Results

Achievements at
orienteering events

Welsh League Event 2017, 20/05/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.baoc.info

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 7.8km, climb: 285m, 20 controls)
Point calculations
1,211.46 + (93.74 x (4,442.19 - T)) / 883.48
Other courses: Blue | Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ben Mitchell SBOC M 00:44:57 1397
2 Peter Bray SN M 1993 00:51:24 1356
3 Marcus Pinker FVO M 1974 00:51:40 1354
4 Tom Dobra UBOC M 00:57:42 1315
5 Christian Grierson DEVON M 1995 00:57:49 1315
6 Edward Dickins BAOC M 1986 00:57:51 1315
7 Rhys Manning SWOC M 1982 00:59:02 1307
8 Romualdas Stupelis HOC M 1986 01:00:41 1296
9 Megan Carter-Davies MWOC F 1996 01:01:28 1291
10 Richard Purkis ESOC M 1993 01:02:02 1288
11 Alistair Powell OD M 1978 01:02:47 1283
12 Clare Dallimore SWOC F 1988 01:05:52 1263
13 Mark Burley MDOC M 1987 01:06:55 1257
14 Ian Ditchfield MV M 1956 01:08:14 1248
15 Kitty Bray SN F 1989 01:08:49 1245
16 Mike Brett BAOC M 1964 01:09:02 1243
17 Colin Smith SYO M 1965 01:10:45 1232
18 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:11:30 1228
19 Paul Gebbett BOK M 1969 01:11:42 1226
20 Richard Cronin NGOC M 1989 01:12:01 1224
21 Matthew Pickering UBOC M 1994 01:12:57 1218
22 John Embrey DEE M 1958 01:13:58 1212
23 Kevin Swinbourne LOG M 1971 01:14:06 1211
24 Christopher Kelsey BOK M 1957 01:14:06 1211
25 Brendan Healy SBOC M 1972 01:14:57 1206
26 Dan Cox BAOC M 01:16:52
27 Brendan McNulty 4 SCOT M 01:17:52
28 David McCann MDOC M 1963 01:18:25 1184
29 Ledua Cakaunivere 4 SCOT M 01:20:02
30 Scott Bailey BOK M 1972 01:20:07 1173
31 Tom McComiskie LVO M 1977 01:21:14 1166
32 Scott Parnell BAOC M 01:24:52
33 Tom Habgood SBOC M 1970 01:26:00 1135
34 Stephen Eastley BL M 1954 01:27:17 1127
35 Simon Farrington BAOC M 01:28:09 1122
36 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:31:17 1102
37 Christopher Mears 4 SCOT M 01:32:21
38 Neville Baker TVOC M 1953 01:36:10 1071
39 Alistair Doig 4 SCOT M 01:36:35
40 Alan Hoff BAOC M 1966 01:40:14 1045
41 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 01:40:19 1044
42 Sasha Habgood SBOC F 1972 01:41:12 1039
43 Mark Wardle STAG M 1966 01:41:46 1035
44 Robert Hick WSX M 1960 01:42:11 1032
45 Kevin Rice LOG M 1959 01:43:05 1027
46 Craig Alexander LOG M 1974 01:47:33 998
47 Cameron Ballard 4 SCOT M 01:53:15
48 Palijar Tamang BAOC M 1967 01:54:33 954
49 Laurence Snowden SWOC M 1964 01:58:05 931
50 Liam Graney 4 SCOT M 01:58:47
51 Darren Davis 4 SCOT M 02:06:56
52 Basiru Secka 4 SCOT M 02:38:27
53 Joseph Jaata 4 SCOT M 02:50:20
Showing results 1 - 53 of 53