Results

Achievements at
orienteering events

London City weekend Race 1 Park Race DFOK , 09/09/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dfok.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=569

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

3 Men Vets (M40+) (length: 3.6km, climb: 75m, 20 controls)
Other courses: 1 Men Open | 2 Women Open | 4 Junior (M/W18+) | 5 Women Vets (W40+) | 6 Men Senior Vets (M60+) | 7 Women Senior Vets (W60+) | 8 Youth (M/W16-) | 9 Children (M/W12-)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tommy Skarbo Raumar M 1976 00:24:54
2 John Owens BAOC M 1969 00:25:11 1222
3 Martin Ward SYO M 1967 00:25:18 1220
4 Olivier Guignard AMSO34 M 1976 00:25:21
5 Brian Johnston LVO M 1972 00:25:56 1208
6 David Jolly RAFO M 1974 00:26:58 1191
7 Angus Lund SLOW M 1972 00:27:07 1188
8 Marc Ebanks SN M 1970 00:27:17 1186
9 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 00:27:29 1182
10 Adrian Pickles WRE M 1957 00:27:38 1180
11 Jevgenijs Petrovs SLOW M 1974 00:27:46 1178
12 Laurence Townley SN M 1971 00:28:07 1172
13 David Taylor BAOC M 1971 00:28:16
14 Keith Tonkin BL M 1958 00:28:17 1169
15 Petter Andreas Bergh Malvik Orientering M 1976 00:28:51
16 David Rozek CZ-RIC M 1976 00:28:54
17 Jon Cross FVO M 1967 00:29:25 1151
18 Espen Fyhn Nilsen Stavanger OK M 1971 00:29:41
19 Daniel Eberli OLC Winterthur M 1971 00:29:42
20 Ian Howells RAFO M 1963 00:29:50 1144
21 Colin Lynch SYO M 1968 00:29:59 1141
22 Peter Suba WSX M 1974 00:30:22 1134
23 Tony Udris SYO M 1969 00:30:40 1128
24 Steve Blount SO M 1960 00:31:17 1118
25 Andreas Grote OLC SKOG Fribourg M 1966 00:31:25
26 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:31:38 1111
27 Alan Hickling SAX M 1964 00:31:47 1109
28 Bruce Bryant OD M 1957 00:31:50 1108
29 Stu Levene HH M 1969 00:32:10 1102
30 Rob Woods RAFO M 1969 00:32:26 1098
31 Alex Owen LOK M 1975 00:32:42 1094
32 Nicolas Gonzalez Alonso AsturExtrem M 1976 00:32:49
33 Peter Huzan SLOW M 1964 00:32:59 1089
34 Andrea Rebora SLOW M 1969 00:33:25 1081
35 Rolf Hediger OLC SKOG Fribourg M 1961 00:33:53
36 Are Njaastein IL Tyrving M 1966 00:34:04
37 Krzysztof Wojarski Bielsko-Biala O-Team M 1961 00:34:21
38 Stephen Kimberley DVO M 1958 00:34:40 1059
39 Graham Nilsen DEE M 1958 00:34:42 1059
40 Nick Campbell DEE M 1957 00:34:58 1054
41 Scott Vardy SN M 1972 00:35:08 1051
42 Atle Wollo Kongsberg OL M 1971 00:36:44
43 Stephen Borrill WAOC M 1971 00:37:08 1017
44 Stephen Gilmore LVO M 1961 00:37:20 1014
45 Nils Inge Brurberg IF Sturla M 1966 00:37:57
46 Nikolay Kolev TVOC M 1965 00:38:06 1002
47 Matthew Peters Uringa Orienteers M 1961 00:38:08
48 Marcus Bateman SN M 1965 00:38:12 1000
49 Sindre Valsgaard SLOW M 1976 00:39:47
50 Peteris Zarins Mona M 1961 00:40:15
51 Terence Hosking BKO M 1965 00:40:29 962
52 Alan Brett CHIG M 1974 00:40:36 960
53 John Brewer SROC M 1964 00:41:10 950
54 Olivier Baechler OLC SKOG Fribourg M 1961 00:42:30
55 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 00:44:21 897
56 Kim Nyhjem Ballerup OK M 1966 00:45:55
57 Paul Channing SOC M 1957 00:46:50 855
58 Jose Madoz Fundi-o M 1966 00:49:25
59 David LeFevre DFOK M 1957 00:57:27 677
60 Endre Czirbesz SMOC M 1974 01:00:53 617
- Jon Bjoergum KRISTIANSAND OK M 1961 00:26:58
- Christopher Kelsey BOK M 1957 00:30:18
- Keith Roberts NOC M 1960 00:42:11
- Phil Headford BOF M 1959 00:48:36
- Steph Cutty IND M 1971 00:50:02
Showing results 1 - 65 of 65