Results

Achievements at
orienteering events

WIM Regional, 21/02/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wimborne-orienteers.org.uk/16%20Winter%20Warmer/Results/index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.95km, climb: 210m, 18 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Thomas Butt SARUM M 1992 00:43:48 1262
2 James Clemence SWOC M 1960 00:48:49 1203
3 Paul Lane BAOC M 1957 00:49:02 1201
4 Tom Staunton WIM M 1995 00:49:24
5 Robert Sweatman SOC M 1961 00:51:04 1177
6 Andrew Snell BAOC M 1974 00:51:05 1177
7 Graham Whiffen WSX M 1969 00:52:22 1163
8 Melanie Slade SN F 1968 00:53:47 1147
9 Jackie Butt SARUM F 1963 00:54:10 1143
10 Lee Kemp SO M 1974 00:54:42 1138
11 Jeff Butt SARUM M 1963 00:54:43 1138
12 Julian Hartwell SOC M 1955 00:56:10 1119
13 Richard Sharp TVOC M 1964 00:56:36 1115
14 Nick Dennis BOK M 1960 00:57:21 1106
15 Ian Moran SOC M 1958 00:58:04 1098
16 Nick Nourse NWO M 1962 00:58:19 1096
17 Katie Blackford BADO F 1997 00:58:27 1094
18 Martin Sellens SOS M 1952 00:58:34 1093
19 Martin Goddard SARUM M 1958 00:58:52 1089
20 Matthew Grant SN M 1973 00:59:03 1087
21 Alastair Berry IND M 1995 00:59:15
22 Brian Johnson WIM M 1951 00:59:29 1082
23 Roy Heselden BADO M 1947 01:00:12 1074
24 Colin Hicks SOC M 1952 01:00:23 1072
25 Tim Houlder WSX M 1957 01:01:18 1062
26 Jes Dickin SOC M 1960 01:01:42 1058
27 Eddie Whittle BKO M 1969 01:02:16 1052
28 Trevor Griffiths BOK M 1948 01:03:00 1043
29 David Palmer BOK M 1946 01:03:06 1042
30 Richard Spendlove EPOC M 1946 01:03:16 1040
31 Alan Kersley BADO M 1957 01:03:26 1039
32 Ian Peirce SARUM M 1944 01:03:28 1038
33 Peter Stewart SOC M 1958 01:03:32 1037
34 Steve Robertson QO M 1953 01:04:52 1022
35 David Isaacson WIM M 1963 01:05:03 1020
36 Robin Berry IND M 1956 01:05:25
37 Toby Tyrrell SOC M 1965 01:05:52 1012
38 Peter Smith SOC M 1965 01:06:23 1006
39 Rachel Dennis BOK F 1967 01:06:34 1004
40 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:07:49 990
41 Andy Parker BADO M 1958 01:08:20 984
42 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:08:31 982
43 Tony Ludford BADO M 1944 01:08:41 981
44 Lucy Bailey SOC F 1983 01:08:42 981
45 Chris Johnson BOK M 1953 01:09:23 973
46 Michael Merritt SO M 1957 01:10:01 965
47 Joe House SO M 1954 01:10:07 964
48 Laurie Rose WRE M 1953 01:10:09 964
49 David Mullins SARUM M 1949 01:10:19 962
50 Roger Moore WIM M 1955 01:10:32 959
51 Toni Whittle BKO F 1970 01:12:20 940
52 Laurence Gossage BOK M 1950 01:12:57 932
53 Gavin Robinson WIM M 1967 01:13:06 930
54 Alan Richards NGOC M 1946 01:15:09 909
55 Alastair Moir SOC M 1954 01:15:14 908
56 Mike Bray SN M 1955 01:15:45 902
57 Richard Rae BKO M 1946 01:16:28 894
58 Adrian Lovell WIM M 1954 01:16:48 889
59 Norman Wilson SOC M 1951 01:20:40 847
60 Serena Ludford BADO F 1964 01:20:48 845
61 Carolyn Dent BOK F 1962 01:24:44 799
62 Clive Everest SOC M 1966 01:28:16
63 Paul Channing SOC M 1957 01:30:07 740
- Dale Paget WSX M 1964 00:30:27
- Jason Falconer WSX M 1971 00:57:49
- Andrew Howard WIM M 1974 01:02:17
- James Morris GO M 1945 01:27:12
Showing results 1 - 67 of 67