WIM F 1963 01:01:56
Showing results 1 - 68 of 68