Results

Achievements at
orienteering events

British Sprint Championships - Prologue, 11/06/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.cix.co.uk/~neper/bsdc16h

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course H61 (length: 2.4km, climb: 15m, 16 controls)
Other courses: Course H11 | Course H12 | Course H13 | Course H21 | Course H22 | Course H23 | Course H31 | Course H32 | Course H33 | Course H41 | Course H42 | Course H43 | Course H51 | Course H52 | Course H53 | Course H62 | Course H63 | Course H72 | Course H71 | Course H81

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Rachel Duckworth DVO F 2003 00:12:37
2 Alice Bedwell BOK F 1960 00:12:38 1141
3 Phil Smithard KFO M 1947 00:12:50 1130
4 Alice Wilson CLYDE F 2002 00:12:52
5 John Simmons BOK M 1951 00:12:55 1127
6 Michael Bickle WAOC M 1948 00:13:18 1110
7 Jane Morgan SOC F 1960 00:13:37 1095
8 Benjamin Squire NOC M 2004 00:13:38
9 Henry Taylor SAX M 2004 00:13:45
10 Robin Strain ELO M 1950 00:13:46 1089
11 Aimee Darley GO F 2003 00:13:53
12 Stefan Stasiuk BKO M 1951 00:14:13 1068
13 Carol Edwards BL F 1957 00:14:14 1067
14 Ian Cooper BKO M 1943 00:14:16 1066
15 Ian Pyrah ESOC M 1944 00:14:29 1057
16 Keith MacDermott EBOR M 1949 00:14:30 1056
17 Helen Errington HH F 1961 00:14:38 1051
18 John Pullin LOC M 1949 00:14:40 1049
19 Ben Hardy LEI M 2004 00:14:43
20 Mike Hampton OD M 1946 00:14:48 1043
21 Jo Foster BOK F 1957 00:14:50 1041
22 Mick Liston NOR M 1949 00:14:51 1040
23 Robert Philp KFO M 1945 00:15:10 1026
24 Jeffrey Baker LOG M 1951 00:15:12 1025
25 Ben Gostick HH M 2005 00:15:17
26 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:15:20
27 Peter Guillaume SYO M 1949 00:15:21 1018
28 Val Johnson DVO F 1959 00:15:35 1009
29 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:15:44 1002
30 Leslie Dalgleish ESOC M 1950 00:15:45 1002
31 Francesca Bayne HH F 2003 00:16:09
32 Benedict Davidson SLOW M 2004 00:16:22
33 James Parker SO M 1945 00:16:42 960
34 Annie Brown AIRE F 2002 00:16:46
35 Marcia Bradbury SYO F 1957 00:16:54 951
36 Thomas Martin SOS M 2005 00:16:54
37 Chris Rostron MDOC M 1947 00:17:00 947
38 Jane Burgess DVO F 1957 00:17:15 936
39 Adrian Barnes NATO M 1951 00:17:20 932
40 Jacky Dakin SYO F 1961 00:17:28 926
41 Kate Frampton HH F 2003 00:17:43
42 Lucy Warland SOS F 2003 00:18:22
43 Doug Dickinson DVO M 1945 00:18:26 885
44 Stephen Beresford MDOC M 1948 00:18:38 875
45 Trudy Crosby LOG F 1959 00:18:44 871
46 Helen Nisbet SMOC F 1961 00:18:51 866
47 Alain Wilkes BKO M 1948 00:19:02 858
48 George Engelhardt MV M 1951 00:19:22 842
49 Joel Taylor TVOC M 2005 00:19:23
50 John Palmer NOC M 1946 00:19:24 841
51 Mike Solomon SAX M 1944 00:20:17 803
52 Julie Collins DFOK F 1960 00:21:53 734
53 John Cooke DVO M 1946 00:22:07 723
54 Finley Flippance OD M 2005 00:22:07
55 Jack Dunning WAOC M 2005 00:22:09
56 Douglas Edwards MDOC M 1947 00:23:24 666
57 Heather Andrews CHIG F 1957 00:24:52 601
58 David Morgan EPOC M 1946 00:25:42 564
59 Richard Thornton SARUM M 1943 00:26:05 547
60 Sofie Davidson SLOW F 2002 00:28:43
- Susan Birtwistle CLARO F 1957 00:15:12
Showing results 1 - 61 of 61