Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Weekend Middle Distance Event, 26/08/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eborienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blu (length: 3.8km, climb: 90m, 17 controls)
Point calculations
1,108.53 + (82.94 x (2,868.45 - T)) / 574.05
Other courses: Bla | Br | G | LG | LO | O | SBlu | SBr | SG | VSG | W | Y

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Thomas Aspin CLOK M 2001 00:33:32 1232
2 David Williams AIRE M 1962 00:33:54 1229
3 Obbie Fox DEVON M 2002 00:34:00
4 Alexander Mitchell HOC M 2002 00:34:24
5 Chris Hooker SO M 1961 00:36:09 1210
6 Andrew Yeates WCH M 1960 00:37:08 1201
7 Paul Bradbury SYO M 1957 00:37:32 1198
8 Steve Corrigan EBOR M 1958 00:37:34 1197
9 Alexander Mathers CLOK M 1974 00:38:11 1192
10 Paul Hudson NOC M 1962 00:38:13 1192
11 Lesley Ross OD F 1966 00:39:01 1185
12 Steve Blount SO M 1960 00:39:12 1183
13 Tereza Maria Rush BOK F 1979 00:39:51 1178
14 Anne Straube OD F 1975 00:41:22 1164
15 Mark Collins DFOK M 1960 00:41:26 1164
16 Steven Denby NOR M 2001 00:41:28 1164
17 Jenny Johnson SYO F 1978 00:41:30 1163
18 Graham Johnson DVO M 1955 00:41:54 1160
19 Dave Chapman SN M 1953 00:42:16 1157
20 Sally Calland RSOC F 1975 00:42:24 1155
21 Ivan Teed NGOC M 1977 00:42:28 1155
22 Peter Moseley MDOC 00:42:57
23 Andy Lewsley BL M 1955 00:44:40 1136
24 Andrew Ridgway NOC M 1962 00:44:57 1133
25 Daniel Roth OD M 1971 00:45:20 1130
26 Simon Filmore LOC M 1956 00:45:40 1127
27 Paul Prudhoe Central Coast M 1957 00:46:06
28 Rebecca Simpson CLOK F 1977 00:47:01 1115
29 David Vincent DVO M 1961 00:47:14 1114
30 Ian Farrell MDOC M 1981 00:47:52 1108
31 Jayne Sales MFR W 1982 00:47:54
32 Robert Howlett EBOR M 1964 00:48:23 1104
33 Rod Mansel SUFFOC M 1959 00:49:08 1097
34 Faye Pinker AIRE F 1975 00:51:18 1078
35 David Riches CLOK M 1962 00:51:21 1078
36 Jeff Harris EBOR M 1955 00:51:33 1076
37 Ian Wells RAFO M 1953 00:51:38 1075
38 Helen Meredith EBOR F 1979 00:52:15 1070
39 Paul Gregson OD M 1979 00:53:00 1064
40 Stephen Richards SELOC M 1953 00:53:40 1058
41 Joe Field HALO M 2001 00:53:50 1056
42 Simon Brook EBOR M 1956 00:55:24 1043
43 Rob Bailey CLOK M 1959 00:55:51 1039
44 Patrick Murphy BOC M 1957 00:55:57
45 Lizzie Rosewell SUFFOC F 1981 00:56:03 1037
46 Daniel Vasey LVO M 2002 00:56:53
47 Matthew Vasey LVO M 2002 00:57:27
48 Andrew Clark EBOR M 1961 00:58:20 1017
49 Paul Taunton NGOC M 1950 01:00:18 1000
50 Kerina Lake SBOC F 1978 01:00:22 1000
51 Joanne Field NATO F 1974 01:03:37 971
52 Dave Hartley NGOC M 1952 01:05:00 960
53 Esther Revell LEI F 1985 01:05:29 955
54 Helen Powell BOK F 1954 01:05:33 955
55 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 01:06:45 944
56 Catherine Slade SAX F 1976 01:08:54 926
57 Phil Headford BOF M 1959 01:26:11 776
- Neil Harvatt HALO M 1956 00:46:04
Showing results 1 - 58 of 58