Results

Achievements at
orienteering events

British Sprint Championships Finals, 09/05/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.cix.co.uk/~neper/bsdc15

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course F5A (length: 2.8km, climb: 30m, 19 controls)
Other courses: Course F1A | Course F1B | Course F1C | Course F2A | Course F2B | Course F2C | Course F3A | Course F3B | Course F3C | Course F4A | Course F4B | Course F5B | Course F5C | Course F6A | Course F6B | Course F7A | Course F7B | Course F8A

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 James Crawford BL M 1955 00:13:27 1258
2 Alan Rosen HH M 1955 00:14:01 1227
3 Alun Jones TVOC M 1954 00:14:07 1222
4 Jonathan Howell WCH M 1952 00:14:08 1221
5 Jenny Peel SYO F 1968 00:14:18 1211
6 Steve Ingleby DEE M 1953 00:14:32 1198
7 Philip Eeles SOC M 1955 00:14:34 1196
8 Sue Bett SN F 1967 00:14:47 1184
9 Heather Fellbaum FVO F 1963 00:14:57 1175
10 Lesley Ross OD F 1966 00:15:04 1169
11 Bob Dredge WCH M 1951 00:15:08 1166
12 Don McKerrow SLOW M 1952 00:15:10 1164
13 David Jukes BKO M 1952 00:15:21 1154
14 Melanie Slade SN F 1968 00:15:21 1154
15 Guro Harstad WAOC F 1972 00:15:30 1145
16 Amanda Crawshaw SYO F 1970 00:15:32 1144
17 Eddie Harwood MOR M 1952 00:15:34 1142
18 Anne Straube OD F 1975 00:15:43 1133
19 Sal Chaffey DVO F 1965 00:15:45 1132
20 Ray Collins WCH M 1955 00:15:48 1129
21 Paul Street SLOW M 1954 00:15:48 1129
22 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:15:49 1128
23 Margaret Reynolds SBOC F 1961 00:15:53 1124
24 Andy Robinson LOC M 1954 00:15:56 1121
25 Woo Allen BAOC F 1965 00:16:07 1112
26 Robin Smith SO M 1952 00:16:09 1110
27 Lorna Eades INT F 1967 00:16:09 1110
28 Jane Stagg BOK F 1971 00:16:14 1106
29 Emma Harrison EPOC F 1972 00:16:17 1103
30 Jackie Butt SARUM F 1963 00:16:17 1103
31 Richard Bonnett BAOC M 1955 00:16:21 1099
32 Helena Nolan ESOC F 1966 00:16:28 1093
33 Vicky Thornton FVO F 1961 00:16:29 1092
34 Susan Harding SROC F 1962 00:16:34 1087
35 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:16:41 1081
36 Annemieke Silk SWOC F 1967 00:16:41 1081
37 Carol Lovegrove SN F 1972 00:16:50 1072
38 Jane Ackland INT F 1964 00:16:58 1065
39 Louise Tonge BOK F 1969 00:17:01 1062
40 Katherine Hampshire NN F 1969 00:17:01 1062
41 Liz Phillips OD F 1964 00:17:06 1058
42 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:17:07 1057
43 Sue Carter SLOW F 1967 00:17:11 1054
44 Rachel Wilson CLYDE F 1966 00:17:19 1046
45 Freya Askham SMOC F 1974 00:17:20 1045
46 Fiona Clough BKO F 1962 00:17:32 1034
47 Gabriella Walsh MWOC F 1967 00:17:42 1025
48 Carol Prosser BAOC F 1961 00:17:43 1024
49 Carolyn Dent BOK F 1962 00:17:44 1023
50 Cath Williams WCH F 1973 00:17:46 1021
51 Diane Jacks WRE F 1968 00:17:50 1017
52 Alison Hardy LEI F 1966 00:17:57 1011
53 Natasha Conway AIRE F 1971 00:18:00 1008
54 Elizabeth Bales POTOC F 1962 00:18:06 1003
55 Hazel Hindle MDOC F 1963 00:19:01 953
56 Susan Crickmore SO F 1962 00:19:40 916
57 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 00:19:58 900
58 Alison Smith TVOC F 1964 00:20:21 879
59 Debby Warren NN F 1963 00:22:16 773
60 Richard Gardner OD M 1954 00:29:33 374
- Colin Dickson BAOC M 1955 00:13:53
- Steve Whitehead EBOR M 1951 00:14:14
Showing results 1 - 62 of 62