Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Individual 1 (UKOL), 20/04/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 10 (W45) (length: 4.8km, climb: 170m, 25 controls)
Point calculations
1,063.42 + (103.41 x (3,833.03 - T)) / 978.27
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | UKOL 5 (M35,M40) | UKOL 6 (M45) | UKOL 7 (M50) | UKOL 8 (M55) | UKOL 9 (M60,W35,W40) | UKOL 11 (M16,M65,W50) | UKOL 12 (W55) | UKOL 13 (M70) | UKOL 14 (W16,W60) | UKOL 15 (M75,W65) | UKOL 16 (M80,W70) | UKOL 17 (M85,M90,W75,W80,W85,W90) | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Birgitte Husebye FSK F 00:35:16
2 Christopher MacKenzie CLOK M 1993 00:35:32 1243
3 Alexander Moore BKO M 1992 00:36:36 1236
4 Helen Winskill WCOC F 1974 00:36:44 1236
5 Heather Monro CLOK F 1971 00:36:56 1234
6 Matt Ryder BAOC M 1992 00:38:47 1223
7 Alexander Lines SO M 1995 00:40:27 1212
8 Jack Benham SARUM M 1994 00:41:56 1203
9 Stefan Hess OLV ZU M 00:42:18
10 Iestyn Evans SBOC M 1996 00:42:19 1200
11 Chris Lambert SYO M 1991 00:44:07 1189
12 James Turton OSTERS M 00:44:41
13 Emma Harrison EPOC F 1972 00:44:44 1185
14 Sheralee Bailey DFOK F 1970 00:45:00 1183
15 Lyudmila Gotseva SLOW F 1971 00:45:01 1183
16 Amanda Crawshaw SYO F 1970 00:45:38 1179
17 Stephen Elkington OD M 1997 00:46:12 1176
18 Andy Sykes DVO M 1965 00:46:58 1171
19 William Bell NEARCU M 00:47:42
20 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 00:47:53 1165
21 David Riches CLOK M 1962 00:48:01 1164
22 Jordi Figarola OROS M 00:48:02
23 Ann Roller JÄRFÄL F 00:48:08
24 David Frampton HH M 1970 00:48:40 1160
25 Paul Gaines BL M 1971 00:48:43 1160
26 Ian Gamlen COBOC M 1965 00:50:43 1147
27 Paul Chapman MAROC M 1971 00:52:11 1138
28 Juliette Soulard OD F 1971 00:52:15 1137
29 Carol Lovegrove SN F 1972 00:52:32 1135
30 Wenwei Liu GO M 1990 00:53:19 1130
31 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:53:30 1129
32 Steven Partridge SOS M 1969 00:53:56 1127
33 Alison Howe SAX F 1972 00:54:05 1126
34 Morag McLuckie MOR F 1972 00:54:08 1125
35 Ralph Churcher BAOC M 1991 00:54:55 1120
36 Natasha Conway AIRE F 1971 00:55:00 1120
37 kevin brooker NGOC M 1969 00:56:03 1113
38 Jonathan Hughes BOF M 1986 00:56:03 1113
39 Tom Jeffries OD M 1970 00:56:07 1113
40 Alastair Paterson LEI M 1967 00:56:28 1110
41 Ian Wilson LEI M 1966 00:56:29 1110
42 Christopher Ashenden SN M 1964 00:57:15 1105
43 Richard Dixon RSOC M 1987 00:57:19 1105
44 Andrew French WIM M 1965 00:57:32 1104
45 Vanessa Lawson NGOC F 1971 00:57:34 1103
46 Dimitar Gospodinov BKO M 1992 00:57:42 1103
47 Stefan Peykov SLOW M 1965 00:57:47 1102
48 Freya Askham SMOC F 1974 00:58:20 1099
49 Clive Thomas MWOC M 1966 00:58:40 1097
50 Catarina Harden FK BOK F 00:58:49
51 Alistair Lovegrove SN M 1972 00:58:59 1094
52 Anna Chapman SO F 1973 00:59:07 1094
53 Chris O'Donnell DVO M 1968 00:59:40 1090
54 Peter Langmaid HOC M 1968 00:59:41 1090
55 Daniel Roth OD M 1971 00:59:53 1089
56 Charlotte Ross SN F 1974 01:00:27 1085
57 Roland Zahner OLV ZU M 01:00:32
58 Philip Bartram NOR M 1972 01:00:53 1082
59 David Jolly RAFO M 1974 01:00:56 1082
60 Hilde Poppe FSK F 01:00:58
61 Chris Evans SLOW M 1967 01:01:19 1080
62 Nikolay Yanev SLOW M 1973 01:01:28 1079
63 Ross White DEE M 1992 01:01:41 1077
64 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:01:58 1076
65 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:02:12 1074
66 Ian Roberts MV M 1966 01:02:15 1074
67 Pauline Tryner SYO F 1972 01:02:22 1073
68 Peter Smith SOC M 1965 01:03:09 1068
69 Toni Whittle BKO F 1970 01:03:44 1064
70 Angela Modica QO F 1971 01:04:47 1058
71 Alistair Ross WCH M 1987 01:04:49 1057
72 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:04:50 1057
73 Karen Baker BAOC F 1970 01:04:54 1057
74 Katie Clarke SN F 1971 01:05:24 1054
75 Rob Askham SMOC M 1974 01:06:07 1049
76 Jane Stagg BOK F 1971 01:06:55 1044
77 Sam Healy SBOC F 1973 01:07:03 1043
78 Jon Darley GO M 1966 01:07:03 1043
79 Doug Greenwood BKO M 1973 01:07:17 1042
80 David Harrison EPOC M 1971 01:07:37 1040
81 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 01:08:00 1037
82 Helen Ellis PFO F 1972 01:08:38 1033
83 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:09:05 1030
84 Nikki Howard MOR F 1974 01:10:49 1019
85 William Walker BOF M 1969 01:11:12 1017
86 Adrian Bailey HOC M 1966 01:11:58 1012
87 Stu Levene HH M 1969 01:12:40 1008
88 Darren Welch BOF M 1968 01:13:34 1002
89 Annika Greenwood BKO F 1971 01:14:50 994
90 Paul Butt SUFFOC M 1967 01:16:41 982
91 Jeremy Steventon-Barnes SUFFOC M 1970 01:17:27 977
92 Hanne Robertson ESOC F 1970 01:17:28 977
93 Mike Shires TVOC M 1974 01:17:49 975
94 Ferran Santoyo Medina FARRA- M 01:18:29
95 Richard Ingham WAOC M 1987 01:19:01 967
96 Scott Reynolds MAROC M 1968 01:19:15 966
97 Frances Britain MOR F 1970 01:19:54 962
98 Gillian Bowers HH F 1971 01:20:47 956
99 Deirdre Coyle GEN F 01:22:08
100 Kevin Barber LEI M 1970 01:22:34 945
101 Martin O Donnell GEN M 01:25:08
102 Sean Mitchell HH M 1972 01:25:45 925
103 Terence Hosking BKO M 1965 01:25:49 924
104 Marcus Bateman SN M 1965 01:26:35 919
105 Rich Kerswell WAOC M 1965 01:27:02 917
106 Gavin Cairns LVO M 1968 01:27:33 913
107 Nigel Pim WATO M 01:28:51
108 Jim Nickolls QO M 1968 01:28:55 905
109 Martina Rowe GEN F 01:29:13
110 Roger Cliffe TVOC M 1971 01:29:42 900
111 Keith Davies SLOW M 1965 01:29:45 899
112 Chris Regan WCOC M 1971 01:30:10 897
113 Nita Jackman NOR F 1973 01:32:05 885
114 Neil Bricknell SAX M 1967 01:33:59 873
115 James Morris BOK M 1970 01:34:02 872
116 Graeme Little RNRMOC M 1966 01:35:01 866
117 Jean-Pierre Carraud SOS M 1969 01:35:54 860
118 Jo Matthew SROC F 1974 01:37:07 853
119 Heidi Oates BAOC F 1970 01:44:12 808
120 Alan Bowers HH M 1970 01:46:33 793
121 Cat Edwardes DEVON F 1970 02:00:42 703
122 Chris Hasler QO M 1967 02:26:41 538
Showing results 1 - 122 of 122