Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Weekend & YHOA Superleague, 27/08/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eborienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

SBr (length: 6.9km, climb: 135m, 19 controls)
Point calculations
1,172.00 + (88.47 x (5,017.35 - T)) / 1,197.42
Other courses: Bla | Blu | Br | G | LG | LO | O | SBlu | SG | VSG | W | Y

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Harry Fox DEVON M 2000 00:49:57 1321
2 Michael Hallett BOK M 1997 00:54:50 1300
3 Peter Ward NGOC M 1970 01:00:05 1276
4 Martin Skinner WCOC M 1964 01:03:08 1263
5 Kirsten Strain AROS F 1986 01:04:19 1258
6 Heather Monro BOF F 1971 01:04:48 1255
7 Alice Rigby CLOK F 1997 01:04:57 1255
8 Ifor Powell BOK M 1968 01:05:34 1252
9 Zachary Field SHUOC M 1995 01:06:04 1250
10 Jamie Rennie LEI M 1970 01:06:06 1250
11 Victoria Stevens AIRE F 1989 01:06:10 1249
12 Andrew Stemp WAOC M 1997 01:07:26 1244
13 Alexander Lines SO M 1995 01:07:48 1242
14 Richard Vasey LVO M 1971 01:08:35 1239
15 Charlie Rennie LEI M 2003 01:09:06
16 Andrew Hartley NGOC M 1988 01:09:11 1236
17 Jake Field SYO M 1996 01:09:12 1236
18 Alan Irving WCOC M 1967 01:11:39 1225
19 Joe Hudd WCOC M 2003 01:12:00
20 Alastair Mackenzie CLOK M 1958 01:12:04 1223
21 Dai Bedwell DVO M 1967 01:12:33 1221
22 Ian Maxwell RR M 1960 01:14:14 1214
23 Jim Trueman MDOC M 1964 01:15:25 1208
24 Jon Hateley DEE M 1963 01:16:43 1203
25 Stephen Borrill WAOC M 1971 01:18:05 1197
26 Karl Marshall SYO M 1967 01:18:37 1194
27 Trevor Hindle MDOC M 1964 01:18:48 1193
28 Greg Hull AIRE M 1965 01:19:05 1192
29 Lucie Todhunter SROC F 1980 01:20:15 1187
30 Jack Cooper AIRE M 1984 01:21:27 1182
31 Neil Speers DFOK M 1966 01:21:57 1179
32 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 01:22:22 1178
33 Chris Lambert SYO M 1991 01:22:22 1178
34 Matthew Foskett DUOC M 1997 01:22:43 1176
35 John Ward NOR M 1968 01:24:43 1167
36 Sara Campbell DEE F 1965 01:27:03 1157
37 Kerria Rowan SO F 1994 01:28:52 1149
38 Vicky Bailey EBOR F 1991 01:29:05 1148
39 Carolyn Hindle MDOC F 1996 01:29:44 1145
40 Charles Gook BADO M 1967 01:30:12 1143
41 James Hartley NGOC M 1988 01:31:42 1136
42 Andrew Mackervoy DVO M 1965 01:32:16 1134
43 Andrew Henderson WAOC M 1964 01:34:41 1123
44 David Wathey MDOC M 1965 01:36:00 1117
45 Graeme Tweddle M 1972 01:37:40
46 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:38:57 1104
47 Peter Stobbs PFO M 1963 01:40:10 1099
48 Richard Rigby CLOK M 1966 01:48:48 1060
49 Luke Piper DUOC M 1997 01:49:35 1057
50 Neil Gascoyne IND M 1967 01:53:06
51 Alastair Paterson LEI M 1967 01:53:08 1041
52 James Garnett SYO M 1968 01:53:34 1039
53 Duncan Conway LOC M 1967 01:54:53 1033
54 Daniel Murphy DUOC M 1997 02:09:59 966
55 Julie Laverock MDOC F 1968 02:12:02 957
56 Thomas Gale DVO M 1994 02:26:29 893
57 Oscar Ferris LEI M 2003 02:27:38
- Heather Roome SROC F 1983 01:01:05
- Bob Steeper EPOC M 1963 02:22:43
Showing results 1 - 59 of 59