Results

Achievements at
orienteering events

Welsh League Newborough Forest, 22/10/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at deeside-orienteering-club.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.4km, climb: 195m, 11 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Williams HOC M 1962 01:00:28 1273
2 David Weir MOR M 1960 01:03:58 1250
3 Robert Daly GRAMP M 1957 01:09:27 1212
4 Tom Wood ERYRI M 2000 01:10:47 1204
5 James Clemence SWOC M 1960 01:12:36 1192
6 Stephen Keyes SN M 1961 01:12:51 1190
7 Mike Smithard DEE M 1949 01:14:03 1182
8 Matthew Gardner HH M 2001 01:14:06
9 Adrian Moir SWOC M 1961 01:16:15 1168
10 Bruce Bryant OD M 1957 01:17:41 1159
11 David Harper DEVON M 1954 01:17:42 1158
12 Mark Adams HH M 1963 01:18:16 1155
13 John Simmons BOK M 1951 01:18:38 1152
14 David Wathey MDOC M 1965 01:18:51 1151
15 Alison Simmons BOK F 1955 01:19:29 1147
16 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:20:33 1140
17 Steve Dempsey SYO M 1963 01:21:44 1132
18 Anne Straube OD F 1975 01:22:49 1125
19 Allan Williams WCH M 1969 01:23:06 1123
20 Daniel Roth OD M 1971 01:23:59 1117
21 Graham Lloyd EPOC M 1962 01:24:03 1117
22 Malcolm Irvine DEE M 1955 01:24:15 1116
23 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:24:40 1113
24 Jackie Hallett BOK F 1957 01:24:55 1111
25 Niall Reynolds SBOC M 1961 01:25:16 1109
26 Liz Campbell MA F 1954 01:25:24 1108
27 Roger Stein SBOC M 1953 01:26:13 1103
28 Imogen Wilson LEI F 2000 01:27:40 1093
29 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:27:56 1091
30 Liz Phillips OD F 1964 01:28:22 1089
31 Jenny Heming ERYRI F 1971 01:28:31 1088
32 Phil Conway GO M 1963 01:29:10 1083
33 Graham Nilsen DEE M 1958 01:29:25 1081
34 Steve Jones SBOC M 1958 01:29:43 1079
35 Margaret Reynolds SBOC F 1961 01:30:32 1073
36 Simon Filmore LOC M 1956 01:30:39 1073
37 Adam Conway GO M 2003 01:30:46
38 Richard Wilson LOC M 1953 01:31:14 1069
39 John Brammer DEE M 1959 01:31:39 1066
40 Nick Campbell DEE M 1957 01:31:57 1064
41 Hannah Hateley DEE F 2000 01:32:24 1061
42 Alice Bedwell BOK F 1960 01:33:42 1053
43 Peter Foster BOK M 1957 01:33:54 1051
44 David Mitchell SBOC M 1958 01:36:44 1032
45 Pete Owens DEE M 1960 01:37:34 1026
46 Jo Foster BOK F 1957 01:37:44 1025
47 John McCullough 3ROC M 1956 01:37:59
48 Stephen Fellbaum MDOC M 1960 01:40:10 1009
49 Ian Wilson LEI M 1966 01:42:46 992
50 David Dann MDOC M 1956 01:45:19 976
51 Gillian Hanson SMOC F 1967 01:45:46 973
52 Maggie Hateley DEE F 1963 01:50:14 943
53 David Hanstock BOK M 1956 01:52:10 930
54 Sam Healy SBOC F 1973 01:52:40 926
55 David Dixon HH M 1972 01:53:05 924
56 Ronan Cleary LOK M 1960 01:53:26 921
57 Fiona Sellar DVO F 1957 01:53:51 919
58 Mike Kay MWOC M 1953 01:53:54 918
59 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:55:44 906
60 Dawn Figg HH F 1969 01:58:06 891
61 David Pal WRE M 1966 01:58:09 891
62 Mykyta Chubynsky OOC M 1976 02:06:51
63 Bernie O' Boyle CNOC W 1961 02:08:26
64 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 02:13:07 792
65 Richard Evans BL M 1953 02:19:33 748
66 Robert Griffiths MWOC M 1946 02:21:36 735
Showing results 1 - 66 of 66