Results

Achievements at
orienteering events

BOK Blast - City of Bristol Races (Euro Tour), 10/06/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at bristolorienteering.org.uk/city-of-bristol-races-2017/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

B (length: 6.7km, climb: 190m, 27 controls)
Point calculations
1,136.89 + (119.15 x (4,040.85 - T)) / 692.57
Other courses: A | C | D | E Men | E Women | F | G | H | I | J

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Megan Carter-Davies MWOC F 1996 00:49:11 1324
2 Cecilie Andersen BOK F 1997 00:51:15 1303
3 Richard Barrett BAOC M 1970 00:52:59 1285
4 Sarah Rollins SN F 1976 00:54:13 1272
5 Jan Travnicek TVOC M 1975 00:54:26 1270
6 David Aldridge HOC M 1978 00:57:37 1237
7 Chris McCartney OD M 1969 00:57:45 1236
8 Tommi Grover BOK M 1976 00:57:55 1234
9 Robert Gatenby AIRE M 1978 00:58:01 1233
10 Paul Luttman SO M 1972 00:58:27 1229
11 Jamie Rennie LEI M 1970 00:58:33 1228
12 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:58:35 1227
13 Sandro Rodrigues CAMadeira M 1972 00:58:38
14 Fanni Gyurko FVO F 1987 00:58:55 1224
15 Ben Green TVOC M 1977 01:00:04 1212
16 Caroline Craig NGOC F 1984 01:00:23 1209
17 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 01:00:58 1203
18 Dmitry Ushakov LOK M 1973 01:01:48 1194
19 Adam Hampshire BOK M 1973 01:02:08 1191
20 Paul Gebbett BOK M 1969 01:02:12 1190
21 Abigail Kerr UBOC F 1992 01:02:24 1188
22 Tony Udris SYO M 1969 01:02:28 1187
23 Tom McComiskie BAOC M 1977 01:02:40 1185
24 Sue Carter SLOW F 1967 01:02:45 1184
25 Adam Bennett IND M 1977 01:04:24
26 Nick Biggs IND M 1977 01:04:33
27 Stephen Borrill WAOC M 1971 01:04:47 1163
28 Peter Clothier BOK M 1970 01:05:04 1160
29 Espen Fyhn Nilsen Stavanger OK M 1972 01:05:54
30 Graeme Francis KNOBOC M 1965 01:07:43 1133
31 Alex Owen LOK M 1975 01:07:44 1133
32 Brendan Healy SBOC M 1972 01:08:11 1128
33 Manuele Alessio Calderon Firenze Orienteering M 1977 01:08:21
34 Clare Howes BOK F 1990 01:08:58 1120
35 Robert Rose HOC M 1980 01:09:58 1110
36 Vicky Bailey EBOR F 1991 01:10:04 1109
37 Charlotte Bermingham UBOC W 1996 01:10:38
38 Nadine Wright OD F 1988 01:10:40 1103
39 Tom Birthwright NGOC M 1979 01:10:55 1100
40 Stu Levene HH M 1969 01:12:25 1085
41 Allan McCall NGOC M 1967 01:13:05 1078
42 Christopher Robinson SLOW M 1980 01:15:13 1056
43 Dai Wilson RAFO M 1978 01:15:14 1055
44 Neil Frankum BKO M 1969 01:16:38 1041
45 Matthias Dalheimer IK Vikings OK M 1972 01:16:42
46 Ian Hylton BKO M 1969 01:17:09 1036
47 Fraser Gray BOK M 1978 01:18:36 1021
48 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:18:59 1017
49 Simon Branford WIM M 1979 01:20:33 1001
50 Siobhan Henn SLOW F 1983 01:21:52 987
51 Alana Wright CLOK W 1996 01:21:59
52 Chris Slattery FINGAL M 1972 01:23:07
53 Olivier Baechler OLC SKOG Fribourg M 1972 01:25:42
54 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 01:27:47 926
55 Alison Wright LOG F 1984 01:28:54 914
56 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 01:29:01 913
57 Margarita Kulnis Devyni OK W 1996 01:32:02
58 Suzie Bacon IND W 1996 01:36:08
59 Simon Lott BOK M 1977 01:48:01 717
60 Myra Sae-Heng SLOW W 1996 02:02:42
- Scott Bailey BOK M 1972 01:05:26
- Erinna Foley-Fisher BOK F 1988 01:05:27
- Sarah Gales TVOC F 1991 01:07:34
Showing results 1 - 63 of 63