Results

Achievements at
orienteering events

LOC Cumbrian Galoppen, 21/02/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/events/haverthwaite-heights-21-feb-2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

green (length: 3.26km, climb: 160m, 11 controls)
Other courses: brown | blue | short green | Light Green | orange | yellow | white

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Roome SROC M 1982 00:40:40 1222
2 Claire Ward INT F 1977 00:41:03 1220
3 Jon Hateley DEE M 1963 00:42:59 1205
4 Richard Tiley LOC M 1958 00:48:44 1166
5 Mike Smithard DEE M 1949 00:50:29 1155
6 Tony Davies BOF M 1948 00:52:27 1142
7 Sarah Pedley EPOC F 2001 00:55:14
8 Francis Smith-Ward LOC M 2001 00:56:31
9 Anne Murgatroyd AIRE F 1980 00:57:36 1104
10 Stella Lewsley BL F 1954 00:57:50 1103
11 Catherine Bloom LOC F 2001 00:58:37
12 Cliff Etherden LOC M 1948 00:58:49 1097
13 Sam Crawshaw SYO M 2004 00:58:58
14 Martin Green MDOC M 1954 00:59:22 1094
15 Deb Murrell SROC F 1966 00:59:30 1093
16 daisy fletcher-cooney LOC F 1999 00:59:32 1093
17 Joyce Marshall AIRE F 1960 00:59:58 1089
18 Simon Cane LOC M 1947 01:00:24 1086
19 Roger Jackson WCOC M 1947 01:00:58 1083
20 Judy Burge LOC F 1957 01:01:10 1081
21 Carol McNeill LOC F 1944 01:01:34 1078
22 George Bradshaw LOC M 01:02:25
23 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 01:03:46 1064
24 Anna Lister LOC F 2000 01:04:58 1056
25 Mary Ockenden SROC F 1959 01:05:16 1054
26 Hannah Hateley DEE F 2000 01:06:20 1048
27 Michael Pearson WCOC M 1944 01:07:57 1036
28 Chris Roberts SROC M 1956 01:08:08 1035
29 Louise Dunn LOC F 1960 01:08:34 1031
30 Gemma Thomson SROC W 1981 01:08:39
31 Joan Cumpstey BL F 1948 01:09:44 1024
32 Julia Laverack WAROC F 1962 01:09:57 1023
33 Megan Bartlett LOC F 2000 01:10:17 1020
34 Dave Neild LOC M 1947 01:10:50 1017
35 Norman french LOC M 1947 01:12:50 1004
36 Peter Ross MDOC M 1947 01:14:03 997
37 Philip Nichols BL M 1957 01:14:23 993
38 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 01:15:10 988
39 Simon Filmore LOC M 1956 01:15:23 986
40 Zoe Graham SOLWAY F 2000 01:15:59 982
41 Tom Barkas LOC M 1948 01:16:40 979
42 Jenny Wren BL F 1950 01:16:51 978
43 Janet Nash LOC F 1951 01:17:31 971
44 John Padget DEE M 1943 01:17:32 971
45 Anne Wilson AIRE F 1952 01:17:32 971
46 Janet Adams SYO F 1963 01:18:02 968
47 Jacqueline Embrey SROC F 1958 01:18:41 964
48 Kim Leslie WCOC F 1963 01:20:38 951
49 David Rose PFO M 1950 01:22:27 939
50 Jonathan Eaton WCOC M 1958 01:22:39 938
51 Anne Burbidge WCOC F 1961 01:22:58 935
52 Dave Jones LOC M 1962 01:23:45 930
53 Rachel Powell LOC F 1967 01:25:23 919
54 Richard Bartlett LOC M 1956 01:25:35
55 Evelyn Elmes DEE F 1998 01:28:12 900
56 Malcolm Ruckledge WCOC M 1943 01:28:13 900
57 Syd Thomas WCOC M 1952 01:30:05 886
58 Edwin Paul Van Calster MDOC M 1961 01:30:22
59 Mike Cumpstey BL M 1946 01:30:51 882
60 Isabel Hill DEE F 2001 01:31:26
61 Polly Allen LOC W 01:32:43
62 Helen Livesey LOC F 1964 01:35:44 850
63 Stephen Round SELOC M 1951 01:35:45 849
64 Ann Smith LOC F 1948 01:37:21 839
65 Martin Powell LOC M 1951 01:37:27 839
66 Dave Fenwick WCOC M 1944 01:37:43 837
67 Chris Lates BL M 1940 01:40:47 812
68 Steve Burge LOC M 1942 01:42:08 805
69 Colin Turner LOC M 1954 01:42:15 804
70 Rosie Law LOC F 1952 01:48:08 767
71 Bob Elmes DEE M 1945 01:53:20 731
72 James Smith DEE M 1947 01:54:09 725
73 Mike Atherton LOC M 1942 01:58:43 694
- Dave Walton LOC M 1951 01:21:18
- Geoff Woolfenden DEE M 1956 01:59:26
- John Nuttall SELOC M 1945 02:26:12
Showing results 1 - 76 of 76