Results

Achievements at
orienteering events

Welsh League Newborough Forest, 23/10/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at deeside-orienteering-club.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.3km, climb: 260m, 18 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Williams HOC M 1962 00:58:52 1222
2 Stephen Keyes SN M 1961 01:00:43 1209
3 David Weir MOR M 1960 01:00:51 1208
4 James Clemence SWOC M 1960 01:01:07 1206
5 Steve Dempsey MDOC M 1963 01:04:05 1187
6 Mark Adams HH M 1963 01:04:06 1187
7 Tom Wood ERYRI M 2000 01:04:32 1184
8 Quinlan Silk SWOC M 2001 01:06:04
9 Anne Straube OD F 1975 01:06:45 1170
10 Graham Lloyd EPOC M 1962 01:08:07 1161
11 Adam Conway GO M 2003 01:08:37
12 David Harper GO M 1954 01:09:21 1153
13 Sara Campbell DEE F 1965 01:11:30 1139
14 Malcolm Irvine DEE M 1955 01:11:54 1136
15 Kath Broatch ERYRI F 1964 01:12:22 1133
16 Margaret Reynolds SBOC F 1961 01:13:30 1126
17 Daniel Roth OD M 1971 01:14:18 1121
18 Ian Wilson LEI M 1966 01:14:59 1116
19 Sam Healy SBOC F 1973 01:15:26 1113
20 Alison Simmons BOK F 1955 01:16:15 1108
21 Mike Kay MWOC M 1953 01:16:23 1107
22 Alice Bedwell BOK F 1960 01:17:04 1103
23 Andy Campbell DEE M 1961 01:17:13 1102
24 Jo Foster BOK F 1957 01:17:49 1098
25 Phil Conway GO M 1963 01:18:03 1096
26 Nick Campbell DEE M 1957 01:18:29 1094
27 Liz Campbell WAROC F 1954 01:18:32 1093
28 Robert Daly GRAMP M 1957 01:18:52 1091
29 Bruce Bryant OD M 1957 01:18:53 1091
30 Peter Foster BOK M 1957 01:19:12 1089
31 David Wathey MDOC M 1965 01:20:08 1083
32 Nigel Owens SYO M 1966 01:20:17 1081
33 Simon Filmore LOC M 1956 01:21:11 1075
34 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:21:23 1074
35 John Simmons BOK M 1951 01:21:37 1072
36 Steve Jones SBOC M 1958 01:23:00 1063
37 John Brammer DEE M 1959 01:23:02 1063
38 James Todhunter SROC M 1979 01:23:05 1063
39 Stephen Fellbaum MDOC M 1960 01:23:33 1060
40 Adrian Moir SWOC M 1961 01:23:37 1059
41 Roger Stein SBOC M 1953 01:24:19 1055
42 David Mitchell SBOC M 1958 01:25:08 1049
43 Mykyta Chubynsky OOC M 1976 01:27:29
44 Annemieke Silk SWOC F 1967 01:27:51 1031
45 Leon Ricketts AIRE M 1976 01:28:13 1028
46 Liz Phillips OD F 1964 01:28:27 1027
47 Imogen Wilson LEI F 2000 01:28:55 1024
48 Jackie Hallett BOK F 1957 01:29:22 1021
49 David Dann MDOC M 1956 01:30:26 1014
50 Pete Owens DEE M 1960 01:30:59 1010
51 Richard Wilson LOC M 1953 01:33:34 994
52 Niall Reynolds SBOC M 1961 01:34:11 990
53 Mike Capper WAOC M 1955 01:34:43 986
54 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:34:48 985
55 Stephen Walsh MWOC M 1960 01:45:45 913
56 Robert Griffiths MWOC M 1946 01:46:13 910
57 Fiona Sellar DVO F 1957 01:46:44 907
58 Carol Edwards BL F 1957 01:46:52 906
59 Richard Evans BL M 1953 01:54:55 854
60 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 02:02:16 805
61 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 02:15:39 717
Showing results 1 - 61 of 61