Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Individual 1 (UKOL), 20/04/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

19 (length: 3.1km, climb: 125m, 19 controls)
Point calculations
837.21 + (126.09 x (3,865.48 - T)) / 1,037.14
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | UKOL 5 (M35,M40) | UKOL 6 (M45) | UKOL 7 (M50) | UKOL 8 (M55) | UKOL 9 (M60,W35,W40) | UKOL 10 (W45) | UKOL 11 (M16,M65,W50) | UKOL 12 (W55) | UKOL 13 (M70) | UKOL 14 (W16,W60) | UKOL 15 (M75,W65) | UKOL 16 (M80,W70) | UKOL 17 (M85,M90,W75,W80,W85,W90) | 18 | 20 | 21 | 22 | 23


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Julia Blomquist IND F 00:28:03
2 Adrian Butter SN M 1975 00:29:43 1090
3 Nataliya Potopalska IND F 00:31:01
4 Lucy Fleming IND F 00:33:09
5 Neill Wates DFOK M 1974 00:34:11 1058
6 Laura Britton BOK F 1979 00:36:10 1043
7 Karoline Saxtorph Schulz BALLER F 00:37:29
8 William Chandler LOK M 2003 00:38:29 1026
9 Dagmar Miklusova TJ RAP F 00:43:35
10 Ciaran Young FINGAL M 00:44:54
11 Brid Casey WATO F 00:45:19
12 Joanna Puternicka ORIENT F 00:46:27
13 Rob Smart OD M 1968 00:46:37 967
14 Daniel Hitchen BAOC M 00:46:59
15 Adrian Harden FK BOK M 00:52:15
16 Jane King SO F 1956 00:52:23 925
17 Polly Atherton BOK F 1971 00:53:08 920
18 Hannah Gray SN F 1976 00:54:00 913
19 Amy Curtis BOK F 1970 00:55:07 905
20 Lorraine Reuber SYO F 1968 00:55:22 903
21 Eleanor Shute MDOC F 00:55:44
22 Iain Phillips LEI M 1967 00:55:54 899
23 Debbie Anderson BOK F 1971 00:56:19 896
24 Barry Breed HH M 1946 00:57:32 887
25 Alex Kemp IND M 00:57:51
26 Eoin Sharkey BKO M 1964 00:58:01 884
27 Catherine Beresford IND F 00:59:40
28 Dave Cussens SO M 1952 01:00:38 865
29 Helen Jones BAOC F 1980 01:00:40 865
30 Sue Pearson SO F 1951 01:00:47 864
31 Kerrie Benham SARUM F 1963 01:01:29 859
32 Helen Rennie WCOC F 1973 01:01:34 858
33 Catherine Bailey HOC F 2004 01:04:15
34 Michael Le Marie SN M 1949 01:05:39 828
35 Nora Lee 3ROC F 01:06:05
36 Lesley King GO F 1967 01:06:07 825
37 Christine Collins WCH F 1960 01:06:52 819
38 Gordon Macmillan ECKO M 1967 01:07:19 816
39 Anne-Marie Masterson CNOC F 01:07:34
40 Iain Smith IND M 01:08:19
41 Mark Dakin SYO M 01:08:25
42 Erin Weatherstone OD F 1989 01:08:44 806
43 Jack Fairhurst SARUM M 1993 01:09:46 798
44 Sharon Finch SWOC F 1969 01:11:04 789
45 Charlotte Gaines BL F 1973 01:12:48 776
46 Alison Innes WSX F 1982 01:16:34 749
47 Sarah Hasler QO F 01:17:18
48 Vicky Whaley SLOW F 01:18:14
49 Linda Radford SN F 1975 01:18:46 733
50 Steve Goodrum IND M 01:20:06
51 Melanie Avis AIRE F 1966 01:22:54 702
52 Chris Wood DEVON M 1960 01:24:50 688
53 Joanne Leigh OD F 1967 01:24:51 688
54 Brian Gibson LOC M 1965 01:25:20 685
55 Toby Prior SAX M 2005 01:26:47
56 Vatsal Bhikha SLOW M 1971 01:26:57 673
57 Alastair Fleming IND M 01:29:21
58 Helen Taylor DEVON F 1959 01:29:33 654
59 Fred Ross EPOC M 1945 01:42:54 557
60 Daniel Kelly WATO M 01:43:37
61 Zara Rogers LEI F 1993 01:45:37 537
62 Stella Heap MDOC F 1962 01:47:06 526
63 Nik Windle TVOC M 1962 01:49:54 506
64 Aoife O'Brien KERRYO F 01:51:19
65 Jane Hunter WCOC F 1967 01:53:11 482
66 Julia Fowler IND F 02:08:17
67 Alex Radford SN M 1974 02:35:36 172
68 Alyson Denney OD F 1951 02:48:35 77
Showing results 1 - 68 of 68