Results

Achievements at
orienteering events

SYO Regional Event - Ecclesall Woods, 26/11/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/673-regional-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.4km, climb: 170m, 26 controls)
Point calculations
1,133.55 + (72.72 x (4,514.52 - T)) / 799.37
Other courses: White | Yellow | Orange | Long Orange | Light Green | Very Short Green | Short Green | Green | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Oliver Williams DEE M 1995 00:47:38 1284
2 Andy Douglas VV 00:53:38
3 Heather Roome SROC F 1983 00:54:12 1248
4 Laura Goy SYO F 1983 00:56:19 1237
5 Phil Murray BOK M 1964 00:56:51 1234
6 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:57:25 1231
7 Emma Harrison EPOC F 1972 00:58:40 1224
8 Paul Eaton WCOC M 1997 00:59:21 1220
9 Jake Field HALO M 1996 00:59:46 1218
10 James McCann MDOC M 2000 00:59:50 1218
11 Colin Lynch SYO M 1968 01:01:00 1211
12 Tony Thornley AIRE M 1948 01:01:54 1206
13 Jaimie Buckley SYO F 1978 01:02:01 1206
14 Karl Marshall SYO M 1967 01:04:28 1192
15 William Barraclough EPOC M 1976 01:05:05 1189
16 David McCann MDOC M 1963 01:06:35 1181
17 Paul Bradbury SYO M 1957 01:07:03 1178
18 Imogen Wilson LEI F 2000 01:10:33 1159
19 Christopher Calow DEE M 1952 01:10:41 1158
20 John Britton MDOC M 1951 01:10:54 1157
21 Peter Harris HALO M 1958 01:11:00 1157
22 Judith Havenhand SYO F 1973 01:11:26 1154
23 Paul Hudson NOC M 1962 01:11:29 1154
24 Simon Hodgson SYO M 1974 01:12:05 1151
25 Jenny Peel SYO F 1968 01:12:21 1149
26 Heather Fellbaum MDOC F 1963 01:12:34 1148
27 David Wathey MDOC M 1965 01:13:04 1145
28 Tanya Taylor LOG F 1970 01:13:29 1143
29 Ian Wilson LEI M 1966 01:13:55 1141
30 Peter Gorvett SYO M 1947 01:14:21 1138
31 Neil Harvatt HALO M 1956 01:14:28 1138
32 Kristian Groom SYO M 1977 01:15:26 1133
33 Richard Snowden TOTLEY 01:15:46
34 Dean Field HALO M 1963 01:15:50 1130
35 Michael Hood SELOC M 1959 01:18:15 1117
36 Martyn Broadest AIRE M 1970 01:19:10 1112
37 Joe Field HALO M 2001 01:19:30 1110
38 Mark Dakin SYO M 1960 01:20:25 1105
39 Anne Maguire AIRE F 1980 01:20:45 1103
40 Judith Wood PFO F 1962 01:21:47 1098
41 Jane McCann MDOC F 1966 01:22:25 1094
42 Shona Simmons BOK F 1994 01:23:12 1090
43 Daniel Figg EBOR M 1998 01:24:27 1083
44 Alastair Paterson LEI M 1967 01:24:34 1083
45 Luke Piper DUOC M 1997 01:24:45 1082
46 Rob Bailey CLOK M 1959 01:25:03 1080
47 Ian Couch EPOC M 1947 01:26:06 1074
48 Tony Carlyle AIRE M 1951 01:26:09 1074
49 Chris Bosley LEI M 1947 01:30:09 1052
50 Andrew Farnworth EBOR M 1965 01:31:05 1047
51 Alasdair Hutt SYO M 1994 01:34:13 1030
52 Andy Ellis PFO M 1960 01:37:18 1013
53 Ben Mather LOG M 2003 01:37:44
54 Ken Patterson AIRE M 1950 01:39:17 1002
55 Daniel Murphy DUOC M 1997 01:41:48 989
56 David Sissons NOC M 1973 01:42:41 984
57 Alison Hardy LEI F 1966 01:43:27 980
58 Nick Baynes 01:46:56
59 John Marriott LEI M 1948 01:48:16 953
- Peter Harris HALO M 1958 01:21:20
- Rob Last SYO M 1961 01:11:13
- Keith MacDermott EBOR M 1949 01:23:33
- Jason Klebes DUOC M 1993 02:38:57
Showing results 1 - 63 of 63