Results

Achievements at
orienteering events

British Sprint Championships - Prologue, 11/06/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.cix.co.uk/~neper/bsdc16h

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course H31 (length: 3.2km, climb: 30m, 19 controls)
Other courses: Course H11 | Course H12 | Course H13 | Course H21 | Course H22 | Course H23 | Course H32 | Course H33 | Course H41 | Course H42 | Course H43 | Course H51 | Course H52 | Course H53 | Course H61 | Course H62 | Course H63 | Course H72 | Course H71 | Course H81

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Charlotte Ward HALO F 1992 00:14:08 1270
2 Nigel Bunn TVOC M 1964 00:14:24 1261
3 Simon Martland EPOC M 1965 00:14:27 1260
4 Kim Baxter SYO F 1976 00:14:53 1246
5 Lucy Butt SARUM F 1994 00:15:13 1234
6 Rona Lindsay ESOC F 1994 00:15:39 1215
7 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:16:03 1202
8 Lucy Haines AIRE F 1999 00:16:09 1199
9 Steve Webb AIRE M 1962 00:16:10 1198
10 Martin Skinner WCOC M 1964 00:16:20 1193
11 Rose Schorah NOC F 1987 00:16:24 1191
12 Clare Howes BOK F 1990 00:16:27 1189
13 Terry Johnstone ESOC M 1966 00:16:32 1186
14 Fay Walsh EUOC F 1997 00:16:33 1186
15 Pippa Dakin SYO F 1998 00:16:38 1183
16 Alan Hickling SAX M 1964 00:16:42 1181
17 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:16:42 1181
18 Helen Gardner TVOC F 1986 00:16:59 1171
19 Steve Dempsey SYO M 1963 00:17:09 1166
20 Graeme Ackland INT M 1962 00:17:09 1166
21 Paul Chavasse DEE M 1964 00:17:24 1157
22 Iain Stemp WAOC M 1965 00:18:00 1135
23 Emily Brown BL F 1999 00:18:02 1134
24 Helen Miller EBOR F 1990 00:18:12 1128
25 Louise Adams SYO F 1998 00:18:20 1124
26 Nicola Elder TVOC F 1984 00:19:02 1100
27 Aoife McCavana GEN F 1996 00:19:03
28 Nick Green GO M 1962 00:19:25 1085
29 Robin Bourne WAOC M 1962 00:19:35 1080
30 Graeme Francis LVO M 1965 00:19:41 1076
31 Neil Gostick HH M 1962 00:19:43 1075
32 Ruth Vingerhagen WAOC F 1985 00:20:02 1064
33 Fiona Petersen DRONGO F 1994 00:20:21 1054
34 Helen Bickle WAOC F 1982 00:20:26 1051
35 Mariama Dryak DUOC F 1995 00:20:37 1045
36 Rod Harrington DFOK M 1966 00:20:51 1035
37 Megan Harrison EPOC F 1999 00:21:18 1021
38 Jon Darley GO M 1966 00:22:32 979
39 Debbie Lamb SWOC F 1992 00:23:07 959
40 Mike Vokes DEE M 1963 00:23:51 934
41 Mark Foxwell BKO M 1964 00:24:25 914
42 Siobhan Henn SLOW F 1983 00:24:56 897
43 Rory O'Callaghan AJAX M 1963 00:26:55
44 Claire Hodge WIM F 1993 00:27:56 793
45 Emma Duckworth BOF F 1994 00:33:05 617
- Phil Murray BOK M 1964 00:14:29
- Jeff Butt SARUM M 1963 00:18:39
- Andrew Ridgway NOC M 1962 00:18:40
- Nikolay Kolev TVOC M 1965 00:22:04
- Howard Waller TVOC M 1964 00:15:08
- Carolyn Hindle FVO F 1996 00:17:56
- Simon Moss SLOW M 1965 00:25:59
Showing results 1 - 52 of 52