Results

Achievements at
orienteering events

EBOR Regional Event, 19/02/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at eborienteer.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.5km, 17 controls)
Point calculations
994.13 + (124.07 x (3,131.11 - T)) / 618.42
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tom Edwards SPOOK M 1996 00:30:08
2 Kieran Marsh SO M 1997 00:37:02 1177
3 Chris Penny AIRE M 1962 00:40:07 1139
4 John Birtwistle CLARO M 1956 00:41:06 1128
5 Katie Wright LOC F 1996 00:41:22 1124
6 Rod Williams HALO M 1947 00:42:23 1112
7 Paul Wood AIRE M 1962 00:42:43 1108
8 Peter Jones AIRE M 1956 00:42:56 1105
9 Roy Lindsell EPOC M 1944 00:43:28 1099
10 Laura Harrison EPOC F 2001 00:44:29 1087
11 Megan Harrison EPOC F 1999 00:44:33 1086
12 Eleanor Maume LUUOC W 1996 00:45:21
13 Peter Avis AIRE M 1963 00:45:25 1076
14 Barrie Speake EBOR M 1941 00:46:14 1066
15 Mark McLean EBOR M 1971 00:46:43 1060
16 Simon Brook EBOR M 1956 00:46:59 1057
17 David Lloyd EBOR M 1951 00:47:46 1047
18 Ken Patterson AIRE M 1950 00:48:25 1039
19 Ian Cooper SYO M 1947 00:48:50 1034
20 Jill Smith EBOR F 1954 00:49:22 1028
21 Judy Johnson SYO F 1951 00:49:29 1027
22 Roy Bradley CLOK M 1947 00:49:39 1025
23 Helen Gardner EBOR F 1950 00:50:03 1020
24 Peter Ross MDOC M 1947 00:50:20 1016
25 Marcia Bradbury SYO F 1957 00:50:29 1015
26 Jill Libby CLOK F 1957 00:50:38 1013
27 David Harrison EPOC M 1971 00:50:55 1009
28 Trevor Roberts MDOC M 1947 00:51:31 1002
29 Brian Tucker EBOR M 1946 00:51:38 1001
30 Ray Waight SYO M 1955 00:51:56 997
31 Jack Tiffin LEI M 1990 00:52:08 995
32 Edward Nicholson NOC M 1957 00:52:12 994
33 Allen Barnes CLARO M 1942 00:52:16 993
34 Wendy Carlyle AIRE F 1956 00:52:32 990
35 Graham Todd EBOR M 1950 00:52:56 985
36 Mike Ridealgh EBOR M 1949 00:53:18 981
37 Amanda Cooper EBOR F 1966 00:53:52 974
38 Stephen Round SELOC M 1951 00:54:20 968
39 Mike Cope CLARO M 1947 00:54:39 964
40 Michael Smith HALO M 1944 00:55:14 957
41 Angie Hulley AIRE F 1962 00:55:43 952
42 Clare Lines SO F 1965 00:55:59 948
43 Janet Knight IND W 1967 00:57:43
44 Rod Shaw EPOC M 1938 00:58:32 918
45 Ian Hill AIRE M 1946 00:58:44 915
46 Helen Chan HALO F 1975 00:58:50 914
47 Helen Martland EPOC F 1968 00:58:53 913
48 John Smales EBOR M 1954 01:00:45 891
49 Martin Adamson CLOK M 1942 01:02:35 869
50 Christine Roberts EBOR F 1949 01:05:05 839
51 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 01:09:28 786
52 Barry Harrison CLOK M 1939 01:13:47 734
53 David Walker MDOC M 1941 01:20:31 653
54 Anne Ellmore W 1967 01:25:25
55 Peter Williams LUUOC M 1996 01:25:54
56 Sue Beech AIRE F 1961 01:37:24 450
Showing results 1 - 56 of 56