Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Individual 1 (UKOL), 20/04/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

22 (length: 2.2km, climb: 20m, 13 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | UKOL 5 (M35,M40) | UKOL 6 (M45) | UKOL 7 (M50) | UKOL 8 (M55) | UKOL 9 (M60,W35,W40) | UKOL 10 (W45) | UKOL 11 (M16,M65,W50) | UKOL 12 (W55) | UKOL 13 (M70) | UKOL 14 (W16,W60) | UKOL 15 (M75,W65) | UKOL 16 (M80,W70) | UKOL 17 (M85,M90,W75,W80,W85,W90) | 18 | 19 | 20 | 21 | 23


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Duncan Currie SOC M 2009 00:15:53
2 Leo Benjamin Morgan MALVIK M 00:15:55
3 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:15:59
4 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:16:12
5 Thomas Kemp BAOC M 2008 00:18:55
6 Niamh Browne GEN F 00:18:57
7 Rona Laird INVOC F 2008 00:19:44
8 Edward Tarrant SARUM M 2009 00:20:58
9 Lucy Ward INT F 2010 00:21:17
10 Max Straube-Roth OD M 2009 00:21:20
11 Jamie King GO M 2009 00:22:15
12 Gabriele Harke KOLV B F 00:22:40
13 Craig Thompson HOC M 2009 00:22:41
14 Monty Bratcher-Howard WIM M 2009 00:22:49
15 Owen Le Page SN M 2009 00:22:56
16 Olivia Stamp WCH F 2008 00:23:02
17 Hiroki Holmes WCOC M 2010 00:24:06
18 Ash Boothroyd WCOC M 2009 00:24:09
19 William Preston SYO M 2009 00:24:22
20 Maria Gaines BL F 2008 00:24:25
21 Eskarina Medlock WSX F 2009 00:25:26
22 Eoin Simpson LEI M 2010 00:25:29
23 Erin Adams IND F 00:25:44
24 Alice French WIM F 2011 00:25:47
25 Harriet Keenan DEVON F 2007 00:26:01
26 Sebastian Hancox SN M 2014 00:26:49
27 Ben Chapman SO M 2009 00:26:54
28 Daniel Walker TVOC M 2009 00:27:05
29 Lily Alexandra Morgan MALVIK F 00:27:19
30 Ingrid Brynildsen FSK F 00:27:26
31 Isabelle Tonge BOK F 2009 00:27:43
32 Margaux Hodgson SYO F 2008 00:27:56
33 Alice Soulsby HH F 2008 00:27:57
34 Sophie Edwards SN F 2007 00:28:36
35 William Prior SAX M 2010 00:29:39
36 Jack Beavers AIRE M 2008 00:32:00
37 Cerys Mitchell HH F 2009 00:32:19
38 Jake Hilton SN M 2010 00:32:40
39 Daniel Pigott POTOC M 2009 00:33:10
40 Christopher Binns NOR M 2008 00:33:25
41 Finn Le Page SN M 2007 00:33:27
42 Fionnuala Rowe GEN F 00:33:44
43 Alex Falconer HH M 2007 00:33:57
44 Ella Baxter SYO F 2009 00:35:03
45 Alice Pieters SYO F 2009 00:35:04
46 Henry Care IND M 00:35:46
47 Linnea Lundstedt SJÖVAL F 00:35:52
48 Isabel Hawks HH F 2009 00:36:19
49 Jamie Chapman MAROC M 2011 00:36:41
50 Charlotte Lovegrove SN F 2009 00:39:01
51 Richard Askham SMOC M 2007 00:40:35
52 Adam Landels OD M 2009 00:43:39
53 Lucy Townley SN F 2007 00:50:40
54 Richard Firth IND M 00:50:42
55 Edward Yates IND M 00:51:21
56 Elise Flick LOK F 2014 00:53:59
57 Claudia Mahr SLOW F 00:59:31
58 Izzy Falconer HH F 2009 01:02:45
59 Helen Little IND F 01:03:27
60 Nicholas Emmerson SLOW M 2009 01:04:23
61 Alex Lutsenko CHIG 01:14:28
Showing results 1 - 61 of 61