Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Regional Event & SCOL7, 26/02/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at tvoc.org.uk/application/documents/events/2017%20events/Nettlebed/event_page.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 10.5km, climb: 175m, 25 controls)
Point calculations
1,177.45 + (82.74 x (4,835.29 - T)) / 688.62
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jegor Kostylev FVO M 1982 00:57:30 1344
2 Paul Couldridge SLOW M 1974 00:59:34 1329
3 Laurence Townley SN M 1971 01:03:45 1299
4 Anastasia Trubkina FVO F 1990 01:05:52 1284
5 Tim Beale SN M 1984 01:06:16 1281
6 Daniel Gardner TVOC M 1993 01:06:30 1279
7 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:08:32 1264
8 Keith Masson MV M 1960 01:09:05 1260
9 Jan Travnicek TVOC M 1975 01:10:40 1249
10 Christopher Rhodes BADO M 1980 01:11:03 1246
11 Duncan Grassie SLOW M 1983 01:11:55 1240
12 Gary Walford TVOC M 1965 01:12:48 1234
13 Tim Must TVOC M 1968 01:13:11 1231
14 Mark Saunders TVOC M 1978 01:13:42 1227
15 Dave Ryder SN M 1961 01:16:28 1207
16 Chris Gilligan TVOC M 1978 01:16:39 1206
17 Nat Skidmore TVOC M 1984 01:17:34 1199
18 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 01:18:32 1192
19 Steve Bailey SN M 1959 01:18:39 1191
20 Jack Smith DEE M 1997 01:18:44 1191
21 Paul Fox SN M 1962 01:18:46 1191
22 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 01:19:05 1188
23 Tom McComiskie LVO M 1977 01:19:23 1186
24 Mike Frizzell BADO M 1958 01:19:42 1184
25 Rachel Sullivan RAFO F 1978 01:20:16 1180
26 John Methven BKO M 1970 01:20:42 1177
27 Charles Gook BADO M 1967 01:22:08 1166
28 Rob Woods RAFO M 1969 01:23:36 1156
29 Sue Carter SLOW F 1967 01:24:19 1151
30 Neil Albert NGOC M 1971 01:24:44 1148
31 James Wilkinson BKO M 1991 01:25:01 1146
32 Karl Kingsman HOC M 1964 01:25:46 1140
33 Mike Bennett HH M 1953 01:28:12 1123
34 Steve Collins RAFO M 1967 01:29:23 1114
35 DAVID FAULKNER BOK M 1962 01:30:35 1105
36 Dave Marr OD M 1951 01:30:38 1105
37 Andy Marr IND M 01:31:36
38 Edward Willcox BADO M 1980 01:31:39 1098
39 Simon Moss SLOW M 1965 01:33:44 1083
40 Ian Hall RAFO M 1972 01:36:54 1060
41 Neville Baker TVOC M 1953 01:37:08 1058
42 Thomas Venn TVOC M 1982 01:40:08 1037
43 Rob Hick WSX M 1960 01:40:23 1035
44 Richard Golding BKO M 1968 01:42:16 1021
45 Nigel Heppenstall BAOC M 1967 01:48:55 973
46 Robert Kenny IND M 02:19:46
Showing results 1 - 46 of 46