Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days Open Sprint - Nairn, 01/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at results.scottish6days.com/nairn/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Women_Green (length: 2.9km, climb: 25m, 20 controls)
Other courses: Junior_Orange | Junior_Sky | Men_Blue | Men_Red | Women_Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sarah Rollins SN F 1976 00:14:48
2 Anina Brunner bussola ok W 1994 00:15:11
3 Abi Weeds SLOW F 1977 00:15:16
4 Kirstin Maxwell RR F 1992 00:15:28
5 Jenny Evans WCOC F 1993 00:15:53
6 Sarah Jones LOC F 1996 00:16:27
7 Sara Profors Frol IL W 1994 00:16:27
8 Aine McCann LVO W 1994 00:16:34
9 Fabienne Wenger OLG Bern W 1994 00:16:58
10 Agnes Nørgård Kracht Tisvilde Hegn OK W 1999 00:17:22
11 Sanni Kymäläinen Tampereen Pyrintö W 1994 00:17:30
12 Mirjam Allik CLYDE F 1981 00:17:30
13 Eva Zehnder-Gilgen SWISS O TOURS W 1970 00:17:42
14 Maria Laine TAMPEREEN PYRINTÖ W 1994 00:17:45
15 Rachel Mercer SELOC F 1986 00:17:47
16 Alice Heliou W 1994 00:17:49
17 Anna Dowling Wellington Ranges Orienteering Club W 1995 00:18:01
18 Alice Fellbaum LOC F 1993 00:18:09
19 Barbara Kastner NATURFREUNDE WIEN W 1970 00:18:13
20 Ewa Haltof VRB (Vrbno pod Pradedem) W 1994 00:18:18
21 Mary Fleming Central Highlands Orienteering Club W 1994 00:18:20
22 Ella Gilbert NOR F 1998 00:18:27
23 Nadja Rutz OLG Pfäffikon W 1995 00:18:35
24 Emy Michelin Orienteering Galilei W 1997 00:19:12
25 Johanna Cleary LOC F 1964 00:19:21
26 Melinda Ymsén OK Pan-Kristianstad W 1994 00:19:23
27 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:19:23
28 Helen Miller TVOC F 1990 00:19:37
29 Frances Brown FVO F 1995 00:19:39
30 Olivia Baxter LVO F 1990 00:19:42
31 Woo Allen BAOC F 1965 00:19:46
32 Kirsten Gerrard BAOC F 1986 00:19:55
33 Maria Nordwall OK Kolmården W 1955 00:19:58
34 Katarzyna Straszewska OLG Basel W 1994 00:19:59
35 Lena Mathys ZELG W 1997 00:20:00
36 Alison Cunningham ESOC F 1963 00:20:00
37 Therese Hohl ol.biel.seeland W 1970 00:20:11
38 Anne Honkanen Espoon Akilles W 1980 00:20:13
39 Elizabeth Barr MOR F 1967 00:20:18
40 Jennifer MacKeigan YOA W 1994 00:20:22
41 Claudia Wirz SWISS O TOURS W 1970 00:20:27
42 Marianne Daehli NTNUI W 1994 00:20:34
43 Emma Cochrane HH F 1984 00:20:43
44 Laura Hindle FVO F 1998 00:20:44
45 Vanessa Van Breedam TROL W 1994 00:20:56
46 emily wood AIRE F 1992 00:20:57
47 Elizabeth Gardner CLYDE F 1987 00:21:04
48 Rachel Wilson CLYDE F 1966 00:21:16
49 Cheryl Smith Annapolis Valley Orienteering Club W 1975 00:21:26
50 Rianne Nobbenhuis OLK Fricktal W 1995 00:21:27
51 Josie Stansfield FVO F 1969 00:21:30
52 Helen Bickle WAOC F 1982 00:21:34
53 Bettina Deixler-Thier OC Muenchen W 1980 00:21:47
54 Elaine Gillies TAY F 1964 00:21:55
55 Liz Phillips OD F 1964 00:22:01
56 Fiona Tam SLOW F 1989 00:22:01
57 Alison Wright LOG F 1984 00:22:06
58 Anna Rau OLG BERN UNICORNS W 1994 00:22:13
59 Marion Owen FWOC W 1955 00:22:15
60 Brigitte Dersch-Kollenbach SC HELSA W 1970 00:22:20
61 Galina Kornilova Astana W 1965 00:22:25
62 Nicholas Dent Central Coast Orienteers M 1955 00:22:29
63 Judith Bell ESOC F 1969 00:22:44
64 Liz Cross TVOC F 1970 00:22:45
65 Eloise Wright CLOK F 1996 00:22:47
66 Adele Newall KERNO F 1961 00:22:54
67 Genevieve Webb Dunedin Orienteering Club W 1965 00:23:16
68 Peichi Chuang W 1980 00:23:20
69 Janet Evans WCOC F 1961 00:23:20
70 Nora Perkins BOC W 1965 00:23:21
71 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 00:23:24
72 Louise Longhurst FVO F 1964 00:24:10
73 Sally Lindsay ESOC F 1956 00:24:12
74 Susan Crickmore SO F 1962 00:24:23
75 Emilie Chagnon POP W 1980 00:24:31
76 Käthi Kohler OLG dachsen W 1960 00:24:35
77 Christine Brew Bay Area Orienteering Club W 1975 00:24:44
78 Hazel Hindle MDOC F 1963 00:24:45
79 Myrta Vock OLG Säuliamt W 1965 00:25:09
80 Ruth Wüest SWISS O TOURS W 1955 00:25:31
81 Anna Garriga COB W 1960 00:25:41
82 Julia Prudhoe Central Coast Orienteers W 1955 00:25:41
83 Frances Getliff MAROC F 1963 00:25:55
84 Angela Darley GO F 1973 00:26:17
85 Shona Spencer MOR F 1964 00:26:28
86 Lynn Branford WIM F 1950 00:26:55
87 Marcella McLennan TINTO F 1947 00:27:18
88 Chong Hua Chiu HKOC W 1975 00:27:25
89 Lucy Fryer AROS F 1989 00:27:51
90 Mary Nixon SOC F 1949 00:27:51
91 Jean Payne DEE F 1953 00:27:57
92 Angelisa Spolaor Orienteering Galilei W 1955 00:28:21
93 Ivanka Brown SLOW W 1994 00:28:36
94 Rhian Driver SELOC F 1985 00:28:51
95 Valerie Meyer QOC W 1960 00:29:20
96 Alison Collins LVO F 1964 00:29:42
97 Bente Pihl OK Roskilde W 1965 00:29:53
98 Ruth Rhodes SO F 1942 00:30:17
99 Vicky Thornton FVO F 1961 00:30:32
100 Silvia Keller OLG Staefa W 1965 00:32:03
101 Francoise Papillon AS QUETIGNY W 1955 00:33:38
102 Mary O'Connell 3ROC W 1965 00:33:48
103 Jana Cox DUO W 1994 00:37:05
104 Janet King BAYSIDE KANGAROOS W 1950 00:37:18
105 Zennaro Laura Orienteering Galilei W 1970 00:38:11
106 Jackie McCavana GEN W 1965 00:41:09
107 Amy Louden QOC W 1970 00:47:20
- Helen Alcock AIRE F 1982 00:48:16
Showing results 1 - 108 of 108