Results

Achievements at
orienteering events

CHIG Mitre SE League Event, 09/12/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at chig.org.uk/2018/12/09/michael-brandon-mitre-2018-epping-forest-north-west-results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (20 controls)
Point calculations
1,129.88 + (84.34 x (3,847.03 - T)) / 742.15
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Stanley Heap SO M 2001 00:40:54 1288
2 Kevin Fielding HH M 1968 00:48:00 1240
3 Adam Conway GO M 2003 00:49:08
4 Guy Lidbury HAVOC M 1969 00:49:41 1228
5 Ian Jones NGOC M 1966 00:51:22 1217
6 Ian Hargreaves SOS M 1976 00:51:37 1215
7 Brendon Howe SAX M 1969 00:52:12 1211
8 David Dixon HH M 1972 00:52:33 1209
9 Becky Raftery HH F 1984 00:53:29 1202
10 Remo Madella REM MAPS 00:54:04
11 Jon Chandler LOK M 1967 00:55:27 1189
12 Robin Bishop TVOC M 1967 00:55:54 1186
13 Zlatko Peev SLOW M 1970 00:57:02 1178
14 Jason Haigh CHIG M 1970 00:57:10 1177
15 Josh M'Caw HH M 2001 00:57:10 1177
16 Alan Hickling SAX M 1964 00:58:23 1169
17 Edward Lines SO M 1998 01:00:06 1157
18 Paul Beckett HAVOC M 1961 01:01:59 1144
19 Simon Moss SLOW M 1965 01:02:14 1143
20 Robert Lines SO M 1965 01:02:20 1142
21 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 01:02:49 1139
22 Jonathan Gilbert NOR M 1959 01:03:23 1135
23 Fiona Llewellyn-Beard WAOC F 1991 01:04:22 1128
24 David Hodson HH M 1964 01:05:16 1122
25 Daniel Hodson HH M 1994 01:06:42 1112
26 Natalie Holroyd DRONGO F 1993 01:07:28 1107
27 Rob Woods RAFO M 1969 01:08:30 1100
28 Andrew Henderson WAOC M 1964 01:08:40 1099
29 Stefan Stasiuk BKO M 1951 01:09:57 1090
30 Kevin Parkes HH M 1958 01:12:53 1070
31 Mike Bennett HH M 1953 01:13:07 1069
32 Sascha Noar HH M 1970 01:13:12 1068
33 Chris Poole TVOC M 1961 01:14:05 1062
34 Paul Hearn HH M 1964 01:14:15 1061
35 Sebastien Flesch IND 01:20:41
36 Ian Hylton BKO M 1969 01:20:57 1015
37 Makoto Ueki IND 01:26:32
38 Tony Harden HH M 1963 01:27:51 968
39 Adriana Stankova SLOW F 1984 01:31:50 941
40 Ian Catchpole DFOK M 1979 01:37:31 902
41 Yonadab Diez-Urkidi BKO M 1968 01:43:34 861
42 Vinh-Phuong Hoang SLOW F 1991 01:44:35 854
Showing results 1 - 42 of 42