Results

Achievements at
orienteering events

SARUM Galoppen & SCOA League, 09/10/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sarumo.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue
Other courses: White | Yellow | Orange | Short Green | Green | Brown | Light Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Chris Huthwaite BAOC M 1968 00:48:42 1224
2 Alan Honey BOK M 1960 00:54:48 1190
3 James Clemence SWOC M 1960 00:55:20 1187
4 Kitty Bray SN F 1989 00:57:36 1174
5 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:59:25 1164
6 Oliver O'Brien DEVON M 1999 01:01:06 1155
7 Julian Hartwell SOC M 1955 01:02:18 1149
8 Simon Moore BKO M 1960 01:03:16 1143
9 Richard Sharp TVOC M 1964 01:04:09 1139
10 Thomas Snow RNRMOC M 1999 01:04:49 1135
11 Ian Cooper BKO M 1943 01:05:50 1129
12 Tom Lillicrap DEVON M 1947 01:06:01 1128
13 Peter Foster BOK M 1957 01:06:16 1127
14 Robin Smith SO M 1952 01:06:43 1125
15 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 01:06:55 1124
16 Thomas Howell SN M 2001 01:08:20
17 Jackie Hallett BOK F 1957 01:10:10 1106
18 Neil Albert NGOC M 1971 01:10:16 1105
19 Martin Goddard SARUM M 1958 01:10:55 1102
20 Paul Lane BAOC M 1957 01:11:43 1097
21 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:12:11 1095
22 John Simmons BOK M 1951 01:12:16 1094
23 Jon Brooke WSX M 1966 01:13:18 1089
24 Gary Mills TVOC M 1955 01:14:43 1080
25 Trevor Griffiths BOK M 1948 01:16:16 1072
26 BRIAN JOHNSON WIM M 1951 01:17:56 1063
27 Peter Smith SOC M 1965 01:18:03 1062
28 Alison Simmons BOK F 1955 01:18:18 1061
29 Jo Foster BOK F 1957 01:19:53 1052
30 Melanie Slade SN F 1968 01:19:57 1052
31 Adrian Wise SN M 1961 01:20:27 1049
32 Ian Sayer WSX M 1951 01:20:46 1047
33 Millie Stagg BOK F 2000 01:21:30 1043
34 Chris Harrison NGOC M 1958 01:22:37 1036
35 Allan McCall NGOC M 1967 01:22:46 1035
36 Nikolay Kolev TVOC M 1965 01:26:16 1016
37 William Meadows DEVON M 2000 01:27:02 1012
38 Georgi Gosspodinov IND M 01:27:24
39 Howard Thomas BOK M 1945 01:27:59 1007
40 David Hanstock BOK M 1956 01:28:27 1004
41 David Mullins SARUM M 1949 01:28:55 1002
42 Stefan Peykov IND M 01:29:50
43 Terry Smith SOC M 1950 01:30:21 994
44 Kevin Bracher SOC M 1955 01:30:24 994
45 Karen French WIM F 1967 01:31:26 988
46 Hugo Twigger DEVON M 2001 01:31:32
47 Mike Bray SN M 1955 01:31:42 987
48 David Battison SARUM M 1946 01:33:17 978
49 Tim Houlder WSX M 1957 01:34:23 972
50 Benjamin Stevens DEVON M 2001 01:36:09
51 Jane Archer SN F 1954 01:37:13 956
52 James Condon DEVON M 2000 01:37:32 955
53 Phil Warry BOK M 1953 01:39:53 942
54 Eamon Staunton WIM M 1956 01:39:59 941
55 Matt Deakin BAOC M 01:42:57
56 Brian Hodge WIM M 1961 01:43:31 921
57 Paul Taunton NGOC M 1950 01:45:47 909
58 Ian Hylton BKO M 1969 01:45:53 908
59 Laura Wilcox WSX F 1963 01:46:01 907
60 Nicola Brooke WSX F 1966 01:46:45 904
61 DAVID FAULKNER BOK M 1962 01:46:50 903
62 Alison Smith TVOC F 1964 01:46:59 902
63 Terence Hosking BKO M 1965 01:53:38 866
64 Philip Evason WIM M 1956 02:00:01 830
65 Victoria Harvey NGOC F 1966 02:04:10 808
66 Matthew Knipe QO M 1963 02:23:47 700
67 Nigel Britton JOK M 1949 02:26:55 683
68 Richard Rossington BOK M 1961 02:29:19 670
- Tim Hughes TVOC M 1952 01:12:07
- David Saunders HH M 1959 01:22:36
- Axel Blomquist BAOC M 1952 01:03:23
- Jane Stagg BOK F 1971 01:04:24
- Karen Crawford BOK F 1969 01:05:38
- Martin Wilson BKO M 1947 01:10:10
- Brian Hughes HOC M 1947 01:17:11
- Mike Gibson SARUM M 1961 01:26:30
- Adele Newall KERNO F 1961 01:29:23
- Samuel Taunton NGOC M 1986 01:42:35
Showing results 1 - 78 of 78