Results

Achievements at
orienteering events

Cumbrian Galoppen - Eskdale Classic, 14/05/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.04km, climb: 170m, 14 controls)
Point calculations
988.46 + (79.48 x (4,082.65 - T)) / 739.41
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Joe Hudd WCOC M 2003 00:36:33
2 Euan Tryner SYO M 2004 00:41:16
3 Rosie Spencer WCOC F 2002 00:46:19
4 Julian Lailey SROC M 1946 00:47:18 1122
5 Lily Regan WCOC F 2002 00:48:27
6 Roger Thomas WCOC M 1960 00:49:34 1108
7 Anna Harris DEE F 2003 00:49:46
8 Ellie Simmonds LOC F 2003 00:50:05
9 Tony Davies BOF M 1948 00:50:46 1100
10 Merryn Stangroom LOC F 2003 00:51:08
11 Julia Laverack WAROC F 1962 00:51:34 1095
12 Louise Dunn LOC F 1960 00:51:59 1092
13 Pauline Tryner SYO W 1972 00:53:38
14 Matthew Horne LOC M 2002 00:54:20
15 Jessica Breeze WCOC F 2002 00:55:30
16 Jane Ligema LOC F 1965 00:56:12 1065
17 Roger Jackson WCOC M 1947 00:56:38 1062
18 Richard Cummings WCOC M 1959 00:56:48 1061
19 Carys Thomas WCOC F 2003 00:56:51
20 Anne Murgatroyd AIRE F 1980 00:57:36 1056
21 Liz Potterton CLARO F 1956 00:57:44 1055
22 Susan Harding SROC F 1962 00:57:45 1055
23 Daniel Roth OD M 1971 00:58:23 1051
24 Alison Fryer MDOC F 1991 00:58:43 1049
25 Ruth Harris DEE F 1969 00:58:55 1047
26 Tom Barkas LOC M 1948 00:59:00 1047
27 Debbie Watson WCOC F 1958 00:59:51 1041
28 Janet Nash LOC F 1951 01:00:23 1038
29 John Nuttall SELOC M 1945 01:01:00 1034
30 Jane Archer SN F 1954 01:01:33 1030
31 Louise Hagan WCOC F 1991 01:02:14 1026
32 Carol Dredge WCH F 1956 01:02:38 1023
33 Edwin Paul Van Calster M 1962 01:03:08
34 John Pullin LOC M 1949 01:03:24 1018
35 Ian Lowles WCOC M 1965 01:04:28 1012
36 Vanessa Brierley WCOC F 1968 01:04:35 1011
37 Dave Fenwick WCOC M 1944 01:05:16 1006
38 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 01:06:09 1001
39 Judith Filmore LOC F 1958 01:08:14 987
40 Miriam Rosen SROC F 1949 01:08:14 987
41 Jenny Wren BL F 1950 01:09:02 982
42 Anne Wilson LOC F 1952 01:09:15 981
43 Gill Browne LOC F 1955 01:09:55 976
44 Dave Walton LOC M 1951 01:09:57 976
45 Robin Rogers BOK M 1948 01:11:53 964
46 Duncan Conway LOC M 1967 01:12:15 961
47 Malcolm Ruckledge WCOC M 1943 01:12:28 960
48 Ged Hagan WCOC M 1959 01:12:35 959
49 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:13:32 953
50 Petr Hrobar M 1967 01:15:02
51 David Rosen SROC M 1953 01:17:17 929
52 Norman French LOC M 1947 01:18:03 924
53 Philip Nichols BL M 1957 01:18:45 919
54 Stephen Round SELOC M 1951 01:19:23 915
55 Kate Bryant MDOC F 1953 01:19:39 914
56 Tony Wagg MDOC M 1945 01:20:41 907
57 Helen Neild LOC F 1947 01:22:20 896
58 Juliet Bentley SROC F 1967 01:24:02 885
59 Jonathan Eaton WCOC M 1958 01:26:37 869
60 Gill Sharp SN F 1958 01:27:31 863
61 Diana McClure SBOC F 1950 01:27:40 862
62 evelyn morgan LOC F 1949 01:32:57 828
63 Ann Smith LOC F 1948 01:33:48 822
64 Dick Whitworth BL M 1939 01:39:32 785
65 Karen Blackburn BL F 1946 01:43:19 761
- Gerry Garvey BL M 1966 01:09:50
Showing results 1 - 66 of 66