Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Individual 2 (UKOL), 21/04/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 6 (M35,M40) (length: 11.9km, climb: 325m, 26 controls)
Point calculations
1,246.74 + (57.37 x (6,085.18 - T)) / 1,127.70
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | 7 | UKOL 8 (W35,W40) | 9 | UKOL 10 (M45) | UKOL 11 (M50) | UKOL 12 (M55) | UKOL 13 (M60) | UKOL 14 (M16,W45) | UKOL 15 (M65) | UKOL 16 (W50) | UKOL 17 (M70,W55) | UKOL 18 (W16,W60) | UKOL 19 (M75,W65) | UKOL 20 (W70) | UKOL 21 (M80,W75) | UKOL 22 (M85,M90,W80) | UKOL 23 (W85,W90) | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | Light Green | Orange


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Anthony Squire NOC M 1977 01:10:45 1340
2 Duncan Archer CLOK M 1977 01:16:50 1322
3 David Roome SROC M 1982 01:16:56 1321
4 Richard Hejdenberg GĂ„VLE M 01:17:12
5 Andrew Preston SYO M 1977 01:19:55 1312
6 Edward Catmur SLOW M 1982 01:20:02 1312
7 Ben Chesters DEVON M 1978 01:20:56 1309
8 Jorn Sundby LARVIK M 01:20:59
9 Matthias Mahr SLOW M 1976 01:21:25 1308
10 Juraj Hammer ATU KO M 01:21:35
11 Jeremy Edwards SN M 1975 01:23:27 1302
12 Ray Ward INT M 1975 01:24:01 1300
13 Nicholas Alexander Morgan MALVIK M 01:25:11
14 Iain Stamp WCH M 1980 01:25:24 1296
15 Stuart Padget NWO M 1977 01:26:03 1294
16 Karl Even Rygh HEMING M 01:26:06
17 David Currie SOC M 1976 01:26:17 1293
18 Andrew Powell DVO M 1982 01:27:51 1288
19 Geoffrey Ellis RAFO M 1976 01:29:25 1283
20 Graham Pigott POTOC M 1981 01:30:59 1279
21 Rhys Manning SWOC M 1982 01:31:12 1278
22 Alex Rothman SYO M 1979 01:31:21 1277
23 Mark Bown CLOK M 1980 01:31:55 1276
24 Robert Holdway POTOC M 1983 01:32:28 1274
25 Kalin Penchev BROWN M 01:33:44
26 Michael Krajewski BAOC M 1982 01:34:02 1269
27 Thomas Raftery HH M 1980 01:36:34 1262
28 Steven Clelland SLOW M 1982 01:39:03 1254
29 Tim Scarbrough MV M 1984 01:39:09 1254
30 Ian Hargreaves SOS M 1976 01:39:17 1253
31 Mark Saunders BKO M 1978 01:40:03 1251
32 Ian Elder TVOC M 1984 01:41:28 1247
33 Marian Miklus TJ RAP M 01:42:21
34 Ian Marsden HH M 1976 01:43:01 1242
35 Paul Hammond FVO M 1976 01:43:07 1242
36 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:44:25 1238
37 Oliver Nokes RNRMOC M 1983 01:45:11 1235
38 Kris Smith BAOC M 1982 01:45:29 1234
39 Ben Green TVOC M 1977 01:45:54 1233
40 Peter Weinig OC MUN M 01:46:44
41 Hans Egefalk HAGABY M 01:47:06
42 David Masterson CNOC M 01:47:38
43 Tommi Grover BOK M 1976 01:51:08 1217
44 Tom McComiskie LVO M 1977 01:53:06 1211
45 Nat Skidmore TVOC M 1984 01:53:27 1210
46 Andy Glover LEI M 1978 01:56:39 1200
47 Adam Hampshire BOK M 1973 01:56:56 1199
48 Donatas Tumaitis SLOW M 1984 01:58:19 1195
49 Wayne Byrne RAFO M 1980 02:05:08 1174
50 Richard Foster AIRE M 1982 02:06:43 1170
51 Paul Mather MAROC M 1976 02:07:07 1168
52 Matthew Archer OK PAN M 02:08:29
53 Marshall Kinnear RAFO M 1977 02:08:53 1163
54 Benjamin Brooker SO M 1979 02:11:48 1154
55 Terence Desmond Dickinson BAOC M 02:13:58
56 Richard Bromfield RAFO M 1983 02:18:07 1135
57 Ben Lonsdale RAFO M 1982 02:19:19 1131
58 Birbahadur Rai RSOC M 1984 02:31:37 1094
59 Carlos Salvador UE VIC M 02:36:15
60 Chris Bradshaw SN M 1977 03:43:26 874
Showing results 1 - 60 of 60