Results

Achievements at
orienteering events

SCOA League & BADO Colour Coded, 23/01/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bado.org.uk/results.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7km, climb: 105m, 16 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Green | Brown | Short Green

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Fiona Bunn TVOC F 1999 00:40:57 1246
2 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:44:26 1209
3 Dale Paget WSX M 1964 00:44:49 1205
4 Alun Jones TVOC M 1954 00:45:27 1199
5 Matthew Grant SN M 1973 00:47:05 1182
6 Robert Sweatman SOC M 1961 00:47:22 1179
7 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 00:49:00 1163
8 Ian Cooper BKO M 1943 00:49:26 1159
9 Gary Mills TVOC M 1955 00:49:57 1153
10 Thomas Howell SN M 2001 00:50:25
11 Marcus White SOC M 1967 00:51:21 1141
12 John Briggs BKO M 1958 00:51:51 1136
13 Christopher Pritchett WIGHTO M 1959 00:52:21 1130
14 BRIAN JOHNSON WIM M 1951 00:52:52 1125
15 Jon Steed BADO M 1963 00:54:25 1107
16 Martin Goddard SARUM M 1958 00:54:32 1106
17 Richard Sharp TVOC M 1964 00:54:52 1104
18 Bethany Kippin TVOC F 2000 00:55:19 1099
19 David Jukes BKO M 1952 00:55:21 1099
20 Stephen McKinley SN M 1964 00:55:47 1095
21 Dan Atkins SOC M 1994 00:55:59 1093
22 Andrew Southwood BKO M 1964 00:56:11 1091
23 Bernard Fowler BAOC M 1970 00:56:22 1089
24 Steve Bailey SN M 1959 00:57:04 1082
25 Ciemon Dunville BAOC M 1967 00:57:41 1076
26 Ian Buxton TVOC M 1965 00:58:01 1072
27 Simon Moore BKO M 1960 00:58:13 1071
28 Ian Peirce SARUM M 1944 00:58:15 1070
29 Antony Schofield MV M 1961 00:58:16 1070
30 Alan Leakey SLOW M 1953 00:58:59 1063
31 Stephen Fletcher BKO M 1951 00:59:25 1059
32 Peter Smith SOC M 1965 00:59:27 1059
33 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:00:01 1053
34 John Dalton TVOC M 1961 01:00:28 1048
35 Shona Masson MV F 1995 01:00:36 1047
36 David Watkins BADO M 1958 01:00:37 1046
37 Andrew French WIM M 1965 01:02:05 1031
38 Joe House SO M 1954 01:02:22 1029
39 Aini Vuorinen OUOC F 01:02:23
40 Marcus Bateman SN M 1965 01:02:56 1023
41 Lisa Methven BKO F 1969 01:03:06 1022
42 Norman Wilson SOC M 1951 01:03:24 1019
43 Tony Ludford BADO M 1944 01:03:45 1015
44 Nigel Heppenstall BAOC M 1967 01:03:56 1014
45 Ian Sayer WSX M 1951 01:03:57 1013
46 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 01:04:34 1007
47 Neil Frankum BKO M 1969 01:04:54 1004
48 Rob Humphreys HH M 1978 01:05:05 1003
49 Jon Paton SN M 1960 01:05:25 998
50 Laurie Rose WRE M 1953 01:05:53 994
51 Abigail Bateman SN F 1998 01:06:07 991
52 Nicki Godbold BKO F 1990 01:06:54 984
53 Doug Greenwood BKO M 1973 01:06:59 983
54 Roger Moore WIM M 1955 01:07:10 981
55 Jim Wilson TVOC M 1956 01:07:57 972
56 Karen French WIM F 1967 01:08:27 967
57 Dave Chapman SN M 1953 01:08:47 964
58 Colin Swallow SN M 1957 01:09:02 962
59 Johanna Michl OUOC F 01:09:32
60 Colin Godbold BKO M 1957 01:09:54 952
61 Jane Lambert SO F 1960 01:11:38 935
62 Sean Venables IND M 01:12:20
63 Paul L'Estrange BAOC M 1966 01:12:50 923
64 Peter Riches TVOC M 1950 01:13:55 913
65 Serena Ludford BADO F 1964 01:15:46 893
66 Mike Bray SN M 1955 01:16:28 885
67 Terence Hosking BKO M 1965 01:16:46 881
68 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:18:50 861
69 Tim Keogh MV M 1963 01:20:18 847
70 David Battison SARUM M 1946 01:21:17 838
71 Chris Rose WRE F 1953 01:21:44 830
72 Mike Elliot MV M 1951 01:22:18 824
73 Louie Malatesta SN M 1970 01:29:37 752
74 Clive Everest SOC M 1964 01:38:09 663
75 Ruth Rhodes SO F 1942 01:40:25 642
76 Julian Martin SN M 1947 01:42:52 618
77 Anne Tynegate BADO F 1961 01:47:37 569
78 Richard Rae BKO M 1946 01:48:32 560
79 Michael White MV M 1937 02:18:41 256
- Cameron Lamond SN M 1970 00:53:45
- John Harrison BADO M 1947 00:56:45
Showing results 1 - 81 of 81