Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Weekend Middle Distance Event, 26/08/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eborienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

SBlu (length: 3.4km, climb: 65m, 15 controls)
Point calculations
1,170.04 + (98.50 x (2,685.76 - T)) / 603.74
Other courses: Bla | Blu | Br | G | LG | LO | O | SBr | SG | VSG | W | Y

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tony Udris SYO M 1969 00:30:04 1198
2 Hannah Hateley DEE F 2000 00:30:36 1192
3 Peter Warland SOS M 1965 00:31:13 1185
4 David Aspin CLOK M 1969 00:31:27 1182
5 Peter Hudd WCOC M 1960 00:32:09 1174
6 Susan Skinner WCOC F 1964 00:32:23 1172
7 Richard Payne EPOC M 1950 00:33:39 1157
8 Rebecca Aspin CLOK F 2000 00:34:03 1153
9 Nick Martin CLOK M 1970 00:34:21 1149
10 Martyn Roome SROC M 1952 00:34:29 1148
11 Dave Marr OD M 1951 00:34:31 1147
12 Dean Field HALO M 1963 00:34:59 1142
13 Paul Johnson SYO M 1951 00:35:00 1142
14 Mathew Averill EPOC M 1998 00:36:28 1125
15 Stella Lewsley BL F 1954 00:36:42 1123
16 Mike Wimpenny DEVON M 1948 00:37:02 1119
17 Nicholas Pugh SOS M 1951 00:37:02 1119
18 Yasmin Field HALO F 1999 00:37:05 1118
19 Michelle Mackervoy DVO F 1970 00:37:48 1110
20 Kevin Ross OD M 1963 00:38:43 1100
21 Leah Williams LUOC F 1997 00:38:44 1099
22 David Hodson HH M 1964 00:39:07 1095
23 Elizabeth Bedwell DVO F 1998 00:39:16 1093
24 Tony Davies BOF M 1948 00:39:20 1093
25 Paul Goldsworthy NOR M 1964 00:41:00 1074
26 Simon Gale DVO M 1970 00:41:15 1071
27 Kerstin Mitchell HOC F 1966 00:41:35 1067
28 David Averill EPOC M 1964 00:42:12 1060
29 Chris O'Donnell DVO M 1968 00:42:13 1060
30 Jackie Hallett BOK F 1957 00:42:36 1056
31 Paul Van Dam HALO M 1965 00:42:39 1055
32 Mark McLean EBOR M 1971 00:43:49 1042
33 Sarah Bayliss SPLOT F 1968 00:43:58 1040
34 Jane Lambert SO F 1960 00:44:18 1036
35 Camilla Darwin WAOC F 1969 00:44:30 1034
36 Judith Wood PFO F 1962 00:45:05 1027
37 Ken Patterson AIRE M 1950 00:45:11 1026
38 Martyn Broadest AIRE M 1970 00:45:14 1026
39 Steve Willis EBOR M 1952 00:45:39 1021
40 Rosemary Hartmann SYO F 1992 00:46:28 1012
41 Tom Barkas LOC M 1948 00:47:54 995
42 Laura Hindle FVO F 1998 00:48:16 991
43 John Green CLOK M 1972 00:48:18 991
44 William Gale DVO M 1997 00:48:19 991
45 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 00:49:13 980
46 Carolyn Rigby CLOK F 1966 00:51:20 956
47 Stephen Round SELOC M 1951 00:52:05 948
48 Chris Burden AIRE M 1948 00:52:17 946
49 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 00:54:54 916
50 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 00:55:59 904
51 Jessica Selby DVO F 1996 00:56:54 893
52 John Marriott LEI M 1948 00:56:56 893
53 Gemma Ricketts IND W 1996 00:59:01
54 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:00:52 848
55 Michelle Ward NGOC F 1970 01:01:37 840
56 Gillian Markham EPOC F 1956 01:01:56 836
57 Christopher Cooper EBOR M 1967 01:04:10 811
58 Mike Ridealgh EBOR M 1949 01:10:00 744
59 Clive Reid CLARO M 1950 01:16:18 673
- Robert Brandon OD M 1949 00:39:01
Showing results 1 - 60 of 60